Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie Warszawiak :) zdjęcie Królowa stawu
zdjęcie panorama Mojego Miasta #2 Wołodyjowski na to:
Sligo: aż słyszę, jak świszczą :)
zdjęcie Shodan na to:
jest git
zdjęcie amigamedia na to:
Tak jak piszesz,bo spiro fajnych kadrów zostało w poczekalni na dysku,bo tam c ...
Ostatnie komentarze

Kliknij na zdjęciu, żeby włączyć pełny ekran
Następne autora
z tego katalogu
zdjęcie
Autor Jarek Bukowski Poprzednie autora
z tego katalogu
zdjęcie
Data wysłania dnia 25.05.2019
Kategoria Pejzaż
Katalog Street photo
Oglądane 286 razy
Rozmiar pliku ( wymiary ) 195.86 kB ( 900x580 )
Akcja
Musisz być zalogowany, żeby dodać zdjęcie do ulubionych
Opis Ogród Zamku Królewskiego w Warszawie (nad Arkadami Kubickiego)
Następne w serwisie
zdjęcie cennik kata
Poprzednie w serwisie
zdjęcie
Metadane [EXIF]
Aparat Canon - Canon EOS 40D
Przysłona f/7.1
Czas naświetlania 1/400 [s]
ISO 200
Ogniskowa 24 (38.4) [mm]
Legal napisał(a) dnia 03.06.2019
gburze polski - zamieściłeś niżej moje studium psychologiczne, bardzo niestosowne i zupełnie nieprawdziwe; brzmi jak komentarz czytany przez Krystynę Czubównę w filmie przyrodniczym o jakimś drapieżniku;
jest jednak i śmiesznie i strasznie, bo pada tu wiele bezpośrednich ocen, zarzutów i stwierdzeń ad personam a tego sobie po prostu nie życzę!
Jarek Bukowski napisał(a) dnia 02.06.2019
@Gburze - nie chcę już dyskutować o tym zdjęciu i tym wpisie, ale ponieważ 'dostało' Ci się ode mnie w tej dyskusji, za Twoją uwagę odnośnie komentarza Legala, to jeszcze pozwolę sobie jedno słówko: nie cierpię wszelkiego chamstwa, kocham prawo i sprawiedliwość. Jestem spod znaku Waga, a to zobowiązuje. Dlatego w..wiają mnie wszelkie jej przejawy, także w niesprawiedliwych komentarzach. Nie znoszę także oceniania 'przez pryzmat tego co ktoś już pięknie narobił'. Uważam, że każda dyskusja jest dopuszczalna, w ramach ogólnie przyjętych zasad. Wszelkie 'wypady' osobiste tępię w zarodku. Oceniamy tu zdjęcia, a nie całokształt. Oceniamy zdjęcia, a nie autorów. Oceniamy zdjęcia, a nie czyjeś zasługi, w tę, lub tamtą stronę. Jeśli trafiłem na czarną listę lokalnych hejterów - trudno - poradzę sobie :)

pozdr. Jarek
gbur polski napisał(a) dnia 02.06.2019
Jarku – to nie jest ocena zdjęcia (co Sroce WYRAŹNIE napisałem). To był protest przeciwko poniżaniu autorów zamieszczanych tu prac przez zamieszczanie głupich i złośliwych kłamstw. Legal zapewne uważa, że poza kilkoma to pozostali to są skończeni idioci którzy każde jego kłamstwo łykną jak gęś kluski. Tu w komentarzu na 3 elementy zamieścił TYLKO 2 kłamstwa. W innych miejscach zamieszcza złośliwe ogólniki, które można umieścić pod każdym zdjęciem. A z tym uciętym dołem lampy na jednym z wcześniejszych zdjęć to już szczyt. Tendencyjnie wybiera sobie „ofiarę” którą konsekwentnie hejtuje, pomimo że w tzw. międzyczasie pojawiają się prace znacznie gorsze, ale ponieważ ich autorzy nie są akurat na jego celowniku więc omija ich wątpliwa przyjemność czytania tzw. komentarzy.
Jak widzę Jarku to teraz Ty dostałeś się pod „zmasowany ostrzał” dwu hejterów z których żaden nie rozumie, że są tacy którzy usiłują poszukać innej formy przekazu niż ta tradycyjna i zamiast w kulturalny sposób przekazać swą opinię czy im się ten eksperyment podoba czy nie to w złośliwy i poniżający sposób podbudowują swoje ego. Tylko ta garstka WIELKICH MOONA ma pojęcie o sztuce, a pozostali to „durnowaty” motłoch, który można z błotem mieszać.
Jarek Bukowski napisał(a) dnia 02.06.2019
Shodan - com napisał, napisałem.

pozdr. Jarek
Jebsza napisał(a) dnia 01.06.2019
no
Shodan napisał(a) dnia 01.06.2019
Jarku skrócę Twój poniższy wywód do maximum i powiem tylko dwie rzeczy:

1. To zdjęcie jest gniotem (moje wcześniejsze "WTF" było wyrazem takiej właśnie jego oceny, z którą możesz się oczywiście nie zgadzać)
2. Jeśli są (a są) zdjęcia bez komentarza tu na moon-ie tą są to zwykle zdjęcia w jakimś stopniu odpowiadające minimalnemu poziomowi jaki kiedyś tu obowiązywał lub zwyczajnie poprawne technicznie i jednocześnie bez efektu "WOW".

Reasumując zdjęcie jest o niczym i jest niczym więcej jak pstrykiem ze spaceru a przecież to za mało aby zasługiwało na publikację na tym portalu (w myśl jego regulaminu) i kto jak kto ale user z tak długim stażem powinien o tym wiedzieć .

Pozdrawiam
Jarek Bukowski napisał(a) dnia 26.05.2019
no! fotomoon się rozgrzał do czerwoności :)

obserwowałem dziś cały dzień poszczególne wpisy i miałem niezłą zabawę!
jak to się mówi: you make my day :)

pasterz się wypowiedział, zagończycy ruszyli - tak można by to skomentować.

Panowie - zdjęcie ma ewidentne wady - wiedziałem to, zanim je zamieściłem. największą wadą tego zdjęcia jest 'kapelusz z drzewka'. zarzut co do żabiej perspektywy i papierowego nieba - tego nie rozumiem. niebo papierowe nie jest - jest blade, ale na pewno nie papierowe. takie było tego bardzo słonecznego dnia. ponieważ testuję program do obróbki, to nie udało mi się z niego więcej wyciągnąć. ale ok. można z tym dyskutować.
ale co jest złego w żabiej perspektywie, to tego nie czaję. dzięki tej perspektywie, pokazałem dokładnie to, co chciałem - ogród.
widoczni na zdjęciu ludzie są elementem dodatkowym. ale też tego chciałem.

@amigamedia - a gdzie widzisz tu sentymentalne zdjęcie? też tego nie łapię. to jest zdjęcie ogrodu, po którym przechadzają się ludzie. nie zdjęcie z albumu rodzinnego. na pewno nie jest to zdjęcie tak do dupy, jak niektóre tu komentarze.
choć bardzo spodobał mi się argument yśka z kamerami - fakt - nie zauważyłem.

@Jebsza - doceniam komentarz - umiem czytać między wierszami. spoko. rozumiem, że Ci się nie podoba. mnie się podoba ten kadr. może następne spodoba Ci się.

nikt nie zauważył, że zdjęcie nieco leci w lewo :)

@gburze - dziękuję za obronę zdjęcia, bo przecież nie autora - doceniam - choć zupełnie nie jestem w stanie zaakceptować jego formy. po co ta agresja do Legala? zupełnie nie odczułem w jego komentarzu próby poniżenia autora. to w zasadzie jedyny tu komentarz rzeczowy, z którym można polemizować normalnie. bez emocji.

reasumując - żenujące jest, że zdjęcie takie jak to, (choć moje i go nie usunę - a widzę jego wady) wywołuje takie dyskusje. jest tyle innych słabszych, ale przede wszystkim świetnych zdjęć, pod którymi nie ma ANI JEDNEGO komentarza. Dlaczego? Odnoszę wrażenie, że macie zdjęcia w dupie. Lubicie się po prostu pokłócić ze sobą. To naprawdę fatalna wiadomość dla tu wszystkich obecnych, a także nowych userów.

Jaka jest tych dyskusji, walk wręcz, wartość? Dla zdjęć - żadna. Więc po co bić tak pianę? Przecież nie o zdjęcia Wam chodzi. Bo jeśli by tak było, to zdjęcia byłyby komentowane rzeczowo. A nie są. Nie wiem, co się stało z Wami. co się stało z moonem. ale to nie tak miało chyba wyglądać.

I tyle na dziś. Dobrej nocy życzę. Przemyśleń życzę, kto jeszcze potrafi być nieco samokrytyczny i wie, do czego głowa służy. Ruszcie nią Panowie.
Wyszło nieco patetycznie na koniec, ale tak chciałem.
Pa.
Jarek
amigamedia napisał(a) dnia 26.05.2019
Myślałem,że wady są widoczne.Może sentymentalne ujęcie i wad brak.
Jebsza napisał(a) dnia 26.05.2019
bo to zdjęcie jest naprawdę mega do dupy !!!
jakiś powrót do przeszłości ?
Legal napisał(a) dnia 26.05.2019
dzięki za podanie linka do pełnego kontekstu mojej, rzekomo obraźliwej, wypowiedzi - foto.moon.pl
kto to przeczyta - zrozumie moją irytację
gbur polski napisał(a) dnia 26.05.2019
„człowieku - potrafisz się zamknąć, jeśli Cię nikt nie pyta o zdanie?” to nie jest obrażanie? prawdomówny człowieku foto.moon.pl
Legal napisał(a) dnia 26.05.2019
czyżby autor potrzebował adwokata ?
ja nie mam w zwyczaju nikogo obrażać;
pisałem o mankamentach, które moim zdaniem dyskwalifikują to konkretne zdjęcie - nic nie poradzę, że tak uważam;
zmieniłbym po prostu to, co uważam za mankamenty, a że jest ich sporo, to usunąłbym zdjęcie i pokazał inne - lepsze;
gbur polski napisał(a) dnia 26.05.2019
Sroka
1. Słowa nieprzyzwoite się kropkuje (a najlepiej to je zastąpić słowem przyzwoitym)
2. A w którym miejscu napisałem, że to zdjęcie jest dobre? (tak samo nie napisałem, że to zdjęcie jest złe)
Rozumiem, że czytanie tak długiego tekstu jest męczące, ale tak w telegraficznym skrócie to moja wypowiedź nawołuje do kultury słowa i uszanowania innych. Czy, żeby przekazać swoje racje to trzeba pluć jadem? Sroka - odpowiedz SOBIE czy nigdy nie zdarzyło Ci się pójść w ślepy zaułek? (kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem). Jak ochłoniesz to na spokojnie przeczytaj sobie moją wypowiedź (ale całą)
Sroka napisał(a) dnia 26.05.2019
Hej gburze, to zdjecie jest do dupy. I tyle.
pzdr
gbur polski napisał(a) dnia 26.05.2019
Legal – czy Twoje poczucie własnej wartości jest tak kiepskie, że musisz podbudowywać swe ego poniżając innych? Bo jak inaczej nazwać zamieszczenie „uwag” sugerujących, że autor nie ma zielonego pojęcia o fotografii, a tych kilka prac które są na poziomie to tylko „wypadek przy pracy”? Czy nie przyszło Ci do głowy, że Jarek jednak coś konkretnego umie (o czym może świadczyć całkiem sporo przyzwoitych prac które tu zamieścił? A może jednak czegoś szuka? Coś próbuje pokazać inaczej niż wszyscy? Pomyśl czy przypadkiem sposób przedstawienia przez autora tej foty nie był celowy? Może oczekiwał na uczciwą i szczerą opinię co oglądający sądzą o jego pomyśle? A może uważasz, że „jedynie słuszny sposób postrzegania fotografii” to ten który reprezentujesz Ty i kilku wielkich z tego portalu? A te złośliwości to sposób by przerobić innych żeby robili foty na obraz i podobieństwo Twoje (oraz innych wielkich)? Pisząc coś pod czyjąś pracą napisz czy się ona Tobie podoba (czy nie), co i jak byś zmienił bo masz do tego pełne i niezbywalne prawo. Zrób to jednak z zachowaniem kultury i nie poniżaj nikogo. Bo jak na razie to w zbyt wielu przypadkach pozujesz na wielkiego belfra, który poniża durnowatych smarkaczy i skutecznie odstrasza i zniechęca nowych z goszczenia na tym portalu.
I jeszcze jedno – zanim coś napiszesz to jednak pomyśl bo w czym pozycja żabia jest gorsza od np. ptasiej? Papierowe niebo to masz m. in. na: foto.moon.pl ale nie tu.
Pozdrowienia
Shodan napisał(a) dnia 26.05.2019
WTF ?
Legal napisał(a) dnia 25.05.2019
i tzw. 'żabia perspektywa', papierowe niebo oraz kapelusz z drzewka ...
ysiek napisał(a) dnia 25.05.2019
fajne te kamery po lewej są :))) (klasycznie tak przyciete)pozdr.
Jarek Bukowski napisał(a) dnia 25.05.2019
kolejny? super? co jest grane?
amigamedia napisał(a) dnia 25.05.2019
Kolejny super obraz,co jest grane?