Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie Królowa stawu zdjęcie zdjęcie
zdjęcie panorama Mojego Miasta #2 Wołodyjowski na to:
Sligo: aż słyszę, jak świszczą :)
zdjęcie Shodan na to:
jest git
zdjęcie amigamedia na to:
Tak jak piszesz,bo spiro fajnych kadrów zostało w poczekalni na dysku,bo tam c ...
Ostatnie komentarze

Polska vs Irlandia

Kliknij na zdjęciu, żeby włączyć pełny ekran
Następne autora
z tego katalogu
zdjęcie Śląsk vs Polfarmex fot. Dawid Gaszyński
Autor Dawid Gaszyński Poprzednie autora
z tego katalogu
zdjęcie Śląsk vs Lech
Data wysłania dnia 14.09.2018
Kategoria Reporterskie
Katalog Brak katalogu
Oglądane 451 razy
Rozmiar pliku ( wymiary ) 192.85 kB ( 900x594 )
Akcja
Musisz być zalogowany, żeby dodać zdjęcie do ulubionych
Opis Polska vs Irlandia fot. Dawid Gaszyński
Następne w serwisie
zdjęcie B52
Poprzednie w serwisie
zdjęcie ...
bajsza napisał(a) dnia 06.10.2018
Dawidzie - dobre wyczucie czasu, ale również super studium psychologiczne. Powiem tak nie chciałabym być w zasięgu ręki, gdy ten an się wkurzy. Ufff. Pozdrawiam
Dawid Gaszyński napisał(a) dnia 04.10.2018
Shodan : skoro zarabiasz normalne pieniądze to czemu narzekasz ciągle na brak "DROGIEGO" sprzętu ? Zdecyduj się.
Shodan napisał(a) dnia 03.10.2018
Do tej pory myślałem, że rokujesz do jakiejś merytorycznej dyskusji ale widzę, że jednak się myliłem, bo zamiast podjąć wyzwanie, wolisz jak katarynka powtarzać swoje durnowate tezy, byle by uciec od tematu, który jest dla Ciebie (chyba) niewygodnym.

Parafrazując nieco Twoją wypowiedź, to nie moja wina, że nie masz jaj :)

Poza tym, na braki sprzętowe nie narzekam, bo z mojej puszki wypada 10 kl/s a poza tym w kwestii zarabiania pieniędzy również nie narzekam bo mam co miesiąc w okolicach 3xśredniej krajowej :)

Muszę Ci powiedzieć, że podobnie jak Legal, ja również pamiętam Twoją obecność na tym portalu sprzed kilku lat i niestety z żalem muszę Ci powiedzieć, że Twoje zdjęcia wystawione wówczas nie różnią się czymkolwiek od tych wystawianych przez Ciebie obecnie a do tego również nie zmieniła się Twoja reakcja na komentarze pod nimi (te wyrażające inne spojrzenie na temat) . Innymi słowy brutalnie mówiąc BRAK ROZWOJU.

Na koniec dwie kwestie:
1. moje niektóre zdjęcia wygrały kilka konkursów i zostały umieszczone w limitowanych publikacjach (choć wówczas dysponowałem dalece gorszym sprzętem aniżeli mam teraz)
2. Wybacz ale dalszą dyskusję z Tobą uważam za bezcelową, więc nie mniej do mnie żalu, jeśli Twoją ewentualną odpowiedź na ten komentarz pozostawię bez odpowiedzi.
Dawid Gaszyński napisał(a) dnia 03.10.2018
Shodan : Zacznij od zrobienia sportowych zdjęć. Źle piszę... zacznij od zakupu sprzętu, który pozwoli Ci osiągać chociaż teoretycznie efekty nadające się do publikacji. Nie możesz ścigać się w wyścigach F1 mając 20-letniego Diesla. Nie, zapamiętaj - to nie moja wina, ze nie masz sprzętu.

Nie, nie uważam, aby sprzęt czynił kogoś lepszym, ale jest on warunkiem niezbędnym do pracy. Nie mając nóg trochę trudno biegać w maratonach. Tak jak trudno jest ze ślepym o kolorach dyskutować tak też trudno jest rozmawiać z kimś kto ani nie robił zdjęć sportowych, ani nie ma do tego sprzętu.
Shodan napisał(a) dnia 03.10.2018
skoro już mowa o zasadach, to jest również taka, która mówi, że każdy swoją miarką mierzy gburze :)

to tyle w tym temacie insynuacji i pomówień a to że totalnie nieuzasadnione to przecież WAM znawcom nie przeszkadza prawda ?
Jak się nie ma merytorycznych argumentów to zawsze można sięgnąć po coś z dna aby tylko mieć czym obrzucić adwersarza :) technika stara jak świat a politycy różnych opcji mają wręcz doktoraty z tejże ;)
gbur polski napisał(a) dnia 03.10.2018
Dawidzie, na uspokojenie wypij szklankę zimnej wody i "daj se mydła" czyżbyś zapomniał o starej zasadzie, że z pijanymi się nie dyskutuje?
Shodan napisał(a) dnia 03.10.2018
Deal :) ja zrobię jakieś sportowe a Ty sobie wybierz jakąś działkę typu makro, pejzaż, portret czy co tam wolisz :)
Dawid Gaszyński napisał(a) dnia 03.10.2018
Shodan : żeby wypowiadać się o tym co jest łatwiejsze, a co trudniejsze to chociaż kilka razy w życiu wypada się tego podjąć..
Shodan napisał(a) dnia 03.10.2018
Oczywiście, że nie ma ani lepszej ani gorszej działki fotografii ale jest działka trudniejsza i łatwiejsza :) i akurat ta sportowa w mojej ocenie należy do tej łatwiejszej.

Dalszą część Twojego wywodu pominę bo jest absurdalnie głupi i chcąc się do niego odnieść musiałbym Cię pewnie obrazić a tym samym stałbym się podobnym Tobie, czego wolałbym jednak uniknąć.

Nie masz racji ani co do tego jakim sprzętem dysponuję ani co do tego ile zarabiam i na co mnie stać ani również co do tego jakie pobudki mną kierują gdy komentuję zdjęcia.

Moje komentarze nie wynikają z zawiści i przysłowiowego bólu dupy, tylko z chłodnej analizy tematu i jakiejś tam znajomości innych działek fotograficznych. Twoje PF raczej nie pozwala wyciągnąć wniosków innych aniżeli takie, że masz pojęcie o naciskaniu spustu migawki aby wyleciało 7 na sek.
Zrób kiedyś makro, nocny widok, pejzaż a może i nawet portret i go tu pokaż, może wtedy zrozumiesz lepiej to o czym napisałem w poprzednich komentarzach zamiast wyciągać pochopne i błędne wnioski typu: Shodan biadoli, że nie ma dobrego sprzętu a do tego jest pewnie bezrobotnym i leniwym do tego zakompleksionym biedakiem :) .
Dawid Gaszyński napisał(a) dnia 03.10.2018
Nie ma lepszej, ani gorszej działki fotografii. Czy nie możesz tego zrozumieć ? No, odpowiedz. Nie możesz tego pojąć ? Za trudne ?

Tylko ktoś z ogromnymi kompleksami może w pseudointelektualny sposób dowodzić, że powiedzmy fotografia modelek jest lepsza niż ślubów, albo widoczków gorsza niż sport. To po prostu są różne dziedziny, charakteryzujące się różną specyfiką. Najzabawniejsze, kiedy przedstawiciel jakiejś, jednej z działek twierdzi, że właśnie jego dziedzina jest tą jedyną, prawdziwie piękną i artystyczną, a cała reszta jest "be".

Próba deprecjonowania jakiejś dziedziny tylko dlatego, że jej się nie wykonuje bądź nie zna jej podstaw jest bardzo właściwa dla małych dzieci. To po prostu ignorancja właściwa dla ludzi prostych, którym się wydaje, że świata nie ma prócz ich jednej ukochanej dziedziny. Tak, inni błądzą wykonując inne typy fotografii, a tylko Ty i Twój rodzaj zdjęć jest namaszczony przez Boga.

Pisałem o porównaniu motoryzacyjnym. Nie ma żadnego sensu próba zestawiania jeżdżenia 20-letnim kombi z prowadzeniem 10 tonowego TIRa. Każda z sytuacji ma swoją specyfikę i czemuś innemu służy. Trzeba być wyjątkowo zakompleksionym człowiekiem, żeby z tego 20-letniego kombiaka krzyczeć do kierowcy TIRa, że ma głupi samochód... bo taki duży, no i wolno się rozpędza... To byłby wyraz kompletnego braku zrozumienia istoty rzeczy, różnic, które nie są wadą, a jedynie po prostu charakterystyką.

W każdym wpisie ponawiasz temat drogiego i dobrego sprzętu. Zrozum, że ten sprzęt nie jest drogi. Jeżeli jest dla Ciebie za drogi to weź się do roboty i nie biadol, że inni go mają. Wystarczy iść do pracy - stąd się biorą pieniądze.
Doprowadza Cię to do skraju absurdu gdzie agresywnie odnosisz się do innych motywowany kompleksem wynikającym z faktu, że nie masz przyzwoitego sprzętu.
Jak kiedyś już go kupisz to zobaczysz, że sprzęt jakkolwiek bardzo ważny zdjęć za Ciebie nie zrobi. I nie ma znaczenia czy mówimy o widoczkach, modelkach, ślubach czy sporcie. To ważna składowa całej tej zabawy, ale nie najważniejsza. Po prostu to jeden z czynników.
Shodan napisał(a) dnia 03.10.2018
@Dawid Gaszyńki, przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i postararaj się tym razem to przeczytać ze ZROZUMIENIEM, zamiast wytykać mi wyimaginowane przez Ciebie (niby moje) kompleksy ! Uwierz mi, że każdy byle CYMBAŁ wyposażony odpowiedni sprzęt (drogi i dobry) potrafi (niczym średnio inteligentny szympans ) ustawić w puszce "zdjęcia seryjne" i spośród setek zdjęć, któe wykona, zawsze znajdzie się choć jedno, nadające się do publikacji. Jeśli nadal tego nie rozumiesz i róznicy pomiędzy kimś kto robi sportowe zdjęcia a kimś kto robi widoczki nocne to niestety jesteś ... (dopowiedz sobie sam) i z litości (dla Ciebie) nie odniosę się do Twojego ostatniego zdania na temat fotografii "nieruchomej osoby", bo samo stwierdzenie (z Twojej strony) dowodzi tego, że jesteś "operatorem aparatu" a nie fotogtafem a to w moim mniemaniu dość znaczna różnica, niczym taka jaka róznini konia od koniaku :)
Dawid Gaszyński napisał(a) dnia 02.10.2018
Shodan : Nie jest moją winą, że nie stać Cię na przyzwoity sprzęt. To nie jest moja wina. Musisz to zrozumieć. Też kiedyś nie miałem sprzętu, ale nie budowałem teorii deprecjonujących pracy innych tylko dlatego, że wykonują ją na sprzęcie, którego ówcześnie nie posiadałem.

Przypomina mi to przeciętnego posiadacza 20-letniego kombi w dieslu, który lekką ręką siarczyście pierdząc w budyniową kanapę krytykuje tych pseudo-sportowców z formuły 1. Przecież wiadomo, że jako mistrz dałbyś radę im wszystkim tylko szkoda Ci po prostu niszczyć kombiaka takimi rajdami. Ba, i do tego Twój dieselek przewiezie pralkę, a ich F1 nie pomieści nawet reklamówki piwek z Biedronki...

Co to kompleksy robią z ludźmi...

Ani nie czuję się lepszy, ani też gorszy od kogoś kto fotografuje widoki, dzikie zwierzęta, śluby albo kwiatki. Cóż, fotografia to bardzo szeroka dziedzina, a jej poszczególne działki mają swoją specyfikę. Nie rozumiem dlaczego miałbym deprecjonować fotografa ślubnego albo studyjnego. To trochę jak różnica między jeżdzeniem samochodem osobowym, taksówką, TIREM albo wypożyczonym elektrycznym autem... wszystko ma swoją specyfikę, wszystko służy czemuś innemu. Dziecinna, bo nawet nie dziecięca, chęć porównywania się w tym wypadku jest z gruntu błędna i zbędna. To wyraz kompleksów - Twoich, a nie moich. Mnie nie boli, że ktoś fotografuje modelki. Nie widzę sensu i nie odczuwam potrzeby wchodzić komuś takiemu na profil i pisać, że "każdy głupi potrafiłby sfotografować nieruchomą osobę,phi"...
Shodan napisał(a) dnia 02.10.2018
w mojej ocenie, robienie zdjęć sportowych to głównie pochodna jakości posiadanego sprzętu i umiejętności jego obsługi :), bo jasne długoogniskowe obiektywy sporo kosztują a i "puszki"też niemało (choć mają mniejsze znaczenie o ile AF jest w nich celny i sprawny w swoim działaniu) . W ujęciach sportowych nie ma czasu na kadrowanie i planowanie kadru, więc napierdala się serią i liczy się na łut szczęścia, że jakaś klatka (z tego napierdalania serią) będzie się nadawała do publikacji. Ot i cała tajemnica tych kadrów (+ ewentualna obróbka w postprodukcji, czyli kadrowanie, poziomy, balans bieli, wyostrzanie etc) a porównanie do kogoś kto robi nocne widoki w mojej ocenie nie jest trafionym, ponieważ ów ten ma czas i może zaplanować kadr, długość naświetlania, wysokość ISO, ogniskową, etc i wykonać ileś tam podejść do tego samego miejsca w tym samym czasie "jeśli chodzi o nocne widoki".
amigamedia napisał(a) dnia 14.09.2018
Jest ok Dawid...Pzdr.
Dawid Gaszyński napisał(a) dnia 14.09.2018
@gbur

Robienie zdjęć nie boli. Naciskasz migawkę i wypada 7 na sekundę. Jeżeli na meczu jest kilkadziesiąt akcji potencjalnie ciekawych to każdą z nich starasz się złapać. Stąd siłą rzeczy zdjęć wypada wiele. Nie zawsze ułożą się wszystkie czynniki, żeby zdjęcie było dobre. Ot, specyfika takiej niszy.

To tak jakby się dziwić, że ktoś kto robi nocne widoki miasta naświetla je "tak długo"... no taka specyfika tematu.
gbur polski napisał(a) dnia 14.09.2018
Zapomniałem podziękować za wyczerpującą odpowiedź co teraz z przyjemnością czynię. Skleroza jakaś czy co? Ale w tak młodym wieku? - to straszne.
Ten miłorząb to jak widać strasznie przereklamowany jest!
gbur polski napisał(a) dnia 14.09.2018
90 min! 700 szt.! i to jeszcze mało! Jak się coś dzieje to pewnie z kamerą w zawody stajesz! A mecz to pewnie dopiero jak w telewizji jest powtórka zobaczyć możesz. (Przez "długie oko" to g... widać). Katorga nie fotografowanie! Już wolę przy moich krajoznawczych pozostać - bo przynajmniej cerkiewka mi nie da dyla. I jeszcze jakiś taki grymasi, że tło za jasne, albo coś tam ucięte jest.
Dawid Gaszyński napisał(a) dnia 14.09.2018
@gbur

Garść statystyk. Na meczu zrobiłem około 700 zdjęć. Mało, bo i mało się działo. Straszna kopanina, a przy 300mm to niestety trudno łapać coś na środku pola, albo na połowie przeciwnika.
19 zdjęć cieszynki jak zawodnik biegł sam. Z tego ostrych do użytku - połowa. Z tego dosłownie 2-3 mają jakiś sens. Zawodnik wbrew pozorom nie w każdym ułamku sekundy jednocześnie się śmieje, w pełni rozwija ręce itd. Czasem spuści wzrok jak ręce ma fajnie ułożone, czasem śmieje się jak jeszcze ręki nie podniósł...
Do tego kilka zdjęć jak się rzucała reszta ekipy na Niego.
gbur polski napisał(a) dnia 14.09.2018
Ty to potrafisz uchwycić moment! Tak z czystej bezinteresownej zawiści zadam pytanie: ile strzałów musisz wykonać by trafić takie emocje? Mam cichą nadzieję, że to nie tajemnica.
Ech! bogatemu to i byk się ocieli a biednemu to nawet krowa nie chce