Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie no to zbliża się koniec zdjęcie Maluch w rzepaku zdjęcie
zdjęcie fachowiec_1212 na to:
gratki, genialne ujęcie, świetne nasycenia barw i ostrość idealnym miejscu ...
zdjęcie fachowiec_1212 na to:
łał, magia, świetne zdjecie
zdjęcie Tam gdzie nie byłeś bajsza na to:
:) Dzięki
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Foto moon pl  Zmiany  

Wybor tla

loki_p Data wysłania : dnia 12.05.2006
Czytany : 2715 razy
Treść :
Patrzac na to zdjecie foto.moon.pl dochodze do wniosku ze na moonie powinien byc wybor tla przy wstawianiu zdjecia. Wiem ze na pelnym ekranie mozna sobie zmienic ale to nie to samo. Duzo osob nie otwiera w ten sposob zdjec a w przypadku takiego zdjecia jak to duzo sie traci. Przy zbyt duzym kontrascie tlo/zdjecie nasze oczy nie sa wstanie wydobyc wszystkich szczegolw ze zdjec. Nie wiem jak bardzo jest to skomplikowane technicznie, ale wiem ze jest mozliwe. Jesli wymagalo by to zbyt duzego nakladu pracy to mozna sie zastanowic nad zmiana tla na bardziej naturalne (6-7 z pelnego ekranu).
Odpowiedzi na wątek:
Strony : 1 2
pastwisko Data wysłania : dnia 23.05.2006
nie! nie chcemy!
eco Data wysłania : dnia 23.05.2006
dziś pisałem na ten temat i moze rozwinę swoją wcześniejszą myśl w temacie tła, jktóry jak dla mnie wydaje się mimo wszystko bardzo zastępczy :)

po pierwsze to co np na onephoto wygląda super wcale nie musi sprawdzić się na moonie ze względu chociażby na panel z linkami po lewej stronie, brakuje po prostu powietrza na to aby zdjecie i to tło faktycznie zagrało,

trzeba by zmianić cała wizualizację strony i nie dziwię się Szymonowi , że nie jest do tego zbyt skory.

Do tego wszystkiego dochodzi dobór tła, na forach raczej obowiązuje gradient szarości i z tej palety można sobie dobierać odpowiednie "otoczenie", czyli tak naprawdę mamy to co jest już na moonie jako FS, gdzie możemy sobie zobaczyć jak zdjęcie będzie prezentowało się w różnych wariantach tła. Myślę, że problem polega na tym, że ludzie z lenistwa z tego nie korzystają :)

co będzie gdy wybór nie będzie niczym skrępowany? poza zdjeciem będziemy musili odnieść się do różnorakich często podobnie jak same zdjęcia gniotowatych tełek i innych takich, wszyscy dostaniemy oczopląsu, bo przecież podobnie jak ze zdjęciami, nie zawsze tło musi być dobrze dobrane

będziemy więc oglądać gnioty w dennych ramkach :)))

a serwis zrobi się gniotowatą kolorowanką :)))) a tego chyba nie chcemy:))

pozdrawiam serdecznie
studiozz Data wysłania : dnia 23.05.2006
Jednak pełny ekran , może jednak z agitacją do jego stosowania o czym pisałem wczesniej /a nikt się nie wypowiedział/.Co prawda system podpowiada kliknij na ....ale różnie to bywa w efekcie konfiguracji w danym komputerze.Walka o to pierwsze wrażenie jest słuszna, ale te Wasze pierwsze wrażenia są bardzo inteligentne i poradzą sobie z powtórną konfrontacją na nowym pełnoekranowym tle.Jeszcze jest możliwość zmiany tła całej strony ale nowe przyzwyczajenie będzie ciężko wprowadzić - wnioskuję to z tego co czytałem do tej pory.
pastwisko Data wysłania : dnia 23.05.2006
rozwiązaniem mogło by być przeniesienie menu do góry w postaci poziomej, a nie jak teraz z boku w pionowej
Szymon Kosydor Data wysłania : dnia 23.05.2006
Witam,

Jeśli dobrze rozumiem, to nie chodzi o pełny ekran tylko o zwykłe zdjęcia na stronie, foto.moon.pl tak wygląda przykładowe zdjęcie na stronie z rozdzielczością 1024x768 ( a póki co jest to najpopularniejsza rozdzielczość, wiem, że niektórzy w tym ja mamy większą rozdzielczość ekranu, ale trzeba brać pod uwagę wszystkich ) jeśli się zrobi obwódkę powiedzmy 50px z każdej strony to pojawią się suwaki poziome, a to wygląda nieestetycznie, głównie dlatego też wymiar maksymalny poziomy zdjęcia to 760. Jak macie pomysł jak to obejść to czekam na propozycje, na pełnym ekranie można działać, bo nie ma przeszkadzajek w postaci menu itp, ale jak piszecie chodzi o stronę zdjęcia z komentarzami itd
KotAnka Data wysłania : dnia 22.05.2006
TWA!!!!!!!!!:):):):):)
jovi Data wysłania : dnia 22.05.2006
KotAnka:)))
eco Data wysłania : dnia 22.05.2006
a panel z lewej? myslisz o rozwiazaniu chyba znanym z jednego portalu, jednak tam kwestia nawigacji jest inaczej rozwiązana
loki_p Data wysłania : dnia 21.05.2006
Eco jakie dodatki? Jakie napisy? Tytul zostaje powyzej zdjecia/tla.
eco Data wysłania : dnia 21.05.2006
a co sie stanie z wszystkimi dodatkami w tle? na czarnym tle wszystkie napisy bedą biale? przeciez to tylko spowoduje, ze obraz stanie się jeszcze mniej wyraźny. zawsze można kliknać i zobaczyć zdjęcie na full s.
studiozz Data wysłania : dnia 21.05.2006
Przepraszam /również Loki_p/ źle zrozumiałem jeżeli opcja zachowa dotychczas proponowaną gamę szarości to oczywiście - pomysł jest b.dobry i wciąga w nową wygodę.
loki_p Data wysłania : dnia 21.05.2006
Pieknie KotAnka. Rzeczowe argumenty, ktyrych sam bym lepiej nie opisal :)
KotAnka Data wysłania : dnia 21.05.2006
Kiedy człowiek bierze aparat do reki i chce jakieś zdjęcie zrobić podejmuje decyzję , co, gdzie w jakim oświetleniu , ustawia parametry itp.
te decyzje wpływają na efekt, jakość oraz późniejszy odbioru tego zdjęcia

na spokojnie przed monitorem w domu dokonuje selekcji zdjęć które zrobił, podejmuje decyzję które ujecie najbardziej mu odpowiada i to właśnie innym pokazuje

czas na suwaczki , kolejne decyzje względem kadrowania, nasycania kolorów i rożnych innych zabiegów które maja udoskonalić pracę

jest zdjęcie , jest jakaś wizja autora, czas pokazać szerszemu gronu , aby Ono oceniło efekt tej pracy

lecz każdy suwaczkami tło może sobie zmienić i efekt tej pracy autora jakby już nie jest tak widoczny jakby on tego chciał. W tym miejscu kończy się możliwość wyboru!

Każde zdjęcie które się pojawia na portalu jest jakby mini wystawą jakieś pracy, w świecie realnym każdy kto kiedykolwiek robił jakaś wystawę decydował o tym w jakim miejscu, na jakim tle jego prace będą najlepiej się prezentować

W wirtualnym świecie wybór tła zastępuje nam wybór ściany na której wieszamy to co innym pokazać chcemy , wybór tła również w pewnym stopniu zastępuje oświetlenie , bo na różnych tłach kolory mogą rozświetlać się lub gasnąć..........

Więc jeśli od samego początku sami decydujemy o tym jaki ma być efekt końcowy , to z jakiego powodu mamy w ostatnim etapie być pozbawieni tego wyboru ?z jakiego powodu oglądający ma modyfikować nasza wizję zmieniają kolor ścian na których wieszamy obrazy, to powinno być zarezerwowane dla autora

Z komentarzy powinien się dowiedzieć , czy dokonał słusznego wyboru. wysłuchując opinii innych zapewne jeśli z nimi się zgodzi przy kolejnej prezentacji uwzględni ich uwagi.

Nie OGRANICZAJĄC możliwości wyboru oglądających , OGRANICZA SIĘ możliwość wyboru autora:)
Wszedzie jednak można znależć kompromis:) aby nikt nie czuł się ograniczany i aby wszystkim pozostawić możliwość wyboru.
Moim zdaniem autor powinien mieć prawo wyboru tła , więc klikając na zdjęcie dobrze by było gdyby ono wyświetlało się na tle które autor wybrał !. Oglądający po pierwszej prezentacji powinien mieć możliwość zmiany tego co autor zaproponował czyli pozostawienie możliwości jakie są w tej chwili.

Takie rozwiązanie nie ingeruje również w graficzny wygląd strony, czyli w efekt tego co zaprojektował Szymon. I tu w tym miejscu Szymon Bardzo Ci dziękuję i gratuluje bo czytelności strony jest doskonała, wszystkie ważne w zasięgu myszki na jednej stronie, ciężko się zgubić, łatwo wszystko odszukać:)
loki_p Data wysłania : dnia 20.05.2006
Nikt nie mowi o kolorowosci a tylko mozliwosci wyboru tla z posrod tych barw ktore sa dostepne rowniez na pelnym ekranie.
studiozz Data wysłania : dnia 20.05.2006
Ta istniejąca opcja jest uniwersalna tylko mało propagowana nowi Moonowi nie korzystają bo nie wiedzą.Czasem mam wrazenie ,że nie korzystanie z tła jest wynikiem dziwnego pośpiechu. Na początku miałem podobny brak wiedzy o tej możliwosci.Teraz częste narzekania na ramki później dojdą na kolorowe tła.Ta obecna opcja ma jeszcze jeden plus - dyscyplinuje gust i smak.Boję się też że ta wybierana kolorowość może obniżyć wrażenia estetyczne stron.Powtórzę wystarczy istniejącą opcję podgladu wyróżnić na stałym miejscu strony tak by zachęcała do korzystania z niej.
BarteKK Data wysłania : dnia 20.05.2006
jestem za :)
witek_rz Data wysłania : dnia 20.05.2006
Jestem za. Wystarczyłoby wyposażyć FS w dodatkowe ikonki np. podstawowych kolorów.
loki_p Data wysłania : dnia 18.05.2006
Ja myslalem raczej o obwodce wokol zdjecia (wieksza ramka) w kolorze wybieranym przez autora.

Najlepiej podpatrzec jak to wyglada na innych serwisach.
KotAnka Data wysłania : dnia 17.05.2006
Pomysł z wyborem tła jest ciekawy i nie ukrywam że z takiej opcji bardzo bym się cieszyła:) Czasami jednak sa pomysły trudne do zrealizowania bo ingerują w ustalony porządek. W swoim komentarzu Szymonie wspomniałeś że zaburzy to układ całej strony. A gdyby tak klikając na miniaturkę zdjęcia wyświetlałoby sie ono w pierwszej wersji na pełnym ekranie z dobranym tłem przez autora i dopiero po tym powrót do tych wyborów które mamy w tej chwili. Jak wiadomo pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i albo zachęca do komentowania albo wręcz przeciwnie.Pomijając stronę techniczną realizacji tego pomysłu zapewne to rozwiązanie znajdzie zarówno zwolenników jak i przeciwników. Może ktoś jeszcze jakiś pomysł będzie miał, Który będzie prosty w realizacji ale da możliwość prezentacji zdjęć na tle wybranym przez autora pracy. Pozdrawiam:)
Szymon Kosydor Data wysłania : dnia 17.05.2006
Witam,
Szczerze powiedziawszy specjalnie dość długo nie odpisywałem na ten wątek, żeby więcej osób się wypowiedziało.

Jeśli dobrze rozumiem chcielibyście, żeby:
1. zdjęcie normalnie ( bez pełnego ekranu ) żeby było już na jakimś tle konkretnym.
2. żeby to tło było wybierane podczas wysłania zdjęcia.

Ad. 1. jak to sobie wyobrażacie w ogóle bo ja nie mam pomysłu za bardzo ... w sensie co się dzieje z menu z lewej i resztą strony ?

Ad. 2. Czy wybór tła miałby być z konkretnej puli czy koło kolorów zrobić RGB ?

Jeśli chodzi właśnie o to, to średnio mi się pomysł podoba, bo to rozwali całkowicie wygląd strony w całości, jeśli ta zmiana ma dotyczyć tylko pełnego ekranu to jest do zrobienia i można o tym pomyśleć
Strony : 1 2