Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie zdjęcie
zdjęcie * Rafał Zmuda na to:
ciekawy pomysł, niezle wykonanie
zdjęcie Rafał Zmuda na to:
mosty to trudny temat do fotografii..
zdjęcie Rafał Zmuda na to:
hmmm jakos mi przypasowalo..moze by zrównoważyc to przepalenie od słonca z pr ...
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Off topic  Ogólne dyskusje nie na temat  

Obiektyw

pastwisko Data wysłania : dnia 11.07.2006
Czytany : 1834 razy
Treść :
buduję obektyw z klocków lego, z technicsa; o stałej przesłonie i zmiennej ogniskowej; szkła z serii pastwikkor, mocowanie bagnetowe Nikon F.

czy ktoś zechce mi pokibicować ?
Odpowiedzi na wątek:
marut Data wysłania : dnia 12.07.2006
ej, to wrzucaj foty :D
pastwisko Data wysłania : dnia 12.07.2006
zmontowałem dziś ten obiektyw :) ma wymienną optykę, znaczy blaszkę z otworkiem i zakres poziomego przesuwu 35mm do kalibracji ostrości, i nawet robi w miarę ostre fotki :)
piwo82 Data wysłania : dnia 12.07.2006
Ja mam od cholery zestawów Technic.. są tam części do pneumatycznego sterowania, silniczki, trybiki, kabelki i takie tam inne. Jak chcesz to podrzucę Ci parę tych gadżetów to zmontujesz silniczek USM albo stabilizator :)
ysiek Data wysłania : dnia 11.07.2006
hehe spoko dobra faza era wynalazków pozdr.
nie mam dobrych wiadomości.. zamiast robić obiektyw pojechałem na plażę, ale dzień sie nie skończył, i jak skończę się lepić po wzięciu prysznica, przystąpię do roboty :)
Opyrchał Wojciech Data wysłania : dnia 11.07.2006
na obudowe moge pożyczyć puzle będzie kolorowy albo jak byś chciał sobie na zime obiektywik zrobić to kilo pierza nie będą łapki przymarzać :D.
Łukasz Unterschuetz Data wysłania : dnia 11.07.2006
panowie, diagnozuje u was za dużo czasu wolnego :P
może zrobimy zawody w zawiązywaniu sznurówki na kokardę odkurzaczem? albo picie płynu przez odkurzacz? albo wyścigi w cięciu pnia skarpetą męską, albo.....?
loki_p Data wysłania : dnia 11.07.2006
Proponuje zrobic soczewki z zielonej galaretki, lub co bedzie wymagalo wiekszego poswiecenia z denek od wina marki wino rocznik środa. Mowa oczywiscie rowniez o kolorze zielonym zeby calosc jako tako komponowala sie z wiaderkiem od Eco.

PS. Z czego bedzie filtr IR ?
eco Data wysłania : dnia 11.07.2006
stałkę zrobiś z wiaderka kolego , mam takie jedno co ci mogę oddać bo nie pasuje mi do żadnych spodni i się ze mnie śmieją jak bawię się nim w piachu, ostatnio wszyscy sie jacyś modni zrobili i zwracają uwagę na dodatki, podobno czerwona koszulka wyklucza zielone wiaderoko a ja tego nie wiedzialem
myslę ze przydadzą się w fazie końcowej gdy będe wykańczał obudowę.. tam są takie różne kaczuszki i króliczki..
eco Data wysłania : dnia 11.07.2006
mam jeszcze sporą kolekcję z serii DUPLO myślę, że mogą sie przydać, służe pomocą