Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie Warszawa - Osiedle Przyjaźń zdjęcie zdjęcie
zdjęcie Sroka na to:
Super focia :)))Pzdr
zdjęcie Matka jest jedna amigamedia na to:
(:
zdjęcie Rafał Zmuda na to:
++
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Cyfrówki  

Szmery bajery do lustrzanek

Łukasz Unterschuetz Data wysłania : dnia 25.10.2006
Czytany : 2423 razy
Treść :
Nie wiedziałem za bardzo jak to zatytułować... ale szukam dwóch dziwnych akcesoriów do mojej 350tki, wątpię, by istniały ale może ktoś gdzieś o tym słyszał.
pierwsza rzecz, to podczerwień wspomagająca AF , taka jaka jest w lampach, ale właśnie bez lampy..
druga to muszla oczna z jakąś soczewką powiększającą, bo jednak wizjery w 350 nie są zbyt wielkie....
ktoś cos wie o takich bajerach?
Odpowiedzi na wątek:
KOKO74 Data wysłania : dnia 01.11.2006
Jak napisałem – tylko widziałem gościa z tym monitorkiem – nigdy tego nie testowałem – ale dobrze wiedzieć ze to nie najlepsze. Natomiast motyw z lampą i wspomaganiem działa pierwszorzędnie to polecam.
Łukasz Unterschuetz Data wysłania : dnia 30.10.2006
dzięki Manonthemoon, widziałem to, jednak cholernie drogie
trafiłem na coś tkaiego
"Bardzodobre Celowniki Katowe Jak Rowniez Lupki Owiekszajace (szczegolnie Przydatne Na Malych Matowkach) Sa Od Systemu Yashica-contax - Pasuje Rozstaw Sanek ...wlasciwie Idealnie Pasuja Do Canona."
można coś więcje o tym systemie, i gdzie takie cuś mogę kupić?
manonthemoon Data wysłania : dnia 30.10.2006
O wspomagaczu AF nie słyszałem bo się nie interesowałem, natomiast w kwestii drugiej to to o czym pisze KOKO74 to najprawdopodobniej ZigView ( www.zigview.co.uk ) . Jakieś 2 lata temu strasznie sie na to napaliłem i strasznie się na tym zawiodłem, na szczęście w porę udało mi się oddać. Podsumowując jednym słowem BADZIEWIE. Wyświetlacz strasznie marnej jakości, małej rozdzielczości, niewiele się da na tym zobaczyć (na pewno mniej niż wyświetlaczu w byle kompakcie). Opcji niby sporo typu powiększanie fragmentu obrazu itp. ale równie dużo wymaga kalibrowania i ustawiania, żeby cokolwiek dało się zobaczyć. Do tego dodatkowe kableki, zasilanie, nieporęczność itp - mogę z czytsym sumieniem odradzić. Widzę, że aktualnie pojawił się ZigView S2 - o nim się nie wypowiadam bo nie wiem. Natomiast do większości lustrzanek Canona można dokupić Canon Angle Finder C ( www.fotomat-hurt.pl ). Tego nie testowałem, myślę, że rozwiązanie o wiele lepsze bo optyczne, pozwala na powiększenie fragmentu obrazu (chyba tylko centralnie) oraz zaglądanie pod dowolnym kątem.
Łukasz Unterschuetz Data wysłania : dnia 30.10.2006
dzięki wszystkim, chyba bede musiał kupić jakąś lampę...
KOKO74 Data wysłania : dnia 29.10.2006
wystarczy - foto.moon.pl - z lampą i problem rozwiązany

co do drugiego widzałem kiedyś cgyba japończykja w grecji - na nikonie miał większy monitirek ( wyświetlacz ) podpięty - jak coś wiencej to pytaj ?????
BacH Data wysłania : dnia 29.10.2006
www.foto-net.pl
... oprócz sterowania, wspomaga...
jawa Data wysłania : dnia 25.10.2006
Chetnie dokupie taka soczewke (jesli to mozliwe) do n70s.Ten isniejacy niestety zbyt maly.Moze ktos uzywa i moglby sie uwagami podzielic?pzdr
Opyrchał Wojciech Data wysłania : dnia 25.10.2006
Łukaszu co do pierwszego to nie potrafie pomóc. Co do drugiego to są takowe, widziałem w niemieckim katalogu przy okazji poszukiwania ceny wziernika kątowego :-) Za to jak ktoś wie jak zdobyć i ile może kosztować końcówka na bagnet do podłaczania mikroskopu, teleskopu itp.