Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie zdjęcie Woziwoda...
zdjęcie bandziol20 na to:
wyciąłbym lewą stronę i dół z nieostrym kamieniem, ptaszek sympatyczny, wy ...
zdjęcie Tatry Zachodnie bandziol20 na to:
b. fajne ujęcie :)
zdjęcie bandziol20 na to:
fajnie, tak duchowo :)
Ostatnie komentarze
Informacje o użytkowniku

gbur polski

Portret użytkownika gbur polski
Strona www : http://
Adres e-mail : Zaloguj się, żeby zobaczyć adres e-mail
Miasto :
O sobie samym : Fotografią amatorską zajmuję się od ponad 30 lat. początkowo czarno - białą.
przez kolor do slajdów. od 5 lat zgłębiam tajniki fotografii cyfrowej. Moim ulubionym programem jest GIMP, kiedy muszę coś wykonać szybko "przesiadam" się na Photoshop. lubię fotografować przyrodę i zabytki, czasami coś zrobię z portretu (niestety to bardzo trudny temat) Ponieważ lubię trochę pomarudzić przy cudzych fotkach wybrałem ksywkę GBUR
Strona odwiedzana przez innych: 631 razy
Komunikatory: GG: 0, Skype: , Tlen:
Rejestracja: dnia 21.11.2010
Aktywność użytkownika: komentarzy: 611, zdjęć: 19, postów: 5, wątków: 1, wypowiedzi na pogaduchach: 0
Wyświetl
Zdjęcia Komentarze Komentarze pod zdjęciami Wątki na forum Posty na forum Ulubieni autorzy Ulubione zdjęcia
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
zdjęcie Pawłowi Pierścińskiemu
dnia 24.05.2017
Dzięki za uznanie, ale najwyższa pora zebrać w jednym miejscu wszystkie wyjaśnienia dotyczące motywów publikacji moich prac. Na początku wstawiłem kilka co do których czułem, że „cóś mi w nich karwa nie pasi” (czasami naprawdę trudno ocenić własną pracę, bo jednak jest się stronniczym), liczyłem, że dostanę jakieś konkrety (nawet bardzo złośliwe) – niestety poza hejtem nie dostałem nic. Z życzeniami – to przy każdym było dla kogo i z jakiej okazji. Z armatą miał to być żart primaaprilisowy ale zapewne było mało śmieszne bo nikt się nie śmiał.
To postanowiłem zamieścić pod wpływem impulsu kiedy po powrocie z pleneru na Ukrainie dowiedziałem się o śmierci Pawła (jednego z moich idoli - i nie jest to wyrazem mej megalomanii bo wiem, że nie byłem godzien nawet Jego butów czyścić).
zdjęcie Polne wyscigi
dnia 07.05.2017
Rafał! Zachowujesz się jak typowy wyjątkowo kiepski hejter z ugrupowanie które popierasz. Jeśli już koniecznie chcesz wypowiedzieć się politycznie to zrób to językiem fotografii. foto.moon.pl tu masz dobry przykład jak można pokazać swe zaangażowanie polityczne tak, by nikt nie mógł się do niczego przyczepić. A tak na marginesie to Twoje hejty wcale nie są śmieszne.
zdjęcie
dnia 05.05.2017
Motolotnię sobie kupiłeś, że ostatnio na wszystkich z góry patrzysz?
Nie jestem fanem Twoich prac, ale ta mnie powaliła na kolana
zdjęcie
dnia 05.05.2017
Marzeniem każdego fotografa jest mieć obiektyw który daje obraz ostry „jak żyleta”. Niestety są sytuacje, w których taki idealny obiektyw staje się przekleństwem. Przykładem jest ta praca. Na twarzy przecudnej urody modelki pojawiły się przebrzydle wyraźne pory. Można było to usunąć nakładając na jej twarz jakąś tapetę (korektory, pudry czy inne jakieś tam fluidy), ale jak nie potrafisz „to nie pchaj się na afisz” (ja usiłowałem poprawić skazy skóry swojej ślubnej, ale jak zobaczyła rezultat to odebrało jej mowę na jakiś miesiąc – ile mnie kosztował zakup różnych chwastów przeprosinowych to strach podliczyć). Próbowałeś to poprawić przyciemniając zdjęcie ale straciłeś dobrze przemyślany efekt „twarz diabelska, twarz anielska” (jasna część powinna być jaśniejsza tak by miejscami pojawiła się prawie czysta biel a na ciemnej stronie powinny być ledwo widoczne detale). Użycie stempla, punktowego pędzla korygującego czy rozmycia to moim zdaniem tylko by pogorszyło tą mimo wszystko niezłą pracę. Dawniej na wyposażeniu każdego zakładu fotograficznego był obiektyw portretowy (kiepskiej jakości i z nie skorygowanymi aberracjami), które dawały obraz ostry, ale rozmyty. Dziś mało którego amatora stać na dużo różnorodnych szkiełek. Spróbuj powtórzyć sesję naciągając na obiektyw kawałek pończochy (lub innych rajstop) przymocowanej recepturką – wyjątkowo to tanie a efekt jest naprawdę wspaniały. Uważaj bo „przez pończochę” sprawdza się głównie na gładkich buźkach kobiecych (w okresie międzywojennym było wyjątkowo dużo udanych portretów aktorek „ a la anielica”.
zdjęcie Dunottar Castle, Szkocja
dnia 05.05.2017
Zgadzam się z poprzednikami - do zdjęcia nie wystarczy rewelacyjnie piękne miejsce - potrzebny jest pomysł jak go pokazać i wiedza jak parametry ustawić. (O obróbce nie wspomnę). I nie usiłuj się tłumaczyć, że pogoda była kiepska - bo dla fotografa pogoda jest albo dobra, albo bardzo dobra, nawet jak leje, że "żaby z nieba lecą" to pogoda jest dobra! Biorąc pod uwagę Twoje dotychczasowe prace to bardzo słabo
zdjęcie Pojmanie Jezusa
dnia 05.05.2017
Poruszenie to niby oczywisty błąd - ale nie tu!
zdjęcie
dnia 05.05.2017
Nie próbowałeś puścić pnia po przekątnej?
zdjęcie Emerytura pod patronatem najwyższego
dnia 05.05.2017
Słusznie prawisz – stary człowiek jest traktowany jak ktoś kto niepotrzebnie budżet obciąża (emeryci stańcie czynem umierajcie przed terminem! - już za późnego Gierka często się coś takiego słyszało)
zdjęcie kolory wielkanocy
dnia 05.05.2017
Na długo wróciłeś?
Pokarz coś jeszcze prooooooooooooooooooooooooooooooooooszę
zdjęcie przemijanie
dnia 05.05.2017
Depresja Cię dopadła czy co? Choć praca bardzo zacna (te białe obwódki nieco psują efekt)
zdjęcie Okulary nazębne
dnia 05.05.2017
Podziwiam determinację tego młodzieńca – nie było jemu lekko płynąć. Dostarcz mu tę fotkę – będzie mógł się wnukom chwalić jak to dziadzio do samego końca się nie poddawał.
zdjęcie
dnia 05.05.2017
Pomysł dobry (biało – czerwona inaczej) gorzej z wykonaniem – czy nie widzisz jak dół obramowania „skiepścił” pracę?
zdjęcie
dnia 05.05.2017
Dłuższy czas, wyższa czułość, dużo mniejsza przysłona tak by wszystko było ostre. Obramowania boczne (drzwi) i ukośne linie prowadzące na podłodze sugerują umieszczenie głównego elementu (obraz) dokładnie na przecięciu przekątnych. Jeszcze jedno – wszystko na tym obrazie powinno być IDEALNIE pionowe i poziome! (Oś optyczna idealnie poziomo! lub popraw to programem – czy tylko Twój program to potrafi?). A tak na koniec chciałem zauważyć, że jest to całkiem niezła praca.
zdjęcie
dnia 05.05.2017
i matryca upaprana?????
zdjęcie
dnia 05.05.2017
Coś Ty z tą ostrością zrobił? - jeśli było to zamierzone to kiepski pomysł.
zdjęcie Polne wyscigi
dnia 05.05.2017
Na zielonej łące, raz dwa trzy
pasły się zające, raz dwa trzy
taka była pierwsza zwrotka,
teraz będzie druga zwrotka. ….
zdjęcie
dnia 23.03.2017
Jak Ty trafiasz na takich modeli?????
zdjęcie
dnia 23.03.2017
Kiedy wreszcie przestaniesz prześladować mnie tymi brzydalami????!!!!!!!!!!
A tak bez jaj - rozważ czy pajączek nie prezentował by się korzystniej na jakimś chłodniejszym tle?
zdjęcie ...tak słodko śni...
dnia 23.03.2017
Jak pisze autor „błysku nie było ( brak jakichkolwiek cieni i rozjaśnień powstających na zdjęciu przy użyciu lampy z tak bliskiej odległości.)” To czemu w pozycji LAMPA BŁYSKOWA jest napisane: „Wykryte zostało światło odbite, tryb redukcji czerwonych oczu, Tryb automatyczny” ?
Nie bardzo rozumiem czemu większość fotografów użycie lampy uważa za „straszliwy obciach” - jak jest lampa to w uzasadnionych przypadkach trzeba jej używać! Jeśli autor potrafi to zrobić tak, żeby nie było widać iż był błysk to tylko świadczy o jego umiejętnościach.
Co do fotki - faktycznie dziecinka słodko śpi i wywołuje ciepłe odczucia u widza – moim zdaniem całkiem przyzwoity portrecik. Mam dwa malutkie „ALE” 1. kolor bluzeczki rzuca pomarańczowy zafarb na buźkę (ja bym nieco stłumił) i 2. W prawym dolnym rogu kawałem tkaniny wygląda „nieklawo”.
Ps. Jak się okazuje to mamy w torbie jeszcze jednego szpicla
Pozdrowienia
zdjęcie 8 marca
dnia 08.03.2017
A do posłuchania „Babę zesłał Bóg” https://www.youtube.com
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21