Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie żeglarska impresja #5 zdjęcie zdjęcie
zdjęcie eve-klon na to:
bardzo dobre
zdjęcie żeglarska impresja #4 gbur polski na to:
Co ja się tam będę wymądrzał - jest takie powiedzenie: "nie ucz ojca dzieci ...
zdjęcie żeglarska impresja #4 gbur polski na to:
Wołodyjowski udowodnij, że potrafisz liczyć więcej niż do 4 (dasz radę do ...
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Analog  

Jaki film?? ponownie

Asionka Data wysłania : dnia 13.10.2006
Czytany : 1979 razy
Treść :
Nie wiem jaki wybrać film do zdjęć plenerowych typu architektura lub nocne miasto, a do tego zdjęcia reporterskie. Powiększenia mają być duże (minimum format 30x30) więc chciałabym się wystrzec ziarna :|

Zastanawiam się pomiędzy Superia 200 a x-tra 400. Co wybrać? Z góry dziękuję za info :)
Odpowiedzi na wątek:
aga potrykus Data wysłania : dnia 14.10.2006
do reporterskich przy takiej pogodzie 800tka bedzie ok jesli zdejcia robisz na zawnarz przy oswietlaniu naturalnym to nie potrzebna ci 4 powloka wiec wystarczy superia, do architektury raczej mniejsza czulosc- 200 ewentualnie 400 i znowu zalezy od oswietlenia- do sztucznego xtra a do naturalnego superia, do nocnych pozadny statyw i xtra 100 lub 200. a w duzych powiekszeniach nie boj sie zarna raczej uwazaj zeby zdjecie nie bylo poruszone albo nie ostre pozdrawiam:))
Opyrchał Wojciech Data wysłania : dnia 13.10.2006
Widze ze temat filmów wraca jak bumerang:-) Tak te filmy są naprawde dobre jeszcze możesz spróbować Xtra 800(nie testowałem chyba) albo PRESS 800 przy czym ten ostatni nie wywarł na mnie wielkiego wrażenia, jest super czuły na najdrobniejsze niedoświetlenia, a wtedy porażka ziarno wielkości kuli ziemskiej:-D