Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie Grzybobranie zdjęcie
zdjęcie Okulary nazębne amigamedia na to:
Shodan,nie wpadajmy w skrajności...Nigdy nie miałem,na celu,potraktowania kogo ...
zdjęcie Okulary nazębne Shodan na to:
MZ zdjęcie jest słabe, bo choć technicznie poprawne w sensie jakości i etc.. ...
zdjęcie wk na to:
dobre
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Optyka  

Sigma 70-300 Canona do Sony

Tanatos Data wysłania : dnia 04.01.2014
Czytany : 1028 razy
Treść :
Wygrzebałem z piwnicy zestawik mojego ojca: lustro analogowe Canona kit Sigma 70-300

No i właśnie pytam o Sigmę. Mam Soniaka i chciałbym sprawdzić, czy mam możliwość podłączyć go do mojego body. Kiedyś tam gdzieś na ebayu widziałem konwerter Canon -> Sony ale teraz już nigdzie nie mogę tego znaleźć. Chodzi o to, że nie mam środków na kupno zooma a bardzo bym chciał go mieć. Myślałem o czymś do M42 (np. jakiś Soligor) ale skoro mam taką lufę w piwnicy to może uda mi się ją jakoś użyć. Znacie ten temat? Sprawdzał kiedyś ktoś coś takiego?

Można powiedzieć- skoro masz analoga do tego obiektywu to kup sobie kliszę i pstrykaj analogiem. Już to robiłem ale teraz chciałbym mieć ten sprzęt w swoim Sony.

Jeszcze jeżeli ktoś ma jakiegoś zooma do M42 albo się z jakimś zetknął to proszę o spostrzeżenia. A może ktoś ma coś do opchnięcia?
Odpowiedzi na wątek:
slavicflavour Data wysłania : dnia 05.01.2014
pierwsze to to, że różne mocowania były (w zależności jak stary jest ten analog), a drugie to to, że jak model ok i aparat leży, i się kurzy, a przy okazji jeszcze działa to może bym był zainteresowany odkupieniem tej zabawki. mi mój Canon AE-1 się popsuł i... się kurzy ;-)
Tanatos Data wysłania : dnia 05.01.2014
Bogdan kusząca propozycja ale Jarek przemówił mi do rozsądku- lepiej uzbierać na bardzo dobry obiektyw z automatyką. Chociaż jak byś dał za 50zł to bym sobie pierogów na tydzień nalepił i bym wziął :D Zastanów się!

Co do Canona to wykonałem telefon do rodziców- za godzinę dam Ci odpowiedź bo to u nich leży. A co?
slavicflavour Data wysłania : dnia 05.01.2014
Tanatos. co to za canon? model?
jarek_gazik Data wysłania : dnia 05.01.2014
foto.moon.pl jest tym szklem focone
jarek_gazik Data wysłania : dnia 05.01.2014
Na konwreter wywalisz kase a i tak bedziesz niezadowolony.
Za niecale 300 zl masz 70-210 f/4 - cudo szklo. Bedzie dzialal af, automatyka przeslony itp. allegro.pl
bogdan Data wysłania : dnia 05.01.2014
mam REVENONA 200MM F 3,5 na M42,ZA 100 MOGE ODDAĆ BO LEŻY,co tych przejściówek to różnie bywa...niekiedy nie ma ostrośći na nieskonczoność