Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie zdjęcie
zdjęcie Shodan na to:
fatalna jakość
zdjęcie Shodan na to:
zdjęcie Shodan na to:
grzybek w plasterkach - takie moje pierwsze skojarzenie na ów obraz
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Optyka  

Nikkor 80-200/2.8 ED vs SIGMA 70-200/2.8 ??

martini Data wysłania : dnia 25.09.2006
Czytany : 3184 razy
Treść :
witam

Poszukuje pilnie obiektywu o zakresie ok 80-200mm ze stalym światłem 2.8 i dobrą jakoscią optyki i szybkim af.

Nikona powoli mam dosc,bo czekanie ok 1miesiąca,czy jak w przypadku 18-200VR ok 3miesiecy, zaczyna mnie mocno irytowac. Sigma jest dostepna od reki... w dodatku z 3letnią gwarancją

Czy ktos z Was mial możliwosc porównania tych obietywów,względnie pracuje na sigmie ??

Ewentualnie czy ktos z Was ściągał z Chin jakis obiektyw?? wychodza duzo taniej,pomimo wysylki 40-50$, tylko nie wiem jak to sie ma z polskim clem itp...

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.
martini
Odpowiedzi na wątek:
martini Data wysłania : dnia 14.10.2006
A co do Sigmy sie nie wypowiadam,bo nie testowałem ;)))
martini Data wysłania : dnia 14.10.2006
MartiDCD faktycznie warto było... ciesze sie tez,że nie dostałem 18-200mm VR, bo miałem go teraz przez pare godzin w testach i zakres 80-200 nie ma co porównywac, inna klasa, o świetle nie wspomne ;))) Jestem szczesliwy pracując z tym obiektywem. !!!!!!! Wszystkim innym którzy są w rozterce w kwestii obiektywu juz dzis moge powiedziec,ze tu sie nie zaoszczędzi... lepiej tańszą puszke kupic ;))))
martiDCD Data wysłania : dnia 09.10.2006
Witam, i jak ma się NIKKOR do SIGMY ..................warto było nie ! :)
pastwisko Data wysłania : dnia 06.10.2006
miałem ostatnio okazję robić zdjecia tym obiektywem, jest swietny. polecam !

foto.moon.pl
martini Data wysłania : dnia 29.09.2006
Obiektyw juz u mnie... i teraz wiem za co jest chwalony ;))) Genialny... jak na pierwsze 30minut to wrazenie PIO-RU-NU-JĄ-CE !!! Moze tylko gdyby nie był taki olbrzymi ;/ na razie to jedyna wada... Próbki nie długo na moonie ;D Pozdrawiam i dziekuje za pomoc w decyzji. martini
martini Data wysłania : dnia 27.09.2006
Znalazłem tego nikkora 80-200/2.8 ;)))
W piatek bedzie u mnie, to napisze jakie wrażenia.

Dziękuje za posty i pozdrawiam. martini.

Ps. a sigma nadal zostaje dla mnie zagadką... ;/
KOKO74 Data wysłania : dnia 26.09.2006
Witam
Mam Sigma 28-70mm f/2.8 EX Aspherical DF uwazam ze jak za tą cene to super szkło
W nowych sigmach na plus
- wykonanie ( masywna obudowa ) wydają się solidne wręcz pancerne nie plastikowe
- cena
-optyka nie ustępują tym z gurnej pułki
na minus

- głośna praca
-wolniejszy AF ( stosunku do jasnych elek )

Ale przy porównaniu tych obiektywów obiektywów które pytasz należy wziąć pod uwagę fakt ze sigma ma już Iny silnik (Obiektyw jest także wyposażony w system HSM (Hyper Sonik Motor), który zapewnia dyskretną i niebywale szybką pracę systemu strojenia ostrości AF ) więc AF podobno dostał sporego kopa !!!
Bodzio285 Data wysłania : dnia 26.09.2006
Testowałem Sigme 70-200 f/2,8 , uważam że to bardzo dobre szkło (we współpracy z body canona) . Zupełnie nie wiem jak ma się ono do nikona , jednak kupiłem 70-200 L canona i dobrze zrobiłem . Może warto poczekać na tego Nikora ?
Elessar Telcontar Data wysłania : dnia 26.09.2006
No jeżeli chodzi o te konkretne obiektywy to nie moge Ci nic o nich powiedzieć. natomiast o sigmie... posiadam taką 10-20ex i jestem z niej bardzo zadowolony...czasami ma problemy z AF ale to raczej wynika z specyfikacji tego obiektywu chociaz słyszałem ze niektóre modele sigmy (zmienno ogniskowe) mają podobny problem. więc tak jak zostało wspomniane rosyjska ruletka ale nie przekreślałbym tak odrazu sigmy! pzdr
Łukasz Unterschuetz Data wysłania : dnia 26.09.2006
z sigmami jest ponoć rosyjska ruletka, że różnie bywa... ja kupiłem używnaą sigmę 20 mm 1.8 i jestem mega zadowolony... i uważam że jakością nie ustępuje takim 100 mm 2.0 czy 50 mm 1.8 canona które mam
martini Data wysłania : dnia 26.09.2006
Łukaszu napisz wiecej... bo tak zasiałes tylko ziarno ciekawości ;))) Na moj rozum kiepska nie jest,bo szkla widze robią o dobrych parametrach, ale wlasnie nie mialem ani razu z nimi mozliwosci zapoznania się, dlatego ten wątek.

Jak to jest z tymi SIGMAMI ??
Łukasz Unterschuetz Data wysłania : dnia 26.09.2006
sigma to kicha powiadasz.. widzę że marketing robi swoje...
martini Data wysłania : dnia 26.09.2006
Widziałem tą oferte... ale wole nowy z polskiej dystrybucji... Czyli SIGMA odpada ;((( no to szukam dalej nikkora 80-200/2.8. pozdrawiam.
martiDCD Data wysłania : dnia 25.09.2006
Witam, przy takiej kasie na obiektyw nieryzykował bym z obiektywami SIGMA (moim zdaniem to kicha) ja mam NIKKORA 80-200 ED 2.8 N i twierdze że jest to jeden z najlepszych obiektywów na świecie. Świetna optyka i AF. A na Allegro można taki dostać od ręki oto linkwww.allegro.pl