Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie .. zdjęcie Wejście smoka ! zdjęcie
zdjęcie eve-klon na to:
badzmy szczerzy patrzac na portfolio....raczej mega szczescia
zdjęcie amigamedia na to:
Możliwe.
zdjęcie eve-klon na to:
byle jako zaprezentowane
Ostatnie komentarze
Informacje o użytkowniku

gbur polski

Portret użytkownika gbur polski
Strona www : http://
Adres e-mail : Zaloguj się, żeby zobaczyć adres e-mail
Miasto :
O sobie samym : Fotografią amatorską zajmuję się od ponad 30 lat. początkowo czarno - białą.
przez kolor do slajdów. od 5 lat zgłębiam tajniki fotografii cyfrowej. Moim ulubionym programem jest GIMP, kiedy muszę coś wykonać szybko "przesiadam" się na Photoshop. lubię fotografować przyrodę i zabytki, czasami coś zrobię z portretu (niestety to bardzo trudny temat) Ponieważ lubię trochę pomarudzić przy cudzych fotkach wybrałem ksywkę GBUR
Strona odwiedzana przez innych: 643 razy
Komunikatory: GG: 0, Skype: , Tlen:
Rejestracja: dnia 21.11.2010
Aktywność użytkownika: komentarzy: 680, zdjęć: 22, postów: 5, wątków: 1, wypowiedzi na pogaduchach: 0
Wyświetl
Zdjęcia Komentarze Komentarze pod zdjęciami Wątki na forum Posty na forum Ulubieni autorzy Ulubione zdjęcia
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
zdjęcie ***
8 dni temu
Nareszcie widzę koniec z sortowaniem i obrabianiem zdjęć z wyprawy na „Dzikie pola” więc mam dobry humor, którego nikt mi nie zepsuje. Było fajnie, kto nie był niech żałuje
zdjęcie ...
dnia 13.04.2018
To usuń tą fotkę i wstaw dobrą bo pomijając te drobne (bardzo drobne wręcz drobiazgi) mankamenty fota jest bardzo, ale to bardzo zacna. Jak Ci się nie chce to zostaw ją bo jak głosi stara zasada: - dobry obraz obroni się sam pomimo wad.
zdjęcie Marek W.
dnia 22.03.2018
Czy to skan z negatywu?
Reszta za Amiga
zdjęcie Czerwone korale
dnia 22.03.2018
Kawa ??? mój kardiolog stwierdził, że i owszem ale tylko zbożowa - ale bieganie to mi odradził bo nie lubi chodzić na pogrzeby swoich pacjentów. A jaka jest moja ulubiona pora wstawania to usłyszysz pod linkiem: https://www.youtube.com pozdrowienia
zdjęcie Przyjaciółki
dnia 22.03.2018
Wołodyjowski toś głupotę strzelił – PUDROWANIE ŁATWIEJSZE??? Jak moja ślubna dawno dawno temu poprosiła mnie bym jej nosek w tak zwanym międzyczasie nieco przypudrował (bo sobie pazurki suszyła) to na wspomnienie tego mojego dzieła z krzykiem się budzę. Nie wiem jak w  Adobe Photoshop Lightroom ale w PS CS 6 to kaszka z mleczkiem.
A teraz na poważnie (czasami to nawet ja bywam poważny – co nie znaczy, że mądry). Praca ta nosi znamiona komercyjnej (i to dobrej) i moim zdaniem była wydrukowana na jakimś matowym papierze a te jaskrawo jasne plamki były mało widoczne. Nie mniej jednak przed publikacją w wersji elektronicznej Madziaa powinna ją do tego przystosować. Jest to typowy tzw „wypadek przy pracy” ale mimo tego mankamentu portrecik jest bardzo zacny. Jeszcze jeden drobiazg (bo obiecałem Ci, że się przyczepię – trochę jest to na siłę, ale jednak jest) – głowy panien powinny stykać się dokładnie w połowie szerokości a jest minimalnie w prawo. To wydziwianie jest z czystej bezinteresownej zawiści :-)
zdjęcie Czerwone korale
dnia 21.03.2018
To wszystko przez tego na "A" zamiast dpi czytaj pikseli (kto rano wstaje temu się pieprzy przez cały dzień)
zdjęcie Czerwone korale
dnia 21.03.2018
Mam nadzieję, że pozostaniesz nieco dłużej niż Madziaa, która zamieściła dwa rewelacyjne portrety i znikła. Czyżby wystraszyła ją moja niewyparzona morda?
Troszkę brak ostrości przeszkadza - zmieścić się w 200 kilo jest sporym wyzwaniem. Spróbuj: ZAPISZ DLA INTERNETU - masz tam możliwość ustawienia jakości z dokładnością do 1% co daje możliwość zwiększenia "wagi" o kolejne trzydzieści parę kilo. (Nie znam Twojej wersji programu ale znając konserwatyzm Adobe ta uwaga powinna być prawdziwa) Zejście poniżej 1 000 dpi też powinno być pomocne.
A tak całkiem na marginesie to całkiem fajnie te starocie podałeś.
zdjęcie
dnia 21.03.2018
Kościół w poprzedniej odsłonie bardziej mi się podobał. Ale czy ja mam jakiekolwiek pojęcie o fotografii???
zdjęcie
dnia 19.03.2018
Bandziol20 gdyby tak postąpić to szlag by trafił te ciekawie rozświetlone budynki. Takie przynajmniej me zdanie jest
zdjęcie
dnia 19.03.2018
Amigamedia – ciągle się go czepiasz, że strzela ptactwo z góry. Bardzo wiele rzek w Irlandii ma strome, kamieniste brzegi obrośnięte mchami oraz różnym wodnym zielskiem. Kamienie są gładkie, okrągłe, bardzo śliskie i nie dają nogom oparcia. Kiedyś chciałem strzelić fotkę ze środka strumienia, ale gdy tylko stanąłem na brzegu to natychmiast przeszła mi chęć na takie ujęcie. Zwyczajnie miałem pietra. Zachodnie brzegi Irlandii są bardzo strome, (jest możliwe, że Sligo leżał plackiem). Jeżeli jeszcze brzegi byłyby strome i śliskie to głupotą byłoby pchać się do oceanu podczas odpływu (przypływ następuje bardzo szybko).
CHŁOPY dajcie mu spokój z czepianiem się,że chłop strzela z pozycji orła (a może wrony? :-D)
Bandziol20 – to nie bagno tylko dno oceanu podczas odpływu (wodorosty o tym świadczą).
Sligo pobaw się kadrowaniem, bo przy odpowiednio obciętym otoczeniu ptaszyna staje się bardziej widoczna ja bym głosował za poziomem, ale to już Twój problem.
zdjęcie Czarne perły
dnia 18.03.2018
Dobry jesteś! Portrety które mówią i te foty reklamowe które w każdym katalogu wstydu nie przyniosą. Czy byłbyś łaskaw zaspokoić mą babską ciekawość – te umiejętności to tak sam z siebie zdobyłeś czy jest to efekt jakieś uczelni? Dowartościowując własne ego napiszę: jakbym chciał to bym lepsze zrobił tyle, że mi się nie chce :-D
Jednego tylko nie rozumiem – te plamy w tle (upaprana matryca?), przy Twoich umiejętnościach usunięcie ich to moment – czemu tak zostawiłeś? I jeszcze jedno - dałbym nieco więcej dołu a mniej prawej.
zdjęcie Incepcja 2
dnia 13.03.2018
W czasach mej młodości „rybie oko” było strasznie modne, powstawało „wielkie mnóstwo” prac ale głównie na zasadzie: „patrzcie mnie stać na taki obiektyw” bo przeważnie fascynowano się zniekształceniami jakie powstawały przy tego typu zdjęciach. Nie przypominam sobie by w gazetkach z tego okresu były prace na wysokim poziomie. Tą i foto.moon.pl pokazałeś, że można te zniekształcenia wykorzystać do pokazania pełni przekazu myśli artysty. GRATULACJE
zdjęcie
dnia 13.03.2018
Wiosenne słoneczko prześwitujące przez wiosenny kwiatek czyli to jest to! Dla mnie rewelacja. Przemyśl czy nie lepiej by się prezentowało w formacie pejzażowym? Byłbym nudny gdybym powtórzył drugie zdanie (Gbur może być głupi ale nigdy nudny!)
zdjęcie Cienie 01
dnia 13.03.2018
Nie pchać się panowie – dla wszystkich moich wyjaśnień wystarczy!
1. Archetyp – nie wiem czy moje ostatnie dwie szare komórki właściwie się połączyły – bo jak rozumiem Twoje życzenie, to chcesz bym w jednym zdaniu wyjaśnił Ci zasady które powstawały przez stulecia? Następnym razem jeśli zechcesz używać tego co masz między uszami to radzę: „przed użyciem wstrząsnąć”!
2. Slavicflavour - Bardzo się cieszę, że tak ładnie wyraziłeś się o moich pracach
3. Shodan - bardzo ładnie określiłeś poziom mych prac DZIĘKUJĘ
zdjęcie Cienie 01
dnia 11.03.2018
Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że posiadasz jakieś wykształcenie artystyczne. Jeśli to prawda, to powinieneś zażądać zwrotu pieniędzy za naukę albowiem nie nauczyli Cię w którym miejscu powinno się sygnować swą pracę. Na teorii kompozycji też pewnie nie uważałeś (biała plama ręki(?) skutecznie niszczy kompozycję). Autorka tej pracy foto.moon.pl jak widać słuchała wykładów ze zrozumieniem
zdjęcie Paweł
dnia 02.03.2018
Uśmiech nawet oczami świadczy, że szkrab momentami jest aż nadto żywy (czyli czasem daje nieźle „popalić”). To, że spontaniczny pstryk? Fotki pozujących dzieci przeważnie nie wychodzą dobrze (To ostatnie zdanie kierowane jest nie do Ciebie tylko do mniej doświadczonych fotoamatorów którzy tu niestety coraz rzadziej zaglądają).
zdjęcie Paweł
dnia 28.02.2018
Amiga – następnym razem walnij lampą po oczach to nie tylko światła się tam pojawią ale też zaczerwienią jak u wampira i nie będzie, że „wyszło tak bez życia” bo fota będzie pełna życia!
A to, że ten maluch ma przepiękny szelmowski uśmieszek to się nie liczy (dla niektórych)!
zdjęcie Zdjęcie portretowe dziewczynki
dnia 23.02.2018
No, No – to, że perfekcyjna obróbka to jeszcze mogę przeboleć, ale tego, że nawiązałaś z tym szkrabem taki kontakt iż pozuje jak profesjonalna wysokiej klasy modelka – tego Ci nie wybaczę. Wstaw parę prac a zapewne znajdę coś by się przyczepić.
Ps. Z zawiści to pewnie ze trzy noce oka nie zmrużę.
zdjęcie milczące kroki...
dnia 15.02.2018
Bandziol20 przypuszczam, że nie znasz tego miejsca. Od wejścia prosta droga prowadzi do pionowej ściany z symbolami ludzi którzy odeszli w niebyt. Coraz bardziej wznoszące się ściany potęgują grozę tego miejsca.
Pedros uwieczniając w ten sposób pomnik pokazał nadzieję ofiar która zanikała jak ten ledwie majaczący w głębi budynek. Droga i ściany kierują wzrok widza na obiekt który przy innej kompozycji mógłby umknąć uwadze oglądającego.(Przynajmniej ja tak odczytałem ten przekaz) Czasami dla osiągnięcia zamierzonego efektu trzeba złamać obowiązujące zasady kompozycji.
zdjęcie
dnia 10.02.2018
Ja bym ciachał sporo góry i miałbyś fajną abstrakcję - tyle, że to Twoja praca więc sam "se kombinuj".
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21