Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie już zachód, nadchodzi Wielka Noc zdjęcie
zdjęcie Sligo na to:
TE!! moderator..
zdjęcie Sligo na to:
łojejku
zdjęcie Sligo na to:
to wcale nie jest złe, ściany żyją..
Ostatnie komentarze

Kliknij na zdjęciu, żeby włączyć pełny ekran
Następne autora
z tego katalogu
zdjęcie
Autor amigamedia Poprzednie autora
z tego katalogu
zdjęcie
Data wysłania dnia 27.11.2018
Kategoria Reporterskie
Katalog Sport
Oglądane 204 razy
Rozmiar pliku ( wymiary ) 183.24 kB ( 1000x673 )
Akcja
Musisz być zalogowany, żeby dodać zdjęcie do ulubionych
Opis 4 Runda Szombierki Rally Cup 2018 - Bytomska Barbórka
Następne w serwisie
zdjęcie kon
Poprzednie w serwisie
zdjęcie Złodziej tożsamości
Metadane [EXIF]
Aparat SONY - ILCA-77M2
Przysłona f/2.8
Czas naświetlania 1/30 [s]
ISO 3200
Ogniskowa 100 (160) [mm]
gbur polski napisał(a) dnia 26.02.2019
I jakby tu powiedzieć - dałem ciała. Tyle, że nawet przez myśl mi nie przeszło, że można podczas takiej imprezy po oczach błyskać. Gratuluję rozsądku.
I jeszcze jedno - gdy będziesz się bawił błyskiem to wybierz opcję: "na tylną kurtynę" (przynajmniej na moim sprzęcie tak się nazywa) bo beczka i sędzia (?) przesuwają się w prawo a samochód jedzie chyba w lewo.
Ps. W innych programach też można, nie jedyny PS na tym świecie
amigamedia napisał(a) dnia 26.02.2019
Ja taki kreatywny nie jestem i szkoda mi czasu,na duperele w jakiejś pistprodukcji.Nie mam Psowego na kompie i nie potrzebuję takich umiejętności w nich.Doceniam opanowanie w takich programach,ja jestem neptyk w te klocki.Co do poruszających się obiektów w tych czasach naświetlania,zagadka jest prosta chyba.Palnik zamrozi wszystko,nawet do 1/15s.Więc koła mimo,że są w ruch,wyglądają na zblokowane,bez lampy tego nie mamy i ruch tych kół,jest obrotowy.Tak to wygląda w krótkim opisie.
gbur polski napisał(a) dnia 26.02.2019
Tak już od dłuższego czasu przyglądam się tej pracy i czegoś tu nie rozumiem. Samochód był w ruchu, a Ty trzymałeś go w wizjerze przesuwając aparat. Zwolniłeś migawkę i tło jest poruszone a autko jest nieporuszone – pewności ręki tylko pozazdrościć. Nie mogę pojąć co stało się z przednim kołem, że nie kręci się (zablokowane?) Przy 1/30 nie widzę innego wytłumaczenia. Następne (przy 1/40 zrobione) koło ma nieostre ale nie widzę ruchu obrotowego (pewnie to starość i kiepski wzrok). Przy jeszcze następnym (też 1/40) wyraźnie widać ruch obrotowy.
Nie wiedzieć czemu przypomniało mi się takie zdarzenie z pracy. Wykonałem fotkę firmowej ciężarówki podczas tankowania. Przyszły dyrektor firmy wiedząc, że fotografuję pokazał mi kalendarz firmy gdzie ,. in. była ciężarówka firmowa w której ruch symulowano pędzlem „SMUŻENIE”. Był dumny, że znalazł artystę który potrafił tak dobrze pokazać samochód podczas jazdy (wyglądało to żałośnie). Postanowiłem zrobić mu brzydkiego psikusa i podarować zdjęcie ciężarówki podczas szybkiej jazdy. Na zdjęciu tankującej ciężarówki usunąłem dystrybutor, rury, kierowcę itp. oraz poruszyłem tło. Po wydrukowaniu okazało się, że to ciężarówka widmo – w pędzącej ciężarówce nie było kierowcy. Ponieważ nie miałem zdjęcia kierowcy którego bym mógł wkleić więc przyciemniłem szyby i wydrukowałem. Rano tuż przed wejściem do jego gabinetu spostrzegłem, że bryka lewituje – pędzi ze 100 a koła się nie kręcą. Musiałem drukować 3 raz. Jak mnie się czepiał, że nie chcę wskazać który to kierowca tak szybko jechał po placu manewrowym – tragedia.
Nie wiem czemu tak mnie na wspomnienia naszło, ale firmową ciężarówkę możesz zobaczyć: https://www.dropbox.com