Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie Latem malowane zdjęcie zdjęcie
zdjęcie Zbigniew Dąbrowski na to:
Dziękuję za radę i pozdrawiam.
zdjęcie lolek3 na to:
Najpierw zastosuj się do mojej rady, a potem możesz mnie mnie w smole wytarza ...
zdjęcie Qultura q.....ć! lolek3 na to:
Bóg zapłać za dobre słowo.
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Optyka  

Szeroki kat do D50

loki_p Data wysłania : dnia 07.10.2006
Czytany : 1952 razy
Treść :
Mama zamiar kupic szerokokatne szkielko do mojego D50. Cos pomiedzy Tokina 12 - 24 mm f/4 a Sigma 10 - 20 mm f/4 - 5.6.
Czy ktos ma jakies doswiadczenia odnosnie tych szkiel?
Jak sie sprawuja z systemem filtrow cokina?
Moze ktos ma cos innego i moze polecic?

Z gory dzieki za odpowiedzi.
Odpowiedzi na wątek:
martini Data wysłania : dnia 02.11.2006
Loki_p i co kupiles ktoregos ?? bo mam teraz ten sam dylemat a zakupic musze szybko cos miedzy 10-20mm.
No i znalazlem nikkora 12-24mm za 3600zl, sigme 12-24mm za 2500,sigme 10-20 za ok 1900zl i tokine za 1900zl.... co tu wybrac. I pytanie do kogos kto wie: Czy sigma i tokina beda kompatybilne z nikkorowskim pomiarem D ?? To dla mnie najwazniejsza sprawa. Z gory dziekuje za odpowiedzi.
pastwisko Data wysłania : dnia 09.10.2006
mariusz a co mają te obiektywy o których piszesz do tych o które pyta loki ? w obrębie jednej firmy są obiektywy gorsze (czyt. tansze), lepsze (czyt. w miare przystępne) i dobre (czyt. drogie) co powiesz na porównanie canonowskiego kita z L-ką ? a przecież to canony... ja tez robiłem tokiną - i jak bym taką miał to bym jej z pewnością nie sprzedał - chyba ze by mnie zycie przycisnęło:)
Mariusz1962 Data wysłania : dnia 08.10.2006
miałem dwie tokiny podpięte pod e-300, 28mm i 50mm, szybko je sprzedałem, sigmy nie znam
loki_p Data wysłania : dnia 08.10.2006
Analoga nie posiadam. Raczej wybor pomiedzy tymi dwoma szklami ktore podalem.
jawa Data wysłania : dnia 07.10.2006
Masz analog?To tylko sigma 12-24.
Elessar Telcontar Data wysłania : dnia 07.10.2006
Ja mogę Ci polecić Sigme 10-20 EX choć czasem AF szaleje ustawiając ostrość na nieskończoności to i tak jestem zadowolony z tego obiektywu.Cokiny nie stosuje mam za to Hoye i z tego co wiem to przy 77mm bardzo ważne jest by filtr był cieniutki i moge Ci polecić polarka HOYA PRO1 (choć drogi to ma BDB recenzje i ja na niego też nie mogę narzekać) ...: pzdr :...