Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie zdjęcie
zdjęcie Polowanie amigamedia na to:
Mój błąd,patol był przygotowany na zimorodka i pod wodą jeszcze miałem kam ...
zdjęcie Polowanie bandziol20 na to:
ech, chciałoby się węziej i wydłużyć w górę, trochę przyciemno, ostro ...
zdjęcie Ciepły podwieczorek Shodan na to:
gdybym to JA popełnił taki kadr, dałbym zdecydowanie mniej lewej i dałbym t ...
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Foto moon pl  

JAK TRAFIĆ NA MOONA

bogdan Data wysłania : dnia 28.12.2013
Czytany : 1308 razy
Treść :
Jak w temacie jak trafić na naszego moona ma ktoś nowy.jeśli nawet z poziomu przeglądarki się nie otwiera,,EXPLOLER,,??
czy administracja coć z tym zrobi???
Odpowiedzi na wątek:
jarek_gazik Data wysłania : dnia 05.01.2014
Gburze, gadam z Allegro. Mialem kiedys znajomych w Agorze, ale tu musze poszukac aktualnych namiarow. Bez kasy sie nie da. Pomacalem obiektywnych - stary obiektywniak poradzil konto pro ze wzgledu na blokowanie wybranych userow - tak sie pozbyli z obiektywnych Achaja (w koncu mogl komentowac wylacznie swoje fotki. Wiele wiele lat temu proponowalem to rozwiazanie, ale szymon odmowil. Trzeba znalezc inwestora, wprowadzic zmiany ktore sie sprawdzily gdzie indziej. Wtedy ludzie przyjda. Najpierw musimy miec produkt. Ja szukam inwestora i sprawdzam jak jest gdzie indziej, co jest fajne, co nie. Moze ktos z was ma lepsze wejscia. Bedzie powazny inwestor to bedzie mozna zawracac Szymonowi dupe.
gbur polski Data wysłania : dnia 05.01.2014
Jarek nie usiłuj nikomu proponować przejęcia Moona bo sobie tylko opinię zaszargasz. Każdy komu to zaproponujesz zada podstawowe pytanie: A CO JA Z TEGO BĘDĘ MIAŁ? Chyba nie muszę tłumaczyć, że w biznesie wkłada się pieniądze po to by wyjąć je z nawiązką. Na tym portalu wielu wielkich Moona uważa, że portal jest po to by mogli odbierać hołdy za każde zamieszczone tu pstrykniecie. Nawet gdy praca jest wyjątkowo słaba (może zdarzyć się każdemu) to jak niepodległości bronią tezy, że wszystko jest w porządku bo tak miało być. U innych - zwłaszcza początkujących - podobne wady tępią „ogniem i mieczem”. Uważają, że tylko ich sposób interpretacji sztuki jest „jedynie słuszny” i początkujących usiłują przerobić „na obraz i podobieństwo swoje”! Zapewne mocno przesadzam z tymi uwagami, ale jednak sporo racji w tym jest. Ale jak ktoś został potraktowany jak simi777 to portal będzie szerokim łukiem omijał i wszystkim znajomym odradzał a i Alankowa ma prawo czuć się „wdeptana w podłoże” - takich przypadków jest „od groma”. Jaką naukę początkujący wyniesie z uwagi: „do albumu”, „mało ciekawa praca” czy „świetne” albo „mi się widzi” lub „ ”. I nie ma to najmniejszego znaczenia czy taki napis jest pod pracą „starego wyjadacza” czy debiutanta – bo nigdy nie wiadomo jaki poziom reprezentuje „oglądacz”. Normalną koleją rzeczy jest wykruszanie się starych, tyle, że z nowymi jest wyjątkowo cienko. Moim zdaniem ten jednak niezły poziom artystyczny należy utrzymać wzbogacając go o treści edukacyjne. Czy taką funkcję spełni stwierdzenie: „NIE UMISZ ...”? Jeżeli jesteś tak doświadczonym fotografem to zamiast tej chamskiej uwagi opisz jak sobie z tym problemem poradzić, lub jakim podręcznikiem można się podkształcić – boisz się, że uczeń mistrza przerośnie?
A jeśli potencjalny sponsor trafi na coś takiego jak pyskówka pomiędzy Shodan a Uciapucia to czy zechce choć złotówkę na „takie cóś” wyłożyć? Koniecznie trzeba by Klub Wzajemnej Adoracji zajął się pracą od podstaw i przestał kolekcjonować „komentarze” a zaczął pisać komentarze – bo czymś takim jak tu każdy portal można rozwalić. Kiedy zacznie się jakiś ruch to i sponsor się znajdzie – a w dzisiejszych czasach bez pieniędzy niewiele da się osiągnąć!!!!
Tanatos Data wysłania : dnia 02.01.2014
Coś tam się dorzucę:) Mam znajomych, którzy zajmują się pozycjonowaniem. Ewentualnie tutaj moja pomoc może polegać także na uzyskaniu jakiegoś rabatu.
Shodan Data wysłania : dnia 31.12.2013
pełna zgoda :)
jarek_gazik Data wysłania : dnia 31.12.2013
Shodan, to zajmujemy się prawie tym samym (ja robię BPM przy pomocy narzędzi typu ARIS). Myślę, że trzeba portalem zainteresować duży sklep internetowy (np Cyfrowe.pl, allegro itp). Każda inna inicjatywa rozbije się o codzienną administrację. Komuś musi zależeć na tym żeby portal działał dobrze, żeby byli nowi użytkownicy, żeby wystawiali fotki, a ci którzy będą oglądać fotki będą również oglądać reklamy. Z Allegro staram się sam rozmawiać. Może ktoś ma wejścia gdzie indziej.
Ja jestem informatykiem z zawodu choć obecnie zajmuje się zupełnie czymś innym ( Six Sigma i takie tam) i właśnie z powodu swoich zajęć z których żyję nie bardzo mam czas na informatyczne zabawy, niemniej znam ludzi i mam trochę kontaktów które pozwoliłby na hostowanie strony. Byłbym też pewnie w stanie zasponsorować koszty związane z hostingiem itd. Nie chciałbym się jednak podejmować prowadzenia strony i jej serwisu z prostej przyczyny braku czasu.
jarek_gazik Data wysłania : dnia 31.12.2013
Shodan, kiedyś z Radkiem przymierzalismy się do dego. Ale ja jestem ekonomista a on biologiem. Wykupiliśmy juz nawet domenę i miejsce na serwerze. Ale żaden z nas nie zrobi strony www. Mogę ci przekazać nasze pomysły i założenia portalu. Niestety w pracach programistycznych nie pomożemy. Najlepiej byłoby przekonać kogoś dużego (jak optyczne.pl) ze portal foto przyciągnie klientów, ze to jest reklama itp. Myśle ze metoda chałupnicza się tego nie zrobi. Znam kogoś w Allegro, juz rozmawiałem, czekam na odzew decydenta.
Powiem tak: mogę mieć "środki" i "możliwości" aby stworzyć dla NAS wszystkich (moonowiczów) nowe miejsce "w sieci". Sam jednak nie mam za bardzo czasu na stworzenie całego "oryginalnego engin-u dla portalu" więc potrzebowałbym jakiegoś wsparcia w tym zakresie. Są chętni ?
bogdan Data wysłania : dnia 29.12.2013
tak to jest forum umiera śmiercią naturalną ,ale w sumie to jużtak jakiśczas sięciągnie i takie niedobitki jak my tu troszke życia wnoszą

Jarku burakami się nieprzejmuj,to raczej zazdrość przez tego osobnika przemawia:)

ja byłem,jestem już ładnych pare lat na digarcie .bywam na pl foto i na obiektywnych i na wszystkich tych portalach źle się dzieje z frekwencją ,więc tak chyba musi być?

jak miałbym klasyfikować to

-obiektywni
-pl foto
-dig
jarek_gazik Data wysłania : dnia 29.12.2013
Szymon ma inne problemy na głowie i to miło z jego strony że w ogóle moon działa. Przez Lucjana można spróbować jakoś finansowo pomóc - ale to będą "akcje". Moon albo powinien się skomercjalizować (płatne konta, reklamy, może nawet sprzedaż sprzętu foto). albo nie ma prawa istnieć. Może jest jakiś sklep foto któremu by zależało na posiadaniu takiego portalu? Ja na pewno mogę zadeklarować zapłacenie za konto "pro" na którym będzie większy limit na rozmiar fotki np. Ale najpierw ktoś by musiał wyłożyć kasę i to od Szymona odkupić. Niestety żadne akcje tutaj nie pomogą - potrzebny jest inwestor który będzie miał wizję na korzyści z posiadania takiego portalu.
slavicflavour Data wysłania : dnia 29.12.2013
No to żeś panie message dostał. Ja jestem spekulant/spiskowiec, więc nawet mam kogoś na myśli kto mógł to zrobić. Pasuje mi wiek i charakter treści. Też chciałem wciągnąć pejzażystę z górnej półki ale wstawił dwa zdjęcia i już nie wrócił.
Tanatos Data wysłania : dnia 29.12.2013
O i jeszcze dopiszę, że ten bajer z ocenianiem zdjęć np. od 1 do 10 jest zachęcający. Dziś już każdy może mieć dobry aparat i bawić się w fotografa. I nie każdego już zachęci portal na którym można zaledwie dostać 3-4 komentarze.
Tanatos Data wysłania : dnia 29.12.2013
Co to w ogóle miała być za wiadomość?!

Jarku co jak co ale Ty mi nie pasujesz do "żałosnej ściśniętej dupy" i "głupiego chuja". Widać stoi za tym jakiś debil. Nie znam osób odpowiedzialnych za moona ale widocznie ktoś z nich ma coś z głową. Albo to po prostu jeden z "nas" ma ostry ból dupy.

Ja próbowałem na ateliora.com ale tam taka sama pustka jak tu. O digarcie nie ma co wspominać. Na PLfoto z kolei już za dużo dla mnie się dzieje- nie ma tego klimatu.

Moonowi przydałoby się lepsze pozycjonowanie, jakaś reklama, zwiększenie limitu kb. Już nawet ogłosić dobrowolną składkę. W zamian można zaoferować, nie wiem, wyróżnienie pod nickiem czy coś. Widziałem, że strona facebookowa też się kurzy a można robić wyróżnienia miesięczne czy tygodniowe.

Moon jest po prostu starym zakurzonym dinozaurem. Próbowałem wciągnąć trzech kumpli tutaj ale pooglądali stronę i na tym się skończyło.
jarek_gazik Data wysłania : dnia 29.12.2013
Otrzymałem wczoraj uroczą wiadomość GG od 2467358 podobno "mężczyzna" 13 letni: "Wypierdalaj na obiektywnych i nie siej zamętu na moonie.Zabieraj ze sobą storm'a i nie pokazuj się więcej u nas. Jesteś żałosną ściśniętą dupą i głupim chujem - SPADAJ!!! byle prędko a ulżysz wszystkim jak znikniesz niedorozwoju!"

Urocze nieprawdaż? Uśmiałem się z tego "u nas". Byłem na moonie gdy ten 13 latek miał lat 5 i pewno jeszcze nie umiał mówić :D. Ale miło, że ktoś tak się z moonem identyfikuje.

A teraz na poważnie:
Chciałbym nadmienić że nie wystawiam fotografii poza moonem. A w poprzedniej wypowiedzi chodziło mi o to, by ustalić jakieś "miejsce awaryjne" gdzie się spotkamy gdy moon w końcu przestanie działać. Bo Szymon na pewno nie poświęci czasu na naprawianie moona czy jego udoskonalenie. Jak długo działa, tak długo działa, jak "padnie" to koniec. Tak mi się przynajmniej wydaje że sytuacja wygląda.
jarek_gazik Data wysłania : dnia 28.12.2013
Chyba trzeba pomyslec o emigracji. Gdzie jestescie poza moonem? Moze jest jakis portal na ktorym jest wiekszosc? Ja jeszcze nie mam fotek poza moonem, ale zalozylem konto na obiektywnych.
JurekLobaza Data wysłania : dnia 28.12.2013
Nawet na Pl foto napisałem, że chyba zamknęli ten portal,