Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie Gdzie ten śnieg? zdjęcie Playmobil Underground
zdjęcie amigamedia na to:
Boga w to nie mieszaj.
zdjęcie Sligo na to:
pracuję nad tym. tu strasznie trudno zejść niżej.
zdjęcie Sligo na to:
ujrzała boga.
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  

Czy warto Canon 70-200 F/4 is usm

jarek_gazik Data wysłania : dnia 26.09.2014
Czytany : 938 razy
Treść :
Po długich przymiarkach, wypożyczaniu itp Zdecydowałem że kupię wersję f/4 a nie 2.8. Nie wynika to tylko z ceny, ale przede wszystkim z rozmiaru. Wersja 2.8 jest po prostu za wielka i za ciężka. Ja to potrzebuję od czasu do czasu żeby po mieście pochodzić i postrzelać. Do portretu mam 50 1/4 a planuję kiedyś 80tkę. Mam pytanie:

CZY KTOŚ ZNA PRZYCZYNĘ DLA KTÓREJ NIE WARTO TERAZ KUPOWAĆ TEGO OBIEKTYWU?

Mam na mysli np to że się ukaże lada chwila mark2. Szukałem w necie ale nic nie znalazłem - jest jedynie masa plotek o mark 2 dla 100-400.
Odpowiedzi na wątek:
70-200 F/4 is usm miałem już przykręcony. Odpowiada mi jakość, rozmiar, waga, plastyka itp. Jest to jednak wiekowe szkło i jeśli mają wprowadzić "lada dzień" marka 2 to warto poczekać. A nóż ktoś z mooniarzy ma jakieś informacje z "dobrego źródła". Wiem jedno - 70-200 F/2.8 is II usm jest nie dla mnie - za ciężki i za duży (niezależnie od jakości tego szkła). Wielu wykorzystuje go do portretu - dlatego wspomniałem o 80tce - ja jednak wolę kupić osobno 80tkę typowo portretową. 70-200 potrzebuję głównie do łażenia po mieście oraz do focenia dzieciaków i dlatego jestem przekonany że F/4 jest tutaj OK. Tak więc nie pytam Was czy to dobre szkło itp - bo to wiem. Jedynie jeśli coś wiecie o planach canona dotyczących wypuszczenia nowej wersji tego obiektywu - to byłaby istotna informacja
Potrzebuje 70-200 f/4 is usm. Chodzi mi jedynie czy ktos nie slyszal moze ze mark 2 ma byc wprowadzony :-)
uciapucia Data wysłania : dnia 26.09.2014
Światło. A tak naprawdę to zastanów się co potrzebujesz? Piszesz o 70-200 a później o 80- tce. To takie pytania bez odpowiedzi. Mam 70- 200 2,8 i 135 f2,0 ale na tych samych ogniskowych to są różne obiektywy.