Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie zdjęcie
zdjęcie bandziol20 na to:
piękne :)
wow ! ciekawa ściana :)
b. ładne :)
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  

Blenda Fotograficzna

slavicflavour Data wysłania : dnia 17.11.2014
Czytany : 851 razy
Treść :
Hejka.

Temat na biegu, że tak powiem. Potrzebuję na szybko kupić blendę. Taką do portretów ale najlepiej, żebym mógł doświetlić całą postać, choć z drugiej strony nie chce nic, co jest wielkości Marcina Gortata ;-)

Jaką markę polecacie (nie wiem czy te tanie na allegro nie są lipne), jakiś konkretny model. Poproszę i linki z propozycjami i jeśli ktoś używa to chętnie poczytam jak to odbija światło, i jak się sprawuje. blendę potrzebuje na sobotę, także najpóźniej w środę muszę zamówić. Liczę na waszą pomoc.
Odpowiedzi na wątek:
slavicflavour Data wysłania : dnia 25.11.2014
Nie no.. już teraz też jest "myk" i złożone. ogólnie to potrzebowałem tej blendy, bo miałem "sesję na wariata" w sobotę. początek sesji 14.30, a o 16.00 ślub ;-) zimno, ciemno, nie znałem miejsca, ludzi.. w sumie to nic nie wiedziałem.. wiedziałem ile dostanę za sesję i że mam mało czasu oraz warunki nocne.. o pomieszczenia się nie obawiałem (ślub, restauracja), bo tam zawsze jest od czego odbić tą lampę ale te 90minut na spacerze było dla mnie zagadką.. stąd ta blenda i pomocnik.. odbijałem lampę od blendy i.. kurde.. jak na warunki sesji (gdzie ze względów moralnych nawet nie powinienem się zgodzić ale tak mi płakał, płakał, że wypłakał) jestem z rezultatów zadowolony (jak fotografuję ludzi to nigdy nie jestem zadowolony ;-))... nadrobiliśmy "klimatem" (dbałem o to, żeby zamiast szczękania zębami pojawiał się niewymuszony uśmiech... wyszło tak, że zdjęcia mimo "mrocznego" tła są przepełnione radością, a czasami atakami śmiechu (to akurat potrafię i bez blendy ;-))... zdjęcie grupowe wykonane już w nocy dzięki złotej blendzie wygląda jak w dzień.. blenda 100pln.. pomocnik 100pln... koszty własne i 400pln do przodu. ;-)
jarek_gazik Data wysłania : dnia 25.11.2014
Mam taką...choć może nawet większą
https://drive.google.com/file/d/0B1jgP5TxilUPS1JrWnFjLURXVDQ/view?usp=sharing (na zdjęciu radziu s i moja pociecha ładnych parę lat temu). Składanie wymaga odrobiny wprawy - Ja stosuję metodę jak do tych nowoczesnych namiotów. Myyyk i gotowe.
slavicflavour Data wysłania : dnia 18.11.2014
Polecam filmiki na youtube "jak złożyć owalną blendę" ;-) dobra jest. lekka na tyle, że w domu trenowałem odbijając światło lampy od blendy trzymając ją w lewej ręce nad głową, a aparat w drugiej. powierzchnia wystarczająca. złoty trochę "załamuje" światło na zgięciach, natomiast biały i dyfuzor bez zarzutów. polecam ze względu na cenę.
Tak. Można złożyć w kółeczko. Pani mi pokazała jak. Potrenuję w domu to składanie, bo w sklepie poprzewracalem statywy ;-)
achaj Data wysłania : dnia 17.11.2014
owal jest po prostu bardziej poręczny. nie tylko do samej twarzy, ale i nieco więcej. po za tym również składa się w kółeczko.
Znalazłem tą zalinkowaną przez achaja w Szczecinie w sklepie. Trochę drożej ale jak doda się koszty wysyłki to wyjdzie to samo. Podlecę po pracy po dotykać. Jeszcze raz dzięki.
Dzięki Pany.. Taki zestaw 5in1 będzie git tej wielkości. jeżdżę kombi ale rozmiar ma znaczenie przy bieganiu z tym w plenerze.
profan Data wysłania : dnia 17.11.2014
Zapomniałem dodać 90cm po złożeniu w kółko. Używam firmy F&V 5in1 , o funkcje chodzi. Rozkłada się do prostokątu i możesz doświetlić całą postać.P
profan Data wysłania : dnia 17.11.2014
O średnicy 90cm, z czarnym, białym,złotym, srebrnym i białym prześwitującym, przydaje się do tłumienia słońca i lampy błyskowej. Zanim taką kupisz naucz się składać. Są gdzieś sklepy w naturze sprzedajace głównie w internecie. Warto obejrzeć i poćwiczyć. :)P
achaj Data wysłania : dnia 17.11.2014
allegro.pl

i niczego więcej nie będziesz potrzebował. ładnie się skręca w trzy kółeczka, wygodna do transportu itd