Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie Taki?...czy taki !!! zdjęcie zdjęcie
zdjęcie mlesta na to:
Świetne.!!! Pozdrawiam.
zdjęcie trzy kolory amigamedia na to:
Plus za minimalizm,lubię takie dodatki.
zdjęcie yanmar na to:
super
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Fotografia  Obróbka cyfrowa / oprogramowanie  

HDR wbudowane w Canon 6D

jarek_gazik Data wysłania : dnia 15.09.2014
Czytany : 2147 razy
Treść :
Kochani - ostatnio wywiązała się dyskusja że niby robiłem HDR. Otóż nie robiłem :-) bo jestem jełop. Dziś spróbowałem jak działa HDR wbudowane w puszkę robione Z RĘKI!!!! Dlaczego stosować takie HDR - ano na przykład gdy przy normalnym naświetleniu albo niebo jest białe albo obiekt jest czarny. Więc zrobiłęm HDR wbudowany (robi 3 fotki, wyrównuje je itp). Ustawienie HDR-auto. Plik jaki produkuje aparat to jpg (nie da się inaczej)
Oto rezultat - takie foto wyjechało prosto z aparatu.
https://drive.google.com/file/d/0B1jgP5TxilUPUzdfOTFiSTgyUzQ/edit?usp=sharing
A tak wygląda po minimalnej obróbce (levele i kadrowanie)
https://drive.google.com/file/d/0B1jgP5TxilUPZGJxSzlwdktJeW8/edit?usp=sharing

Oczywiście można zrobić RAWa i walczyć godzinami - tak jak ja to robiłem - ale (przynajmniej w moim wykonaniu rezultat mizerny był). Czuję że czasem trzeba zaufać formatowi jpg oraz własnej puszce.
Odpowiedzi na wątek:
jarek_gazik Data wysłania : dnia 15.09.2014
Panowie, ja tylko miałem na myśli, że jest użyteczna funkcja o której nie wiedziałem, a która może się przydać w szczególnej sytuacji: brak statywu, bardzo duże kontrasty wewnętrzny immanentny przymus zrobienia zdjęcia TU i TERAZ
achaj Data wysłania : dnia 15.09.2014
slavi trudno doszukiwać się naturalności w HDr'ze. nawet my ludzie nie postrzegamy tak dokładnie;) tu jest chyba problem. nie mniej nie, żebym widział dużo w tej dziedzinie, ale nie widziałem dotąd lepiej złożonych prac. może to kwestia gustu. dla mnie są super.
slavicflavour Data wysłania : dnia 15.09.2014
dokładnie... na innym forum pod tym wątkiem napisałem, że ten auto HDR.. jest dobry do szybkich zdjęć dokumentujących... lonelywolf to kolejny przeze mnie ogladany.. choć jego zdjęcia czasami tracą tą naturalność, o której achaj wspomniałeś w galerii
ups.. link nie działa. ale myślę, że bez problemu znajdziecie co trzeba.
nie chcę wam panowie psuć dobrego samopoczucia, ale jeżeli próbujecie mówić o HDR'ze najpierw zobaczcie jak wygląda prawdziwy HDR i poczujcie różnicę.

www.lonelywolf.pl '06&image=NOR06_0009.jpg

osobiście po lekturze strony Maćka wyleczyłem się z chęci tworzenia HDRów. aaa z tego co wiem zdjęcia robione starym Canonem 5D
slavicflavour Data wysłania : dnia 15.09.2014
Świetny masz aparat Jarosławie.