Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie *** zdjęcie zdjęcie Monday
zdjęcie Balkon Legal na to:
nigdzie nie pisalem o zachwycie; wciskasz mi w usta nieprawdziwe cytaty;istotę ...
zdjęcie Balkon lolek3 na to:
Jeśli te wymienione przez Ciebie elementy wzbudzają Twój zachwyt? No cóż: ...
zdjęcie Ku jesieni dr3wno na to:
Magia :)
Ostatnie komentarze
Komentarze w porządku chronologicznym

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
zdjęcie
Shodan napisał(a) dnia 03.10.2018
brak symetrii w tym foto MZ drażni.
wróć tam, jeśli możesz i zrób to jeszcze raz ale tym razem o kilka kroków dalej w głąb kadru, aby nie było widać różnicy pomiędzy przęsłami. Innymi słowy MZ zamysł dobry ale słabo zrealizowany.
zdjęcie Polska vs Irlandia
Shodan napisał(a) dnia 03.10.2018
@Dawid Gaszyńki, przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i postararaj się tym razem to przeczytać ze ZROZUMIENIEM, zamiast wytykać mi wyimaginowane przez Ciebie (niby moje) kompleksy ! Uwierz mi, że każdy byle CYMBAŁ wyposażony odpowiedni sprzęt (drogi i dobry) potrafi (niczym średnio inteligentny szympans ) ustawić w puszce "zdjęcia seryjne" i spośród setek zdjęć, któe wykona, zawsze znajdzie się choć jedno, nadające się do publikacji. Jeśli nadal tego nie rozumiesz i róznicy pomiędzy kimś kto robi sportowe zdjęcia a kimś kto robi widoczki nocne to niestety jesteś ... (dopowiedz sobie sam) i z litości (dla Ciebie) nie odniosę się do Twojego ostatniego zdania na temat fotografii "nieruchomej osoby", bo samo stwierdzenie (z Twojej strony) dowodzi tego, że jesteś "operatorem aparatu" a nie fotogtafem a to w moim mniemaniu dość znaczna różnica, niczym taka jaka róznini konia od koniaku :)
zdjęcie Polska vs Irlandia
Dawid Gaszyński napisał(a) dnia 02.10.2018
Shodan : Nie jest moją winą, że nie stać Cię na przyzwoity sprzęt. To nie jest moja wina. Musisz to zrozumieć. Też kiedyś nie miałem sprzętu, ale nie budowałem teorii deprecjonujących pracy innych tylko dlatego, że wykonują ją na sprzęcie, którego ówcześnie nie posiadałem.

Przypomina mi to przeciętnego posiadacza 20-letniego kombi w dieslu, który lekką ręką siarczyście pierdząc w budyniową kanapę krytykuje tych pseudo-sportowców z formuły 1. Przecież wiadomo, że jako mistrz dałbyś radę im wszystkim tylko szkoda Ci po prostu niszczyć kombiaka takimi rajdami. Ba, i do tego Twój dieselek przewiezie pralkę, a ich F1 nie pomieści nawet reklamówki piwek z Biedronki...

Co to kompleksy robią z ludźmi...

Ani nie czuję się lepszy, ani też gorszy od kogoś kto fotografuje widoki, dzikie zwierzęta, śluby albo kwiatki. Cóż, fotografia to bardzo szeroka dziedzina, a jej poszczególne działki mają swoją specyfikę. Nie rozumiem dlaczego miałbym deprecjonować fotografa ślubnego albo studyjnego. To trochę jak różnica między jeżdzeniem samochodem osobowym, taksówką, TIREM albo wypożyczonym elektrycznym autem... wszystko ma swoją specyfikę, wszystko służy czemuś innemu. Dziecinna, bo nawet nie dziecięca, chęć porównywania się w tym wypadku jest z gruntu błędna i zbędna. To wyraz kompleksów - Twoich, a nie moich. Mnie nie boli, że ktoś fotografuje modelki. Nie widzę sensu i nie odczuwam potrzeby wchodzić komuś takiemu na profil i pisać, że "każdy głupi potrafiłby sfotografować nieruchomą osobę,phi"...
zdjęcie zachód
Shodan napisał(a) dnia 02.10.2018
do albumu "z wakacji" w sam raz, a na tym portalu to GNIOT, bo poza urokliwie zachodzącym słońcem nic tu nie ma z tzw "wartości dodanych" ,ot chociażby odpowiednie skadrowanie tego zdjęcia aby oglądało się je przyjemniej (zasada mocnych punktów-takie abecadło fotograficzne- polecam poczytać).
zdjęcie Rimaggiore
Shodan napisał(a) dnia 02.10.2018
poza tym "woda się wylewa", bo jest krzywo !
LUDZIE, czy to tak trudno wypoziomować odpowiednio taki kadr ?

Sorry, ale jak się zalogowałem po raz pierwszy na foto.moon (10 lat temu) to wówczas panował tu jakiś POZIOM zdjęć i takie jak TO dostałoby po pierwsze komentarze o treści "GNIOT" a po drugie czerwoną ramkę oznaczającą, że "zdjęcie zostało wymoderowane"
Ja pier...le !
zdjęcie Polska vs Irlandia
Shodan napisał(a) dnia 02.10.2018
w mojej ocenie, robienie zdjęć sportowych to głównie pochodna jakości posiadanego sprzętu i umiejętności jego obsługi :), bo jasne długoogniskowe obiektywy sporo kosztują a i "puszki"też niemało (choć mają mniejsze znaczenie o ile AF jest w nich celny i sprawny w swoim działaniu) . W ujęciach sportowych nie ma czasu na kadrowanie i planowanie kadru, więc napierdala się serią i liczy się na łut szczęścia, że jakaś klatka (z tego napierdalania serią) będzie się nadawała do publikacji. Ot i cała tajemnica tych kadrów (+ ewentualna obróbka w postprodukcji, czyli kadrowanie, poziomy, balans bieli, wyostrzanie etc) a porównanie do kogoś kto robi nocne widoki w mojej ocenie nie jest trafionym, ponieważ ów ten ma czas i może zaplanować kadr, długość naświetlania, wysokość ISO, ogniskową, etc i wykonać ileś tam podejść do tego samego miejsca w tym samym czasie "jeśli chodzi o nocne widoki".
zdjęcie Śląsk vs Polfarmex fot. Dawid Gaszyński
Dawid Gaszyński napisał(a) dnia 02.10.2018
Amigamedia - ogniskowa 19mm, przypadkiem się przestawiła z 17mm. Nie, nie zadalnie. Ręcznie.

Legal - żadne zdjęcia nie są trudne. Fotografia to nie lot w kosmos.
zdjęcie Śląsk vs Polfarmex fot. Dawid Gaszyński
Legal napisał(a) dnia 02.10.2018
zdjęcia spod kosza nie są trudne;
szeroki kąt, więc brak problemów z AF i ostrością, wystarczy walić serie - zawsze coś się ustrzeli;
co innego siatkówka :)
zdjęcie S.
Legal napisał(a) dnia 02.10.2018
jak całość bardzo dobrze sie oglada ;
jak zwykle u Ciebie brakuje jakości - choć tym razem nie jest najważniejsza
zdjęcie Śląsk vs Polfarmex fot. Dawid Gaszyński
amigamedia napisał(a) dnia 02.10.2018
Dobre Dawid,ogniskowa zrobiła,co miała zrobić.O perspektywie,nie mówię,bo świetnie zadziałała.Zdalnie odpalane?
zdjęcie
amigamedia napisał(a) dnia 02.10.2018
Świat lo,cięcia i ciasnota,na nie chyba...
zdjęcie
amigamedia napisał(a) dnia 02.10.2018
Fotograf,uciekający w pław,z wysp,po tej sesji fotograficznej,zrobionej Cyganom? (:
Jakość,jest bardzo znowu słaba,spowodowana,sporym kadrowaniem chyba...Ostre światło.Kadrowo,nawet fajnie,jest przestrzeń,przed płynącym.
zdjęcie ...
amigamedia napisał(a) dnia 02.10.2018
Sklepik,miało być...
zdjęcie
wk napisał(a) dnia 02.10.2018
bdb
zdjęcie ...
amigamedia napisał(a) dnia 02.10.2018
To jest ta chwila,ta w której człowiek jest zamyślony i Ty to dobrze oddałeś,sklepuk z zabawkami,stragan...Momencik,na dymka...Bardzo mi się podoba.
zdjęcie
ewedan napisał(a) dnia 02.10.2018
bardzo dobre... ;-)
zdjęcie
Rafał Zmuda napisał(a) dnia 01.10.2018
jak okladka kultowej plyty Camel Stationary Traveller z bodaj 1984...https://www.google.pl
zdjęcie
Rafał Zmuda napisał(a) dnia 01.10.2018
malarskie
zdjęcie
wk napisał(a) dnia 01.10.2018
bdb
zdjęcie
gbur polski napisał(a) dnia 01.10.2018
Ty świntuchu jeden! Musisz tu takie pornusy zamieszczać?,
Fajnie to uchwyciłeś
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21