Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie Z życia wsi zdjęcie The border of reality, the border of forest
zdjęcie Legal na to:
wyborne
zdjęcie amigamedia na to:
Lubie takie ujęcia.
zdjęcie TRANSfer amigamedia na to:
Dobrze to zrobiłeś.
Ostatnie komentarze
Informacje o użytkowniku

gbur polski

Portret użytkownika gbur polski
Strona www : http://
Adres e-mail : Zaloguj się, żeby zobaczyć adres e-mail
Miasto :
O sobie samym : Fotografią amatorską zajmuję się od ponad 30 lat. początkowo czarno - białą.
przez kolor do slajdów. od 5 lat zgłębiam tajniki fotografii cyfrowej. Moim ulubionym programem jest GIMP, kiedy muszę coś wykonać szybko "przesiadam" się na Photoshop. lubię fotografować przyrodę i zabytki, czasami coś zrobię z portretu (niestety to bardzo trudny temat) Ponieważ lubię trochę pomarudzić przy cudzych fotkach wybrałem ksywkę GBUR
Strona odwiedzana przez innych: 634 razy
Komunikatory: GG: 0, Skype: , Tlen:
Rejestracja: dnia 21.11.2010
Aktywność użytkownika: komentarzy: 633, zdjęć: 19, postów: 5, wątków: 1, wypowiedzi na pogaduchach: 0
Wyświetl
Zdjęcia Komentarze Komentarze pod zdjęciami Wątki na forum Posty na forum Ulubieni autorzy Ulubione zdjęcia
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
zdjęcie
dnia 04.10.2017
W PS CS6 to będzie: EDYCJA → PRZEKSZTAŁĆ → ZNIEKSZTAŁĆ
powodzenia
zdjęcie Robotnik - suchotnik
dnia 03.10.2017
Dałeś popalić!
- brak pionu, leci w prawo
- lustro, stolik, blat tworzą chaos, a odbicie w lustrze jeszcze go pogłębia
- balans bieli pod zdechłym azorkiem (czerwony zafarb)
- ostre, bezpośrednie światło lampy dobija tą fotkę (jeśli już zdecydowałeś się na lampę błyskową to powinno być światło światło odbite od jakiejś białej powierzchni - prześcieradło, biały karton czy coś podobnego)
- do tego jeszcze centralne położenie modela
To by było na tyle - reszta błędów potem
zdjęcie
dnia 30.09.2017
Dziadek - ja do tych latających to nawet nie zamierzam robić podchodów bo straszne wredne są
zdjęcie
dnia 30.09.2017
Tak to jest - bogatemu to i byk się ocieli a biednemu to i krowa nie chce. Czyli przekładając z polskiego na nasze to miałeś strasznie ogromne szczęście uchwycić ten moment bo ja to bym to zauważył dopiero na drugi tydzień, a i wykonanie takie, że HEJ (Z zazdrości to aż kolki dostałem)
zdjęcie śnieżnie i zimno.
dnia 30.09.2017
Omnia principia parva sunt, co się wykłada, że wszystkie początki są skromne, więc nie dziw się, że zamieszczę kilka uwag do tej pracy. Fajnie jest, że chcesz zająć się fotografią i drugi plusik za pomysł – gołe w zimowym lesie. I to by było na tyle z pozytywów. Teraz kolej na negatywy:
masz do dyspozycji 4 mocne punkty obrazu a żadnego nie wykorzystałeś ,
linię horyzontu umieściłeś pośrodku obrazu (poważny błąd),
główny motyw jest umieszczony centralnie, i gubi się w plątaninie drzew.
Inne błędy opiszę przy kolejnych Twoich fotkach bo na początek to tyle wystarczy.
I jeszcze jedno – wybierz sobie jakiś inny temat bo akt jest „pierońsko” trudny
zdjęcie ''Gołębia dusza'' 2
dnia 17.09.2017
Tu jest miejsce dla fotografów a nie parapsychologów zajmujących się wywoływaniem duchów!
A tak na poważnie to mowę mi odebrało jak to zobaczyłem. Świetnie to uchwyciłeś i pokazałeś
zdjęcie
dnia 17.09.2017
Fajnie zamknąłeś kadr tymi gałązkami na górze. Ja bym z tego lasu po lewej zrobił jedną czarną plamę łącząc go z odbiciem w wodzie (te jaśniejsze plamy na styku z wodą nieco mi przeszkadzają) - tyle, że to nie moja praca "więc se mogę".
zdjęcie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
dnia 17.09.2017
Panowie – KTO KORZYSTA Z WIKIPEDII SAM SOBIE SZKODZI a to dla tego, że można znaleźć tam niejedną rewelację. Wiedzę należy czerpać z kilku źródeł i tylko to prawie gwarantuje, że nie „łykniemy” jakiejś bzdury. Dlaczego jest taka nazwa najbezpieczniej dowiedzieć się z oficjalnej strony strony Centrum Spotkania Kultur (www.spotkaniakultur.com). Od siebie dodam, że przed wybuchem II Wojny Światowej ludność żydowska stanowiła ponad 40% wszystkich mieszkańców więc oczywistym jest spotkanie się kultury polskiej i żydowskiej. Ukraińską zapewne wprowadziła wszechobecna poprawność polityczna.
Legal naprawdę musiałeś zamieszczać najbrzydszy budynek w tym pięknym mieście?
zdjęcie .
dnia 21.08.2017
Dziękuję za szybką odpowiedź. Fajnie, że potrafiłeś wady przekuć w zalety bo te prace przyjemnie się ogląda. Pomimo zachęty z Twojej strony nie będę posługiwał się tym sprzętem bo to nie moja bajka.
Pozdrowienia
zdjęcie .
dnia 20.08.2017
Kuba ponieważ napisałeś, że jest to koniec serii, więc pozwolę sobie zadać kilka pytań - i nie ze złośliwości tylko ze zwykłej babskiej ciekawości. Czy to co nam pokazałeś to oryginalne zdjęcia czy przerobione programem na podobne do polaroida (wszak Lightroom wiele potrafi). Czy ta dziwna kolorystyka to oryginalny kolor odbitki (przeterminowane materiały) czy Twoja twórczość (wszak Polaroid w okresie swej świetności najwierniej oddawał kolory). I jeszcze jedno czy ten brak ostrości to Twój zamierzony efekt czy uszkodzenie aparatu. Pytam bo ten sprzęt śnił mi się po nocach a oglądałem go tylko na kiepskich zdjęciach.
Pozdrawiam i czekam na inne Twoje prace
zdjęcie
dnia 20.08.2017
Pomimo tak długiego czasu to jednak szumy nie są aż tak wielkie (spodziewałbym się znacznie większych). Mimo oczywistego błędu jestem na TAK bo fajnie się to ogląda.
zdjęcie
dnia 20.08.2017
Dobrze to wypatrzyłeś i zrobiłeś - mimo wszystko jestem na nie. Nie lubię takich klimatów!
zdjęcie
dnia 20.08.2017
Myślę, że tam będziesz - airshow.wp.mil.pl
zdjęcie
dnia 08.07.2017
Czyżbyś uważał, że fotografowanie żyjątek jest jedynie słuszne z pozycji np lisa bo już jastrzębia to już nie? "Tak krawiec kraje jak materiału staje". Pewnie nie byłeś w Irlandii więc zapewne nie wiesz, iż zdecydowana większość rzek ma kamieniste, strome i głębokie brzegi a nie każdy ma ochotę ryzykować zdrowie i utratę sprzętu dla amatorskiej fotki. Gdyby próbował "glebnąć" to mogła butelka z kadru odpłynąć albo ptaszek odlecieć. Nie czepiaj się go bo jednak wykazał refleks a jako reportażowe to złe nie jest.
Obu Wam zdrowia życzę
zdjęcie S....
dnia 08.07.2017
Kolego fotografie Archetyp czyżbyś tym ostatnim wywodem usiłował przekonać mnie, że ta fotka nie była obrabiana jakimś programem graficznym? Czy to ziarno i poziome pasy (smugi) to tak sam z siebie aparat zarejestrował? Wiem, że jesteś nieprzeciętnie błyskotliwy i stosujesz jakieś dziwolągi językowe nie zawarte w żadnym słowniku języka polskiego, jakieś skróty językowe i logiczne licząc, że wszyscy zrozumieją o czym piszesz. Bądź łaskaw wziąć pod uwagę, że na tym świecie są też tacy ćwierć inteligenci jak ja, do których należy pisać prostym językiem. Być może to było przyczyną nazwania Cię kłamcą. Określenie „nie szopowane” zrozumiałem jako nie obrabiane żadnym programem rastrowym – widocznie w swej bezdennej głupocie nie byłem w stanie zrozumieć znaczenia jakie nadałeś temu dziwolągowi. Też napisałeś, że publikujesz na „AT-kach” - tu już nawet nie usiłowałem domyślać się co to oznacza. Gdy wpisałem „program PSP” to Googl zaproponował strony o programach Państwowej Straży Pożarnej. Więc sam widzisz jaki to debil ze mnie.
Teraz na poważnie i bez zgryźliwości – PISZ PEŁNYMI ZDANIAMI I UŻYWAJ SŁÓW KTÓRE WYSTĘPUJĄ W SŁOWNIKU JĘZYKA POLSKIEGO a zapewne unikniesz wielu nieporozumień. Z dotychczasowych komentarzy wnioskuję, że jesteś człowiekiem w starszym wieku który pozuje na młodzieniaszka. Jednak starzeć się trzeba z godnością.
Ps. SOFT oznacza miękki a oprogramowanie to jest SOFTWARE ! BW zastąpiłbym cz. - b.
Pss. Chyba jednak ogarnąłem całość pracy – przeczytaj na spokojnie ostatnie zdanie w poprzednim moim komentarzu.
Miłego dnia życzę
zdjęcie
dnia 07.07.2017
Nie jestem stary - jestem człowiekiem w słusznym wieku! i jak tylko odnajdę karteczkę to napiszę Ci czego to ja jeszcze nie mam
zdjęcie
dnia 07.07.2017
Szwabisko na "A" spowodował, że zapomniałem napisać o tym jak na widok tej pracy robi mi się ciepło na sercu (nostalgia za komuną czy co?)
zdjęcie
dnia 07.07.2017
Do autora - wydaje mi się, że czerń jest tu nieco zbyt głęboka. Wywoływacze metol, hydrochinon itp takiej nie dawały.
zdjęcie
dnia 07.07.2017
Amiga jak zwykle unika konkretnej odpowiedzi, więc spadnie to na moje stare spracowane barki.
Pytasz skąd takie parametry światła – za Amigę odpowiadam: bo takie były potrzebne i tyle. A szum? to nie szum tylko ziarno, do dodania którego autor przyznał się bez bicia!
zdjęcie S....
dnia 07.07.2017
Archetyp jednak jesteś kłamcą. Napisałeś „nie...szopowane”, czyli jak rozumiem nie obrabiane w żadnym programie. Ponieważ usunąłeś dane o zdjęciu to nie mogłem sprawdzić czy była obróbka, więc uznałem, że jest to skan negatywu spieprzonego w jakimś zakładzie i skanowany na skanerze płaskim o wyjątkowo kiepskiej jakości. Teraz jednak piszesz dalej: „ w tej pracy nie ma żadnych dodatków z softu, jedyna obróbki to wołanie RAW-a, konwersja BW i do ciachanie do kwadratu.” - czyli obraz cyfrowy. Wynika więc z tego, że albo kłamiesz, albo jesteś posiadaczem jedynego na świecie aparatu z matrycą która rejestruje obrazy w tak zmasakrowanej jakości.
Gdybyś nie udziwniał tej pracy i skoncentrował się na buźce tej ślicznej dziewczyny (przepiękny uśmiech i to nie tylko ustami ale i oczami) to miałbyś uroczy portrecik.
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21