Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie zdjęcie
zdjęcie panorama Mojego Miasta #2 Wołodyjowski na to:
Sligo: aż słyszę, jak świszczą :)
zdjęcie Shodan na to:
jest git
zdjęcie amigamedia na to:
Tak jak piszesz,bo spiro fajnych kadrów zostało w poczekalni na dysku,bo tam c ...
Ostatnie komentarze

Kliknij na zdjęciu, żeby włączyć pełny ekran
Następne autora
z tego katalogu
zdjęcie Słowa...
Autor Jarek Bukowski Poprzednie autora
z tego katalogu
zdjęcie Molo w Nieuwpoort
Data wysłania dnia 17.05.2019
Kategoria Architektura
Katalog Architektura
Oglądane 72 razy
Rozmiar pliku ( wymiary ) 195.51 kB ( 900x583 )
Akcja
Musisz być zalogowany, żeby dodać zdjęcie do ulubionych
Opis  
Następne w serwisie
zdjęcie
Poprzednie w serwisie
zdjęcie
Metadane [EXIF]
Aparat Canon - Canon EOS 40D
Przysłona f/10.0
Czas naświetlania 1/500 [s]
ISO 200
Ogniskowa 24 (38.4) [mm]
gbur polski napisał(a) dnia 26.05.2019
Jarku przecież napisałem, że szukasz w internecie. Żeby trafić na internetowe rozwiązanie to trzeba mieć sporo szczęścia i może do Pasterki zdążysz. Poszukaj podręcznika na portalach aukcyjnych, w antykwariatach (bo jakoś nie obiło mi się o uszy żeby ktoś wydał go ostatnio wydał) - bo co podręcznik to podręcznik, daje jakąś usystematyzowaną wiedzę.
Co do problemu z wagą fot to przyszło mi do głowy abyś zapisał gotowe zdjęcie w .jpg - może program zacznie się awanturować, że coś zrobiłeś źle albo czegoś nie zrobiłeś? Jeśli polecenie spłaszcz obraz nie rozwiązało problemu to sam już nie wiem "ki diabeł" ogonem miesza. Osobiście nigdy się z takim problemem nie spotkałem.
Posłuchaj rady starego zgreda i sięgnij do książki.
Pozdrowienia
Jarek Bukowski napisał(a) dnia 20.05.2019
@gburze - pewnie, że szukam! bo to jest fajne. jeśli ktoś myśli, że już wszystko wie i umie - to trzeba tylko współczuć.

GIMPa na razie odpuściłem. Gigantyczne rozmiary, o który pisałem, pojawiają się zaraz po załadowaniu zdjęcia, a nie po jego obróbce. Każda operacja na zdjęciu, nawet poprawa kontrastu, powoduje tylko powiększenie liczby określającej wielkość obrabianej próbki.

co do zdjęcia "które obiecał jeden z userów" to zostawmy już to w spokoju. pokazywać efektu nie zamierzam, bo nie był wcale lepszy. nie zamierzam też być powodem jakiejkolwiek walki tu na forum. więcej spokoju, akceptacji, dystansu do siebie samego i swoich umiejętności, a także - przede wszystkim - szacunku do drugiego. chyba to forum nie jest po to, by stwarzać jazgot rozedrganych przekupek. każdy kto robi zdjęcia, maluje, czy rzeźbi, a nawet ten, co nic nie robi, ale umie patrzeć - to, mam wrażenie, ludzi o jakiejś tam wrażliwości. ale często widzę, że się ta wrażliwość nie przenosi.

pozdrawiam, Jarek
gbur polski napisał(a) dnia 20.05.2019
Jarku - Niech zgadnę! Porad szukasz w internecie.
"Daj se z tym mydła" Znajdziesz tam krótki opis jakiejś pojedynczej operacji. Faktyczny problem może umknąć Twej uwadze. Poszukaj jakiegoś porządnego podręcznika do GIMP-a i przerabiaj karteczka po karteczce - troszkę to potrwa ale w sumie się opłaci. Nie wiem w czym jest problem - może usiłujesz zapisać razem z warstwami bez spłaszczenie obrazu? Ja osobiście takiego problemu nie miałem.
A tak na marginesie - to czy mógłbyś zamieścić fotę którą obiecał poprawić jeden z userów?
Rafał Zmuda napisał(a) dnia 19.05.2019
tez uzywam photoscape ale wielu to obecnych go krytykuje..
Jarek Bukowski napisał(a) dnia 18.05.2019
to dobrze.

dzięki za cierpliwość..no prawie ;-)

Założenie mam takie, że od dawna korzystam wyłącznie z legalnego softu. Zdecydowałem się na GIMPa. I to jest dobry soft! Tyle tylko, że: ja używam do pracy i do zabawy platformy OSX. Załadowałem GIMPa, oraz wtyczkę do obsługi RAW, o nazwie RAWTherapee. Nie zauważyłem, bo kto na to patrzy, że zdjęcie ważące 14MB, po upload do GIMPa raptownie waży ok. 400MB! Stąd próby, nieudolne, zrobie czegoś ze zdjęcia, co by je przypominało. Na tę dziwną przypadłość zwrócił mi dopiero uwagę mój znajomy komputerowy geek. Nie przyszło mi do głowy, że zdjęcie powiększa się w GIMPie parę set razy. Dlatego po eksporcie do tych marnych 200kB z 400MB musiałem używać kompresji JPEG na poziomie 30-40%. Zdjęcia cz/b jeszcze jak cię mogę. Ale też nie wszystkie. Nie mam pojęcia o co chodzi. Czy przyczyna tkwi w moim braku wiedzy - może nie ustawiłem czegoś w GIMPie. A może GIMP nie lub Apple?

Przesiadłem się teraz na coś o nazwie PhotoScape X. Na razie testuję.

pozdrawiam,
Jarek
amigamedia napisał(a) dnia 18.05.2019
Jest ok.