Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie zdjęcie dawno temu nie pamiętam gdzie
zdjęcie Rafał Zmuda na to:
lubię takie widoki..++
zdjęcie Rafał Zmuda na to:
w koncu jakis ostry ssak:) ciagle tylko ptaszki...fajne zdjecie pelne dynamiki ...
zdjęcie Shodan na to:
jest klimacik !
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Foto moon pl  Skargi, zażalenia, prośby  

Czy to jest OK?

Margit Data wysłania : dnia 09.08.2007
Czytany : 3107 razy
Treść :
Zmoderowano moje zdjęcie, które nazwałam (trafnie lub nie) "wiatr we włosach". W fotografii użyła filtra z efektem pasteli, co wzbudziło dyskusje, ale zdania były podzielone i odebrałam również kilka pozytwywnych opinii. Nikt nie podejmował kwestii złej jakości zdjęcia, więc nie to pewno było powodem usunięcia zdjęcia z mojego katalogu. Proszę mi wyjaśnić, dlaczego tak się stało?
Odpowiedzi na wątek:
Strony : 1 2
Sroka Data wysłania : dnia 16.04.2010
Ad rem:

foto.moon.pl

proponuje poczytac Wolodyjowskiego

pzdr
Yeti Data wysłania : dnia 14.04.2010
Gdzie te czasy.... !!!!
la_paloma Data wysłania : dnia 05.09.2007
roksana - nie miałam cię na myśłi :)
A co do marnej jakości fotek, ja wcale nie jestem przeciwna moderowaniu. Uważam że należy usuwać "cienkie" fotki". Chodzi mi tylko o poinformowanie mojej osoby o takim zajściu i ewentualnie o przyczynie. Może nie mailem ale np stosowne info na stronie użytkownika.
Pozdrawiam
Do moda i admina, może warto przemyśleć moją propozycję.
roksana Data wysłania : dnia 05.09.2007
Hmmm, czy myślisz o mnie La_Paloma? Bo ja nie przedstawiłam dotąd żadnej pracy, którą można by skomentować. Chociaż z drugiej strony nigdy nie napisałam że cóś jest "gniot", albo "nuda". Oobiście uważam, że obojętnie co przedstawia zdjęcie, takie określenia świadczą nie tyle o zdjęciu, co o autorze komentarza. Prawdopodobnie za młodu był niedopieszczony, bito go po głowie i wpierano mu, że jest nic nie wart. Teraz nie lubi go kobieta, a dzieci się z niego śmieją. Ale został tylko foto.moon.pl :) Człowiek, to takie bydle, że gdzirś musi być "pierwszy", musi się dowartościować. Z drugiej strony niektóre fotki są naprawdę cienkie. Nie wiem, jak to rozwiązać, może jakieś miejsce dla niechcianych? Trzeba by o tym pomyśleć, bo wraca to ciągle.
la_paloma Data wysłania : dnia 04.09.2007
odnośnie moderowania, zgłaszam wniosek o moderowanie niektórych uzytkowników. Co sami nie przedstawiają prac które można by skomentować a odwdzięczają się komentarzem typu GNIOT lub NUDA i nic poza tym
Pozdrawiam
la_paloma Data wysłania : dnia 04.09.2007
popieram Margit, ostatnio też moje zdjęcie zostało usuniętę pt. trzmiel. Nie podoba mi się to że nie dostałam najmniejszej informacji o tym że moje foto zostało wymoderowane i z jakich to przyczyn.
Aha "jarek_gazik" odnośnie twoje wypowiedzi w tym wątku, mimo iż nie jestem zawodowcem to w moim folio zauważam fotki które przedstawiają znacznie niższy poziom techniczny od wymoderowanego, a jednak nikt ich nie ruszył. Mało tego wymoderowane foto na inych portalach radzi sobie wcale nie żle. Może to nie jest szczyt sztuki makro ale gniot na cyfrówce z promocji tesco też nie.
Uważam że należy mi się minium info na temat moderacji czyli np:
-uwaga twoje foto zostało wymoderowane
-przyczyna - niska jakość techniczna lub inne
pozdrawiam cię Margit
Margit Data wysłania : dnia 12.08.2007
Mam swój pogląd na tą sprawę, ale nie ma po co wracać do tego, tym bardziej w kontekście walki... , teraz pojawił się nowy wątek który rozpoczął Idzi Est i podchwyciliśmy wraz z tymkiem, może odniesienie się do tej propozycji byłoby bardziej sensowne i twórcze dla portalu foto.moon, może wypowie się właściciel...
jarek_gazik Data wysłania : dnia 12.08.2007
Wystawiając w portalu takim jak foto.moon.pl godzimy się na pewne warunki. Głównym jest to iż portal posiada określonego właściciela. Jeśli właściciel uważa że foto nie powinno się na portalu znajdować to je usuwa i tyle. Ja to popieram. Jeśli uważasz że Cię skrzywdzono - wystaw na innym portalu. Tyle. Są jeszcze bloogi foto - tam nikt fotki nie usuwa. Brzmi to brutalnie, ale rozumiem Szymona w jego walce o poziom portalu. W walce jak to w walce - może zginie jeden niewinny, ale w tym wypadku uważam, że cel uświęca środki.
tymek Data wysłania : dnia 11.08.2007
Nawet fajnie było by jak by była taka rubryka może gniotki to za mocne ale np DORADŹ i tam można by umieszczać zdjęcie co do których ma się wątpliwości a osoby bardziej doświadczone podpowiedziały by co zmienić. Niestety z jednej strony mamy bardzo wyśmienitych fotoamatorów, mocno zawansowanych, a nawet profesjonalistów a z drugiej początkujących głodnych wiedzy. Wątki na temat zalewu gniotów wiele razy się powtarzały ale co się dziwić nie każdy się rodzi geniuszem.
Przegladając poprzednie wątki wyczytałem nawet stwierdzenie użytkownika, którego prace nie raz były pracami miesiąca, że MOON w sieci ma opinię portalu na którym wiele można sie nauczyć. Myślę że takie rozwiązanie troszkę ostudziło by wszelkie waśnie i wiele pomogło tym wszystkim którzy bardzo chcą robić lepiej to co jest naszą wspólna pasją.
Margit Data wysłania : dnia 11.08.2007
Nie chcę prowadzić tego wątku w nieskończoność, jednak nie mogę pozostać obojętna wobec tego, że odebrał Pan moją prośbę o wyjaśnienie jako zarzut. Podkreślam nie to było moim celem. Nie chcę się powtarzać, ale sednem mojego pytania było, dlaczego moderuje się zdjęcia, pod którymi wywiązuje się całkiem twórcza dyskusja, a nikt nie kwestionował jakości zdjęcia? Można w nieskończoność polemizować nad tym czy to fotografika, digart...czy tak jak w tym przypadku tylko fotografia z filtrem. Wydaje mi się, że pomysł Idzi Est jest całkiem fajny. W niczym nie umniejszałoby mi gdyby to zdjęcie znalazło się w kategorii Gniotki, Buble lub na co fantazja pozwoli, a wprost przeciwnie, z takich zdjęć też można zrobić użytek: jedni będą mieli świetny ubaw - inni tak jak ja- będą mogli zobaczyć, jakich błędów nie należy popełniać, co wynikałoby z twórczej krytyki pod zdjęciami, o którą również zawsze proszę. O ile nie obciąży to nadmiernie serwisu, proszę rozważyć taką możliwość. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź tym samym daje Pan dowód swojego profesjonalizmu, czego szczerze gratuluję i pozdrawiam :)
Jebsza Data wysłania : dnia 10.08.2007
no wlasnie...
Szymon Kosydor Data wysłania : dnia 10.08.2007
Pani Margit, ma Pani również możliwość zgłaszania zdjęcia do moderacji, Pani zdjęcie zostało zgłoszone przez trzy różne osoby do wymoderowania i osobiście uważam, żę pod względem fotograficznym pozostawiało bardzo wiele do życzenia. Wymoderowane zostało z moim "błogosławieństwem". Jeśli dalej Pani uważa, że wszystko było z nim w porządku to raczej bym proponował serwisy gdzie także zajmują się grafiką ( bo fotografika to to moim zdaniem nawet nie była ), może digart ? Może Pani stwierdzić w tym momencie, że to JA jestem odpowiedzialny za usunięcie Pani zdjęcia, słucham zarzutów ? Uważa Pani, że inne zdjęcia powinny zostać wymoderowane ? proszę je zgłosić do moderacji, moderatorzy się tym zajmą jak będą mieli chwilę czasu. Odpowiedzialność oczywiście będzie po części na Pani spoczywać, tak jak odpowiedzialność za Pani zdjęcie spoczywa na innych użytkownikach.
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych "zdjęć" ( proszę dosłownie czytać "zdjęć")
Idzi Est Data wysłania : dnia 10.08.2007
skoro powraca ten watek, to moze warto zastanowic sie nad takim rozwiazeniem - kategoria GNIOTKI, do ktorej zdjecia moga wrzucac tylko moderatorzy?
przynajmniej nie bedzie placzu, ze czyjes cudo zostalo wywalone
Margit - na moja krytyke mozesz zawsze liczyc :P
pozdrawiam
Margit Data wysłania : dnia 10.08.2007
dzięki tymek za:"może mod uznał że masz potencjał", ale nie jestem tak próżna lub naiwna żeby brać to poważnie pod uwagę, tym bardziej, że gdyby tak było sam pochwaliłby się swoją wspaniałomyślną próbą zmotywowania mnie, a niestety osoba moda nie ma chyba nic na swoją obronę, więc odpowiedź na pytanie: "czy to jest OK?" nasuwa się sama...niestety. No cóż nie ma o co "kruszyć kopii", ale szkoda czyba miałam za wysokie mniemanie o profesjonalizmie prowadzenia trego forum. Nim zostanie zmoderowany ten wątek pozdrawiam serdecznie wszystkich robiących swoją dobrą robotę :) Liczę ciągle na Waszą pomoc i twórczą krytykę :)
Kamil8702 Data wysłania : dnia 09.08.2007
Idzi, jesteś wredny! ;))))
tymek Data wysłania : dnia 09.08.2007
Idzi Est nie wywołuj wilka z lasu bo jeszcze pokaże coś mojego LOL
tymek Data wysłania : dnia 09.08.2007
Margit nie ma się co przejmować :) być może mod uznał że masz potencjał i postawił ci poprzeczkę :) powodzenia i do dzieła
Idzi Est Data wysłania : dnia 09.08.2007
sa gorsze? pokaz :P
Margit Data wysłania : dnia 09.08.2007
cieszę się, że zwróciłeś na nią uwagę, a to, że piszę, że czegoś nie widziałeś odnosi się do Twoich słów:"...że filtr był tak mocny i tak zakłócał odbiór że praktycznie nie było widać co przedstawia zdjęcie" Żeby było jasne, nie uważam, że zdjęcie było powalające, ale są na moon'ie gorsze... pozdrawiam arczi :)
arczi Data wysłania : dnia 09.08.2007
...ja jednak upieram sie przy zdaniu że widziałem Twoją fotkę przed wymoderowaniem... ;)
Strony : 1 2