Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie Grzybobranie zdjęcie
zdjęcie Okulary nazębne amigamedia na to:
Shodan,nie wpadajmy w skrajności...Nigdy nie miałem,na celu,potraktowania kogo ...
zdjęcie Okulary nazębne Shodan na to:
MZ zdjęcie jest słabe, bo choć technicznie poprawne w sensie jakości i etc.. ...
zdjęcie wk na to:
dobre
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Cyfrówki  

Canon - programowanie guziczków

jarek_gazik Data wysłania : dnia 16.11.2013
Czytany : 913 razy
Treść :
W canonie 6 można programować funkcje guziczków pod prawym kciukiem. Za wyjątkiem cholera tego na którym mi najbardziej zależy. Chodzi o przycisk wyboru punktu AF. Chodzi o to, że aby szybko wykonać fotkę - najpierw kółkiem ustawiam przesłonę, potem naciskam przycisk wyboru AF i tym samym kółkiem kręcę np aby szybciutko przelecieć z jednej strony na drugą. Tyle że punkt wyboru AF jest ze skraja - co czyni go niezbyt wygodnym. Czy ktoś zna jakiś sposób (piracki, hakerski, jakikolwiek) aby np zamienić miejscami przyciski wyboru AF oraz "AF-ON"? Może mogą to zrobić w serwisie?
Odpowiedzi na wątek:
jarek_gazik Data wysłania : dnia 17.11.2013
Próbowałem na canon board :-)
Co do AF w 5D mk 2 to oczywiście wyłącznie czytałem. Ale zanim kupiłem 6D to brałem pod uwagę 5Dmk2 (mniej więcej ta sama cena obecnie). Jednakowoż posiadacze 5Dmk2 przekonali mnie że nie warto, właśnie z powodu AF oraz slabszego ISO. Ale tu wychodzimy poza temat. Na canon board kolega który "się zna" powiedział że się da zamienić te guziczki - ale traci się gwarancję. Więc sobie odpuszczę.
uciapucia Data wysłania : dnia 17.11.2013
A tak wracając do tematu wątku to spróbuj Jarku na : Canon Board .
uciapucia Data wysłania : dnia 17.11.2013
No tak profan. Opisałeś sytuację kiedy masz czas po przymierzać wszystko. Ja narzekając na AF pisze o sytuacjach kiedy tego czasu nie mam. Kiedy używam małą GO i oczekuje że AF trafi w punkt. Na imprezach nikt nie będzie się drugi raz ustawiał. Nie ma powtórek
profan Data wysłania : dnia 17.11.2013
Mam 5d i też nie narzekam. Mz dużo w tych opiniach jest wiedzy od kochających gadżety i zabawki. Wszystko można zrobić, tylko więcej cierpliwości. Zanim zdjęcie zrobię ,to nie tylko potrzebna dobra ostrość,ale i dobry pomiar światła. Więc za nim nacisnę spust i tak robię parę manewrów z przymiarkami. Ostrość łapię po pomiarze światła i tylko wykorzystuję punkt centralny. Nie pozwalam szukać ostrości automatycznie,:)P
Kat Data wysłania : dnia 16.11.2013
Ja na AF w 5dmk2 nie narzekam. Jarek sam testowałeś czy tylko czytałeś że "wszyscy go krytykowali"?
uciapucia - AF w 5 D mk 2 to porażka była!! Całkowita. Wszędzie go krytykowali. 6D to zupełnie inna bajka w tej dziedzinie (zresztą w wielu). Ale do reporterki 6D się nie nadaje - zbyt wolne serie. Do reporerki 7D lepszy już jest znacznie. Ale na AF w 6D nie dam złego słowa powiedzieć. Ostrzy przy świetle księżyca (sprawdziłem). Ja nie zauważyłem różnicy pomiędzy punktami bocznymi i środkowym. Jedynie położenie tego przycisku mnie wnerwia - ale chyba się przyzwyczaić muszę i tyle.
uciapucia Data wysłania : dnia 16.11.2013
Mogę się mylić.Nie twierdzę. Miałem 5 d mkII i on miał podobny AF do 6D . I dla mnie to jest kicha. Starym 50 D strzelę dużo lepszych zdjęć niż Ty 6D w szybkich akcjach. 6D to fajna zabawka, ale niestety ma tylko środkowy punkt krzyżowy. Przy dobrym świetle jest spoko, ale gdy zaczynają się schody to ... W krajobrazie czy ustawianych portretach jest super. Ale przy reporterce to już lipa :( Tak jak dla mnie do reporterki wybrałem 5D mkIII Ale jeżeli nie robisz reporterki to 6D da Ci świetne zdjęcia. Bo matryca jest z o klasę wyższego 1dx
I tu się mylisz - boczne też doskonale łapią fokus (za wyjątkiem powierzchni jednorodnych - np biała ściana). A dlaczego chcę to zmienić - bo po prostu tak byłoby mi wygodniej. Ale jeśli się nie da - przyzwyczaję się.
uciapucia Data wysłania : dnia 16.11.2013
Nie mam 6D chociaż długo się nad nim zastanawiałem. I zastanawia mnie po co chcesz tu coś zmieniać. Masz w swoim aparacie bardzo dobry centralny punkt AF. Reszta do szybkich akcji się nie nadaje. To używaj tylko centralnego punktu AF. Przynajmniej masz pewność że AF trafi. I albo w miarę możliwości kadruj od razu albo w postprodukcji (matryca jest super to masz z czego kadrować). Boczne używaj do statycznych obiektów.