Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie Nidzica zdjęcie Fotograf zdjęcie
zdjęcie bandziol20 na to:
b. fajne :)
zdjęcie bandziol20 na to:
ładne :)
zdjęcie bandziol20 na to:
fajny atrament, dynamika :)
Ostatnie komentarze
Informacje o użytkowniku

gbur polski

Portret użytkownika gbur polski
Strona www : http://
Adres e-mail : Zaloguj się, żeby zobaczyć adres e-mail
Miasto :
O sobie samym : Fotografią amatorską zajmuję się od ponad 30 lat. początkowo czarno - białą.
przez kolor do slajdów. od 5 lat zgłębiam tajniki fotografii cyfrowej. Moim ulubionym programem jest GIMP, kiedy muszę coś wykonać szybko "przesiadam" się na Photoshop. lubię fotografować przyrodę i zabytki, czasami coś zrobię z portretu (niestety to bardzo trudny temat) Ponieważ lubię trochę pomarudzić przy cudzych fotkach wybrałem ksywkę GBUR
Strona odwiedzana przez innych: 655 razy
Komunikatory: GG: 0, Skype: , Tlen:
Rejestracja: dnia 21.11.2010
Aktywność użytkownika: komentarzy: 717, zdjęć: 22, postów: 5, wątków: 1, wypowiedzi na pogaduchach: 0
Wyświetl
Zdjęcia Komentarze Komentarze pod zdjęciami Wątki na forum Posty na forum Ulubieni autorzy Ulubione zdjęcia
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
zdjęcie Leśny ja...
4 dni temu
Ty podglądaczu jeden! Ładnie to tak?
zdjęcie
4 dni temu
Czy aby nie nastąpiła nadinterpretacja (i tak już zbyt ogólnikowego) regulaminu?
Autor musiałby być niespełna rozumu by zamieszczać takie zdjęcie w celach komercyjnych. Jeśli dobrze zrozumiałem zamysł autora to całkowicie zgadzam się z nim. Mi też pasuje!
zdjęcie Nad morzem
10 dni temu
Bajsza - "daj se luzu". Miał zły dzień to musiał się na kimś wyładować. Miałaś pecha, że padło na Ciebie. Jak się człowiek dobrze przyjrzał i wiedział czego szukać to faktycznie "gibnięcie" było, ale żeby aż tak ostro atakować? Prace z poważniejszymi błędami wywołują nieraz huragany zachwytu. Szkoda, że skasowałaś tamtą pracę bo inni mogliby zapoznać się z kulturą tego artysty.
Posłuchaj rady starego człowieka - JAK SIĘ KTOŚ Z CIEBIE ŚMIEJE TO ŚMIEJ SIĘ RAZEM Z NIM. i następnym razem nie tak nerwowo bo kilka osób rykoszetem oberwało. Pozdrowienia i rób swoje dalej!
zdjęcie
10 dni temu
Na takie upały odrobina chłodu - życie mi ratujesz WK!
zdjęcie
dnia 01.08.2018
W odpowiedzi na mój komentarz pod zdjęciem foto.moon.pl wyraźnie dałeś do zrozumienia, żebym się nie wcinał między wódkę a zagrychę – mówisz i masz.
Ps. Jeszcze raz napiszę, że się nie obraziłem na Twoją ripostę bo mnie jest wyjątkowo trudno obrazić – nie jestem synem „obraźnika”.
zdjęcie daleka droga (wyboista), daleki ląd...
dnia 31.07.2018
Masz pecha Wołodyjowski – jak się do Ciebie przyczepiłem to już szybko nie popuszczę. No cóż ten typ (to znaczy ja) tak ma.
Mam pytanie: jak duży wycinek klatki tu zamieściłeś? Pytam tak ze zwykłej babskiej ciekawości bo szumy są ociupinkę zbyt wielkie.
zdjęcie
dnia 30.07.2018
Legal – wielokrotnie usiłowałem namówić Rafała na naukę obsługi jakiegoś sensownego programu – bo ten aktualny to albo coś robi albo nie robi. Autor nie ma wpływy na to w jakim stopniu ma robić. Czyżbyś uważał, że Tobie się to uda? Rafał szuka aparatu który będzie myślał za niego i zrobi idealne zdjęcie. Mając całkiem niegłupi aparat wydaje kasę na coś nowego – z drugiej strony kto bogatemu zabroni?
zdjęcie Skąd się rekrutują topielcy?
dnia 30.07.2018
Po co karać? takim postępowaniem nikomu krzywdy nie zrobią, a samobójstwo w tym kraju nie jest karalne!
Wołodyjowski – moim skromnym zdaniem zbyt agresywna obróbka powoduje, że pływacy wydają się jakby byli wklejeni (i to nieudolnie) – zwłaszcza ten łysy w okularach. Czyżby to był efekt nadmiernego ostrzenia? Choć temat sam w sobie całkiem niczego
zdjęcie
dnia 30.07.2018
W mordę jeża - niezłe jest!
zdjęcie Śląsk vs Cracovia
dnia 22.07.2018
Diabła tam z drugim planem! na pierwszym to się dzieje, że hej. Żeby nasza reprezentacja z takim poświęceniem grała to ....
zdjęcie
dnia 13.07.2018
Ja i coś sensownego? Chyba wyjątkowo źle się czujesz – nie mniej dzięki bo miło przeczytać takie coś o sobie.
zdjęcie
dnia 12.07.2018
Ja to już mam takie zafajdane szczęście, jak już chcę być taki romantyczny i tajemniczy (niczym Pani na Puławach) to zaraz wychodzi, że się przypieprzam. Przecież nigdzie nie napisałem, że jest źle. Dr3wno – jak się już domagasz to napiszę tak jak chcesz (a będzie to czysta prawda) – wiem jak trudno jest współpracować z dziecięcym modelem. Doprowadzić do swobodnego zachowania oddającego charakter to nie jest takie chop siup. Trzeba się napracować, a uwagi w stylu - przesuń rękę bardziej w prawo (w lewo) czy popatrz troszkę do dołu (do góry) mogą doprowadzić do tego, że nastrój diabli wezmą więc w portrecie (zwłaszcza dziecięcym)nie najważniejsze są światełka w oczach, (jak twierdzą jedni) czy zrównoważenie (jak piszą inni) tylko uchwycenie tej jednej chwili. Inne elementy kompozycji schodzą na plan dalszy. Tu utrafiłeś z dokładnością do nanosekundy w chwilę i dobrze oddałeś szelmowski nastrój tego łobuziaka. O przepięknych szarościach przechodzących od głębokiej czerni do czystej bieli nawet nie wspomnę. Wbrew wielu poradom trzeba sporo "strzelać" licząc na łut szczęścia a ewentualne mankamenty kompozycji próbować naprawić „pod powiększalnikiem”. I tu przechodzę do meritum: przerysowane: (zbyt duże) nos i dłoń nie rażą przy zbyt małych uszach. Ale gdy do tego wszystkiego doda się cienkie ramionka to już przy oglądaniu wkrada się jakiś niepokój. Nie wiem co uchwyciłeś w kadrze więc dla tego tak wiele tych „a może....”. Tylko Ty mając dostęp do pełnego kadru możesz ocenić czy proponowane zmiany mogą coś poprawić czy tylko pogorszyć tą naprawdę udaną pracę. Napisałem bo już kilka razy zdarzało się, że głupia uwaga laika otwierała mi oczy na jakiś drobny mankament mojej pracy. Tylko czy taki laik jak ja może wiedzieć cokolwiek na temat sztuki?
zdjęcie
dnia 12.07.2018
Poprzednie jak dla mnie są zbyt sterylne, wymuskane, dopracowane w każdym szczególe. Tu wprowadziłeś nieco chaosu podchodząc do tematu w inny sposób i okno wygląda bardziej naturalnie bo rzeczywistość jest bardziej bałaganiarska niż uporządkowana.
zdjęcie Sarteano, Toskania
dnia 12.07.2018
Czy nie jest trochę za ciemne?
zdjęcie
dnia 12.07.2018
Jakby tak zdjąć ociupinkę czerwieni to dywanik (czy jak się to nazywa) nie waliłby czerwienią po oczach a kimono miałoby nieco bardziej naturalny kolor. A gdyby krztynkę rozjaśnić półcienie to napięcie i skupienie twarzy byłoby bardziej widoczne. Chyba nie muszę przypominać, że czepiam się Twoich prac wyłącznie z czystej i bezinteresownej zawiści, że ja tak nie potrafię.
zdjęcie
dnia 29.06.2018
slavicflavour bardzo dziękuję za czas i energię jakie poświęciłeś na przeczytanie i recenzowanie mojego komentarza.
zdjęcie
dnia 28.06.2018
Fajnie uchwyciłaś to "cóś" po prawej - wprowadza trochę chaosu. Symetria jest straaaaaaaaaaasznie nudna
zdjęcie
dnia 28.06.2018
czałym = całym
Proszę o wybaczenie!
zdjęcie Peeper
dnia 28.06.2018
Nie mogłeś tej pani w bieli powiedzieć, że zaglądanie przez ramię jest nieeleganckie? Nie chciało się? Oj Ty leniuszku!!!
Czemu to ja takich obrazków nie mogę uchwycić? Ten nad nami chyba mnie nie lubi!
zdjęcie trójka
dnia 28.06.2018
Nie ma sprawy! nie czuję się obrażony - zresztą (bez reszty też ;-) ) w moim wieku trudno mnie obrazić
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21