Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie Absurdalny las zdjęcie zdjęcie
zdjęcie Wołodyjowski na to:
no i wyciągnął nogi ;)
zdjęcie Kolorowi hulajnożyści amigamedia na to:
Trochę się zlewają z tłem.
zdjęcie Kolorowi hulajnożyści Wołodyjowski na to:
dwoje moich modeli w antrakcie
Ostatnie komentarze
Informacje o użytkowniku

gbur polski

Portret użytkownika gbur polski
Strona www : http://
Adres e-mail : Zaloguj się, żeby zobaczyć adres e-mail
Miasto :
O sobie samym : Fotografią amatorską zajmuję się od ponad 30 lat. początkowo czarno - białą.
przez kolor do slajdów. od 5 lat zgłębiam tajniki fotografii cyfrowej. Moim ulubionym programem jest GIMP, kiedy muszę coś wykonać szybko "przesiadam" się na Photoshop. lubię fotografować przyrodę i zabytki, czasami coś zrobię z portretu (niestety to bardzo trudny temat) Ponieważ lubię trochę pomarudzić przy cudzych fotkach wybrałem ksywkę GBUR
Strona odwiedzana przez innych: 635 razy
Komunikatory: GG: 0, Skype: , Tlen:
Rejestracja: dnia 21.11.2010
Aktywność użytkownika: komentarzy: 648, zdjęć: 19, postów: 5, wątków: 1, wypowiedzi na pogaduchach: 0
Wyświetl
Zdjęcia Komentarze Komentarze pod zdjęciami Wątki na forum Posty na forum Ulubieni autorzy Ulubione zdjęcia
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
zdjęcie Wschody i zachody
4 dni temu
Oj-tam oj-tam! Po co te dąsy i strachy na lachy. Dzięki Twojemu oświadczeniu wiem, że praca którą zadebiutowałeś na tym portalu była Twojego autorstwa a nie pacykarza Renoir (wszak zamieściłeś ją pod własnym nickiem).
Ps.
Następnym razem zabieraj głos jak będziesz trzeźwy!
zdjęcie zmagania z wiatrem i wodą
5 dni temu
Sprawia wrażenie jakiejś impresjonistycznej pracy więc jestem na tak. Tylko mieszane uczucia budzi we mnie ta „zmrożona” woda na pierwszym planie. Jak by nie było fajne foto!
Tomsza - ale Ci się "rymło"
zdjęcie Jedna wśród jedenastu - zwiewam
5 dni temu
Przy tej pracy jestem na nie (zbyt wielki chaos w kadrze)
zdjęcie
5 dni temu
Święty ptak – taki powinien być tytuł (ta jasna plama wokół głowy kojarzy mi się z aureolą) ;-)
Rozważ możliwość odcięcia tej plamy śniegu na dole bo mnie się nie za bardzo podoba – ale jak zwykle to Twój problem. Pozdrowienia
zdjęcie Wschody i zachody
5 dni temu
Przejrzałem jeszcze raz wszystkie Twoje prace zamieszczone na Moonie. Wyciągnąłem jeden wniosek: ta praca prawie na pewno nie jest Twojego autorstwa, bo jest o kilka poziomów lepsza od tego co nam do tej pory zaprezentowałeś. Być może się mylę (dla tego użyłem słowa „PRAWIE”) lecz co można myśleć o człowieku który podpisuje się swoim nickiem pod pracą jednego z największych malarzy. Jeszcze do tego wprowadzasz zmiany w jego kompozycji. A może uważasz się za lepszego niż Renoir? A szczytem Twojej megalomanii jest ten sarkastyczny tekst w opisie zdjęcia. W dalszym ciągu radzę skontaktować się ze wspólnotą AA na pewno Ci pomogą jeśli im tylko na to pozwolisz. Pozdrowienia
zdjęcie
dnia 21.11.2017
Polska jesień jest piękna
zdjęcie Chcę uciec zza kratek. podpisał: Kwiatek
dnia 21.11.2017
Zupełnie niepotrzebnie zrugałem Cię za głupią zabawę filtrami. Jak przypuszczam był to wypadek przy pracy, bo to jest całkiem „cacy”. Jedyne co bym zmienił to zwiększył nasycenie kwiatka a zmniejszył tła. Jeśli po tej zabawie nasyceniem stwierdzisz, że to aktualne bardziej odpowiada Twej koncepcji to nie będzie znaczyło iż jesteś fotograficznym dupkiem, albowiem ten zaszczytny tytuł mój fanklub nadał mnie i nikomu nie pozwolę go sobie odebrać. Będzie to tylko oznaczało, że obaj mamy odmienne spojrzenie na fotografowany przedmiot. Po tej przydługiej tyradzie osobiście uważam tą pracę za udaną (tyle, że kwiatek mógłby być nieco bardziej po prawej stronie – chociaż niekoniecznie)
Bajsza - świetny komentarz!
zdjęcie
dnia 21.11.2017
Następny cwaniaczek się tu reklamuje. Epidemia jakaś czy co?
zdjęcie Fabryka elfow
dnia 17.11.2017
Ty fotobasnie.pl czego tu szukasz? Jeśli chcesz się pokazać w znaczeniu sprawdzić swe umiejętności to wstaw jakąś pracę.
Jeśli chcesz podzielić się swą wiedzą to daj jakiś pełny komentarz do ocenianej pracy.
Jeśli chodzi o coś innego to wyraźnie napisz czego oczekujesz od portalu.
Według mnie jesteś zwykłym cwaniaczkiem szukającym miejsca na darmową reklamę. Gdybym się mylił w ocenie Twojej tu obecności to najmocniej przepraszam, ale szlag mnie trafia bo ostatnio jest wielki wysyp takich którzy chcą się reklamować "na krzywy ryj"
zdjęcie Na skraju gęstwiny
dnia 17.11.2017
Rafale masz rację - to zdjęcie jest naprawdę fajne bo ma i klimat, i formę, i bardzo przyjemnie się go ogląda. Tylko czy nie razi Cię ten bałagan po prawej stronie?
Wołodyjowski - odcinając kawałek prawej strony niby pozbędziesz się bałaganu ale uzyskasz format pionowy (portretowy) który wprowadzi nieco napięcia. Ponieważ temat raczej zachęca do klimatu "sielsko anielskiego" spotęgowałbym to formatem pejzażowym (poziomym). Przypuszczam, że jest to wycinek większej całości to pokombinuj z przesunięciem kadru w lewą stronę (może będzie tam nieco więcej porządku?). Możesz też przyciąć nieco góry i trochę dołu oraz prawej. Zresztą co ja będę teoretyzował sam sobie pokombinuj na ekranie i zobacz przy jakim cięciu będzie najlepiej wyglądało. Gdybyś ubiegał się o tytuł E FIAP to byłoby bardzo kiepsko, ale jako amator to nie masz się czego wstydzić.
Ps.
Nie próbuj powtórzyć "pstryku" bo to będzie: albo nie taka mgła, albo nie ta godzina, albo nie takie światło, abo nie to miejsce, albo... ,albo... - takie fotki powstają zwykle pod wpływem impulsu i RACZEJ unikaj formatu kwadratowego.
zdjęcie Jesienny spacer
dnia 10.11.2017
slavicflavour oraz Shodan wybaczcie, ale Wasze dowcipy mnie nie śmieszą.
Miłego dnia życzę Wam życzę
zdjęcie
dnia 08.11.2017
Ten model jest jakiś dziwny - zamiast ładnie "przypozować" z uśmiechem nr 5 (to znaczy od ucha do ucha) obrócił się plecami do artysty, i jeszcze to pogardliwe spojrzenie! Ja bym się na niego obraził !!! ;-)
zdjęcie Jesienny spacer
dnia 08.11.2017
Wołodyjowski – chyba źle przeczytałeś lub niewłaściwie zrozumiałeś radę tego eksperta bo pod zdjęciem foto.moon.pl podał, że minimum 100 dpi (z Jego wypowiedzi zrozumiałem, że im więcej dpi to zdjęcie lepsze) a u Ciebie jest tylko 96 dpi.
Komentarz Shodan dotyczył też mojej uwagi którą zamieściłem pod zdjęciem foto.moon.pl
Ps.
zapytaj wujka Googl-a kiedy powinno być 72 a kiedy 96 dpi
zdjęcie Jesienna impresja
dnia 05.11.2017
Zabawa filtrami to jak wietrzna ospa – każdy (prawie) to przechodzi. W tym konkretnym przypadku pomysł raczej chybiony. Do zabawy trzeba mieć prawidłowe zdjęcie – a tu kawałek pnia z prawej skutecznie psuje kompozycję (kawałek jakiejś budowli też). O ile się nie mulę to fotka nie była ostra. Od góry ta uschnięta gałąź też uroku nie dodaje (to ostatnie można skorygować PUNKTOWYM PĘDZLEM KORYGUJĄCYM z niewielką pomocą stempla). Następnym razem zanim zastosujesz jakiś filtr to przemyśl co chcesz za jego pomocą osiągnąć.
Nie przejmuj się moim ględzeniem bo widać, że jesteś z tych „poszukujących” - więc tak trzymaj!
zdjęcie po lewej stronie The Tall Ships Races 2017 Szczecin
dnia 05.11.2017
Najmocniej przepraszam, powinienem tu zamieścić następujący komentarz (skleroza czy co???):

Nie rozczulaj się nad sobą bo kilka sekund z ręki to jeszcze nie tak strasznie długo. Zwiększając otwór przysłony mogłeś skutecznie zastosować mniejszą czułość. Jak skrócić czas (zmniejszyć czułość) oraz jak fotografować „z ręki” na długich czasach opisałem pod zdjęciem: foto.moon.pl . Pamiętaj: ćwiczenie czyni mistrzem!
Faktycznie ta fotka strasznie szumi – spróbuj to zmniejszyć filtrem: redukcja szumu (wybierz opcję ZAAWANSOWANE i na zakładce WSZĘDZIE delikatnie pobaw się suwakami a następnie na zakładce NA KANAŁ na kanale NIEBIESKI pobaw się mocniej). Powinno pomóc – tylko nie ostrz bo z powrotem będziesz miał szumy.
zdjęcie Rudowłosa już przyszła
dnia 25.10.2017
A bo ja wiem - może niczego nie trzeba przyciemniać??? - "sam se pogłówkuj"!!!
zdjęcie Rudowłosa już przyszła
dnia 25.10.2017
"Panie Wołodyjowski - larum grają" pamiętaj, że tłumaczą się tylko winni. Producenci sprzętu wydają naprawdę wielką kasę na opracowanie wysokiej czułości dla ich najnowszych modeli, więc trzeba z tego ŚWIADOMIE korzystać. Ustawianie wysokich czułości nie jest przejawem braku umiejętności autora. Z wysokiej czułości warto korzystać nie tylko z powodu niewystarczającej ilości światła (bywa, że w pełnym słońcu ustawiam 800 ISO) - poszukaj sobie jakie właściwości ma matryca przy niskich a jakie przy wysokich wartościach ISO.
Co do fotki to jak wiesz lubię się przyczepiać do drobiazgów (taki ze mnie złośliwy staruch) to i tu się przyczepię: na POZIOMY przyciemniłbym nieco najciemniejsze tony (lewy górny suwak)
zdjęcie
dnia 04.10.2017
W PS CS6 to będzie: EDYCJA → PRZEKSZTAŁĆ → ZNIEKSZTAŁĆ
powodzenia
zdjęcie Robotnik - suchotnik
dnia 03.10.2017
Dałeś popalić!
- brak pionu, leci w prawo
- lustro, stolik, blat tworzą chaos, a odbicie w lustrze jeszcze go pogłębia
- balans bieli pod zdechłym azorkiem (czerwony zafarb)
- ostre, bezpośrednie światło lampy dobija tą fotkę (jeśli już zdecydowałeś się na lampę błyskową to powinno być światło światło odbite od jakiejś białej powierzchni - prześcieradło, biały karton czy coś podobnego)
- do tego jeszcze centralne położenie modela
To by było na tyle - reszta błędów potem
zdjęcie
dnia 30.09.2017
Dziadek - ja do tych latających to nawet nie zamierzam robić podchodów bo straszne wredne są
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21