Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie Latem malowane zdjęcie zdjęcie
zdjęcie Zbigniew Dąbrowski na to:
Dziękuję za radę i pozdrawiam.
zdjęcie lolek3 na to:
Najpierw zastosuj się do mojej rady, a potem możesz mnie mnie w smole wytarza ...
zdjęcie Qultura q.....ć! lolek3 na to:
Bóg zapłać za dobre słowo.
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Cyfrówki  

Rozterki sprzętowe:/

piszczyk Data wysłania : dnia 23.10.2006
Czytany : 1972 razy
Treść :
Witajcie... i pomóżcie amatorowi;) Aktualnie użytkuję Canona S1 IS i zamierzam go zmienić - pytanie, w co warto, a w co nie warto zainwestować. Chodzi mi po głowie Panasonic FZ50, aczkolwiek czytałem już kilka postów na jego temat. Powiedzcie, czy może już ktoś z Was bawił się tym sprzętem? - może zdecydowanie odradza, a może poleca... a jeśli nie FZ50, to co innego warte jest uwagi...
Odpowiedzi na wątek:
pastwisko Data wysłania : dnia 24.10.2006
owszem ty wspomniałes o 5d, ale ja wymieniłem te aparaty pod kątem tego co sam napisałem: [...] polecam wyższe modele canonów lub nikonów [...] :) pozdrawiam
Elessar Telcontar Data wysłania : dnia 23.10.2006
nie chce mi się gadac z tobą zresztą nie tylko mi :] ja wspominałem o d200 i 5d a nie o D2Hs, D2Xs, 1D Mark II N, 1Ds Mark II.....

kupując np. 5d i Canon 16-35 mm f/2.8L EF USM mozesz zamknąc się w cenie 15000 :] (kupując jedno szkiełko ale dobre tak jak chciałeś)...majac nawet kiepskie kontakty można to załatwić jeszcze taniej choćby w komisach.
1D MARK są głównie polecane do fotografii sportowej i reporterskiej więc nie wiem po co komu one w fotografii np.portretowej czy artystycznej no chyba że chcesz robić 8 portretów na sekunde. kończąc tą gadkę bo zaraz znów mi synku napiszesz coś o pelikanach zamiast sobie w gardełko zajrzeć powiem tak..."Tak jak w poczet Bóg nas kładzie. Ale teraz to się staje,. Że od kury mędrsze jaje. Tęga głownia, mocium panie"... eot.
pastwisko Data wysłania : dnia 23.10.2006
D2Hs, D2Xs, 1D Mark II N, 1Ds Mark II.....

....Canon 16-35 mm f/2.8L EF USM, Canon 28-300 mm f/3.5-f/5.6L EF IS USM, Canon 300 mm f/2.8L EF IS USM, Canon 85 mm f/1.2L EF USM, Nikon Nikkor 17-35 mm f/2.8 D AF-S IF-ED, Nikon Nikkor 200 mm f/2.0 G AF VR ED, Nikon Nikkor 70-200 mm f/2.8 G IF-ED AF-S VR

to kilka przykładów, popatrz na ceny - chyba ze ci sie nie chce: aparaty ~12.000-27.000, szkła ~4000-30.000...
piszczyk Data wysłania : dnia 23.10.2006
Witku - pięknie dziekuję za wyczerpującą odpowiedź;) a w zasadzie test porównawczy w pigułce z konkretnymi wnioskami. Na bank skorzystam:)
ps. i o jakich 30 tys. ty synku mówisz ... bo na 5d i dobre szkiełko (bo wspomniałeś o jednym:) spokojnie styknie mks 15 tyś kupując samo body więc daj sobie spokój z dyskusja cenową ...

piszczyk ... życze Ci owocnych zakupów ... pzdr... out.
ale czy ktoś oprócz ciebie wspomniał o tych aparatach ? ja pisałem o d80 i 400d. pozdrawiam i ze swojej strony kończę.
i kto tu mówi o łykaniu ... wspomniany przeze mnie wcześniej d200 i 5d jest żartem ponieważ nie ma tu "bogatych gnojków" a przynajmniej większości z nas nie stac na to :]
spor gardełko to ty sma masz tylko od łykania czego ?? :] heh
rzeczywiście.. łykasz wszystko jak młody pelikan :)))

piszczyk w zblizonym zakresie cenowym mozna zakupić d50 lub 350d - rozptrawki na temat obu tu: foto.moon.pl no chyba ze rzeczywiście ceny cie nie interesują, to polecam wyższe modele canonów lub nikonów te za około 30000 (bo wszak musisz mieć do nich dobre szkiełko ;)
żebyś się nie zdziwił "człowieku o twarzy pizzy" (pastwisko tak o Ciebie chodzi) ... w temacie piszczyk nie podał granicy cenowej więc nie wiem po co mam to sprawdzać i sutosunkowywac się do cen bo FZ50 kosztuje tyle i drozej nie powinniśmy mu nic proponować.Pytanie było co warto polecić ... a nie co warto polecić w cenie podobnej do P FZ50 (czyż nie?)

Wszołek Grzegorz: ja nie twierdze że to sa najlepsze produkty na rynku...pisze tylko że są najczęstszym wyborem w sensie zakupu i że są wiodącymi markami .Pentax prosze bardzo skoro tak twierdzisz przecież ja tego nie neguję...również popularna firma i uznawana przez wielu fotografów. hey .
ja natomiast nie wiem czy polecanie aparatu o połowę droższego coś wnosi, bo nie trzeba mieć wiedzy zeby spojżeć ile kosztuje d80 lub 400d a ile FZ50 panie młody pelikanie
hehe jaki ty wnikliwy jesteś i szybki ... :] a po twoich zdjęciach jakoś nie widać że Ci się znudził kwadratowy kadr ... a jak chcesz coś dodać to napisz coś konkretnego odpowiadając na temat i pytania autora wątku bo twoje przechwalki na temat wiedzy o aparatach narazie niczego tu nie wnoszą ;)
ps. jak juz piszesz nicon, to bądź konsekwentny i pisz kanon.
mam juz dawno, ale znudził mi się kwadratowy kadr.
pastwisko to sobie kup "bogaty gnojku" :]
witek.el Data wysłania : dnia 23.10.2006
Mam na codzień dostęp do FZ-50, a mam też własny FZ-30. Różnice to 10 zamiast 8 Mpix, czułość do 1600 ISO, w starszym do 400, mniejsze szumy na wyższych czułościach. Ale przy najniższej czułości zdarza się, że zdjęcia z FZ-50 nie są wcale lepsze, a może nawet są minimalnie gorsze niż z FZ-30. Daje o sobie znać zwiększenie ilości pikseli na matrycy o tych samych wymiarach, szum niby mniejszy (mówię o najniższej czułości), ale brzydszy, przy dużym powiększeniu nie jest jednorodny, ale w jakieś ciapki :). Nie jest gorzej, tak jak w przypadku Fuji S7000 i jego następcy S9500, ale gdyby mi kazano wybierać między FZ-50, a FZ-30 to chyba nie mógłbym sie zdecydować co wziąć. Największą zaletą FZ-50 jest obiektyw (taki sam, jak w FZ-30). Zoom Leica 35 - 420 mm / 2,8 - 3,7 to chyba najlepszy obiektyw jaki jest w kompaktach. Dodatkowa zaletą jest, ze obiektyw nie wysuwa się po włączeniu, a podczas zmiany ogniskowej i ustawiania ostrości nie obraca się, ani nie zmienia wymiarów. Jeśli chcesz mieć właśnie taki duży zakres zooma, a nie stać Cię na dwa razy większy wydatek za lustrzankę z drugim obiektywem, lub po prostu nie lubisz nosić torby z obiektywami. to jest to sensowny zakup. Z tym, że jakość zdjęć z lustrzanki jest oczywiście lepsza.
elessar, a moze hasselblad z cyfrową ścianką ? :) 39 MP starczy na wiele lat...
warty uwagi jest nicon d200 i canon eos 5d :] ... a z nizszej pólki cenowo warto się zainteresować niconem 80 lub 70 oraz canonem eos 400d ... reszte marek bym olał na twoim miejscu dlatego że te dwie marki są wiodące na rynku i mają największe uznanie
SteqOnLine Data wysłania : dnia 23.10.2006
i znowu rozpocznie sie dyskusja.. .. "NIKON czy CANON - oto jest pytanie" :)))