Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie Latem malowane zdjęcie zdjęcie
zdjęcie Zbigniew Dąbrowski na to:
Dziękuję za radę i pozdrawiam.
zdjęcie lolek3 na to:
Najpierw zastosuj się do mojej rady, a potem możesz mnie mnie w smole wytarza ...
zdjęcie Qultura q.....ć! lolek3 na to:
Bóg zapłać za dobre słowo.
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Optyka  

SIGMA

pastwisko Data wysłania : dnia 09.10.2006
Czytany : 1625 razy
Treść :
co jakiś czas przewija mi się w jakimś poscie hasło á propos słabej jakości obiektywów sigmy. tylko, że zazwyczaj dotyczy to "gdybania" - np. ze ja bym nie polecał - przy czym nie dotyczy to konkretnego szkła a ogólnie firmy w całości. pisałem w sumie o tym wczoraj pod wątkiem o szerokim kącie i choć dotyczyło to tokiny, to problem w sumie ten sam ( foto.moon.pl ) - przecież to oczywiste ze są obiektywy tańsze i droższe, i nie ma co uogólniać na podstawie współpracy z jednym czy dwoma szkłami. ja np. ostatnio miałem możliwość pstrykania sigmami (Sigma 14 mm f/2.8 EX ASP RF HSM i Sigma 24 mm f/1.8 DG EX ASP MACRO) i jestem bardzo zadowolony z tej współpracy - i gdybym na tej podstawie miał polecać tą firmę to bym to robił nonstop, nawet nie pytany :D
Odpowiedzi na wątek:
pastwisko Data wysłania : dnia 11.10.2006
no więc o to mi chodzi - pytanie o model - konkretna odpowiedź, bo często jest tak: miałem kiedyś sigmę była taka i taka, więc moim zdaniem... zeby sigma jeden obiektyw produkowała to jeszcze bym zrozumiał :))
KOKO74 Data wysłania : dnia 11.10.2006
Pastwisko !!!!
Ja zawsze wypowiadałem się na temat konkretnych modeli bez silnika HSM
Czyli był wolny AF no i zdecydowanie częściej myli się z punktem ostrości ale fakt jest faktem porównywaliśmy te obiektywy do elek z Canona – jak za te pieniądze sigma z modelami EX niema sobie równych na rynku