Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie zdjęcie
zdjęcie . gbur polski na to:
Dziękuję za szybką odpowiedź. Fajnie, że potrafiłeś wady przekuć w zalet ...
zdjęcie . Kuba Kozal na to:
a) wszystkie zdjęcia są zrobione polaroidem sx-70b) wszystkie zdjęcia robione ...
zdjęcie . gbur polski na to:
Kuba ponieważ napisałeś, że jest to koniec serii, więc pozwolę sobie zada ...
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Fotografia  Techniki fotograficzne  

Błyszcząca skóra

jarek_gazik Data wysłania : dnia 03.01.2014
Czytany : 1625 razy
Treść :
Obecnie zimą Panie lubią nakładać różne kremy - i one się paskudnie błyszczą. Czy ktoś ma sposób na usuwanie tego w fotoszopie? Ja próbuję "kopiować" skórę z niebłyszczących fragmentów - ale słabo to działa. Jakieś pomysły?
Odpowiedzi na wątek:
rafal_boruch Data wysłania : dnia 25.01.2015
na pewno pomoże odjąć trochę świateł (highlights) w lightroomie lub w camera raw :)
Shodan Data wysłania : dnia 18.01.2014
No to jak Mac OS to pewnie będzie niebotyczny problem bo moje "klocki" do PSa są na windę.
jarek_gazik Data wysłania : dnia 17.01.2014
dr3wno - widziałem efekt - wyszło zarąbiście. Muszę to trochę poćwiczyć. Gdy piszesz - to nie wygląda na "rocket science" - ale gdy się samemu próbuje - to takie proste nie jest :-)
jarek_gazik Data wysłania : dnia 17.01.2014
:-) Shodan - dzięki - jak wrócę do Polski to się może zdzwonimy - to poproszę o pomoc z instalowaniem tego (mam PSa na mac os, nie wiem jak zainstalować na nim wtyczkę windowsową - ale to pewno jest jakoś do obejścia - w międzyczasie zobaczę jak się do tego zabrać). Z miejscem nie ma problemu - założę Ci konto na ubuntuone.com ;-). Znacznie lepsze od dropboxa i za darmo.
Shodan Data wysłania : dnia 17.01.2014
chciałem Ci wysłać parę narzędzi do PSa w tym temacie ale masz strasznie mizerną pod względem pojemności skrzynkę e-mail. Gdybyś był zainteresowany to pisz.
dr3wno Data wysłania : dnia 11.01.2014
Na koniec zaznaczam twarz, tworzę z nią osobną warstwę ustawiam filtr rozmycie gaussowskie na max (250 pix) i później gumuję tam gdzie potrzeba (oczy , usta itp) .Krycie warstwy w zależności (ok 60%) efekt wyślę Ci Jarku na mail.
dr3wno Data wysłania : dnia 11.01.2014
Można spróbować pędzlem korygującym. I pózniej wyrownywać stempelkiem na kryciu w okolicach 30%.
slavicflavour Data wysłania : dnia 04.01.2014
to do cienia ją... działa zawsze... lepiej rozjaśniać niedoświetlone niż wygłuszać prześwietlone.
jarek_gazik Data wysłania : dnia 04.01.2014
Slavic widzisz - gdy się dama przygotuje - sprawa prosta - ale ja ostatnio fotki muszę kraść :-(
slavicflavour Data wysłania : dnia 04.01.2014
moja luba stosuje puder ;-)
jarek_gazik Data wysłania : dnia 04.01.2014
To ja próbowałem takie metody:
1. pędzel rozjaśniający z kolorem skóry - mam wrażenie tracenia szczegółów - nigdy nie wychodzi tak jakbym chciał.
2. kopiuję skórę stempelkiem z innego miejsca (stempel tak 30%) - wbrew pozorom najlepiej mi to wychodzi
3. Warstwa z przyciemnioną kopią i gumkowanie - w sumie to to samo co punkt 1 - ale wychodzi ciut lepiej.

Czasem są narzędzia tylko do jednego celu - może jest coś specjalnie do błyszczącej skóry?
Sroka Data wysłania : dnia 03.01.2014
w lightroomie (bo PS zbyt skomplikowany) obnizam wartosc "jasnosci" dla koloru najblizszego kolorowi skory.
pzdr