Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie jesień w marinie zdjęcie zdjęcie
zdjęcie Shodan na to:
Ciekawy obiekt, choć "cyknięty" bez przemyślenia MZ. Można by postarać się ...
zdjęcie THIIIIIIIIS WAAAAAAY Shodan na to:
dobre street foto !
zdjęcie Lotnik wk na to:
super
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Off topic  

Pytanie z FB

Tanatos Data wysłania : dnia 15.11.2013
Czytany : 1319 razy
Treść :
Na facebooku ktoś w mojej grupie napisał taki oto tekst:

"Rynek fotografów psuje się i winni są sami fotografowie, czyt. amatorzy fotografowie. Pseudo modelki oczekują super zdjęć za free, nie zdając sobie sprawy ile pracy musi włożyć fotograf, aby końcowy efekt był zadowalający. Nawet jak powiem 5 zł za zdjęcie to już zaczynają się grymasy. Macie jakiś pomysł żeby uratować ten rynek? Jakie jest wasze zdanie?"

W zasadzie nie mam pojęcia jak to jest- czy on pierdzieli głupoty czy ma rację. Czy modelka powinna płacić fotografowi czy fotograf powinien współdzielić koszty z modelką. W końcu korzyść jest obopólna- przynajmniej tak to wygląda z mojego punktu widzenia, amatora.
Odpowiedzi na wątek:
Maneta Data wysłania : dnia 18.09.2016
Myślę, że ta sprawa jest bardzo indywidualna i kwestia do dogadania, ale to moje zdanie na ten temat
bogdan Data wysłania : dnia 21.11.2013
wal śmiało
2Fast Data wysłania : dnia 20.11.2013
Na moje oko glupoty. To wszystko zalezy.. Od klasy fotografa, od jego renomy, od osiagniec, od przeznaczenia zdjec, od nakladu pracy jego czy wizazystow. I od modelki tez. Jak laska wie co robi i nie interesuja ja pstryki na nasza klase to darmo nie pojdzie. A jak chce zgrywac wschodzaca gwiazdke i pozowac za 5 plnow.. No coz - ja bym nie zaplacil chocby dla zasady
Tanatos Data wysłania : dnia 16.11.2013
Dzięki wielkie. Na pewno skorzystam:)
jarek_gazik Data wysłania : dnia 16.11.2013
Tanatos - wal jak w dym :-) Jak mogę to pomogę.
uciapucia Data wysłania : dnia 16.11.2013
Jak coś to do mnie możesz pisać na maila. Jak będę mógł to pomogę.
Jarku i uciapucia- swoją drogą chciałbym was zapytać czy drogą mailową lub choćby jakąkolwiek inną mógłbym czasami prosić o pomoc, sugestie, uwagi?
Autorowi pytania chodziło o płacenie "dziewczynom z łapanki" za robienie im zdjęć- mianowicie o to, że takie dziewczyny życzą sobie w dzisiejszych czasach wynagrodzenie choć z modelingiem nie mają nic wspólnego. Co z resztą jest dla mnie głupim tematem- chciałem znać zdanie kolegów i koleżanek z księżyca:)
jarek_gazik Data wysłania : dnia 15.11.2013
Jeśli ktoś zna modelkę która w zamian za fotki zgodzi się pozować do portretów w Poznaniu w tym tygodniu - to proszę o kontakt na maila :-). Wiem że Radek S też szuka modelki. Często focimy razem - modelka będzie miała więc w czym wybierać.
uciapucia Data wysłania : dnia 15.11.2013
To jest tak "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Jeżeli jedziesz na kursy fotograficzne z prof. modelkami to płacisz i to nie mało, ale można się tam dużo nauczyć. Jak sam robisz sesje to zależy od tego co Sobą zaprezentowałeś wcześniej. Ludzie Cię oceniają przez pryzmat wcześniejszych osiągnięć. Jeżeli się uczysz to zamiast brać 5 zł rób to za darmo. Masz dwie korzyści : uczysz się i masz za darmo modelki :) Jeżeli jesteś dobry w te klocki to nie ta półka cenowa :)
jarek_gazik Data wysłania : dnia 15.11.2013
To fotograf powinien płacić modelce. Modelka jest narzędziem (które się kupuje). Zapłatą może być fotografia. Tak ja to widzę. Oczywiście może się zdarzyć, że ktoś zamówi sesję (wtedy de'facto jest modelem/modelką) - ale to zupełnie inna sprawa. Jeśli chodzi o modelki (czyli osoby które wiedzą jak się ustawić w kadrze, jak patrzyć w słońce nie mrużąc oczu itp) - to należy im się ZAPŁATA za pracę. Sorry, Tanatos, ale tak to widzę. Oczywiście może być tak że i modelka i fotograf robią co robią dla przyjemności tylko i wyłącznie.