Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie Gdzie ten śnieg? zdjęcie Playmobil Underground
zdjęcie amigamedia na to:
Boga w to nie mieszaj.
zdjęcie Sligo na to:
pracuję nad tym. tu strasznie trudno zejść niżej.
zdjęcie Sligo na to:
ujrzała boga.
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  

Kupno obiektywu i lamp

sedecrem Data wysłania : dnia 03.10.2013
Czytany : 1321 razy
Treść :
Witam

Mam Sony a350 i planuję kupić budżetowy zestaw dwóch lamp i obiektywu do amatorskiej fotografii portretowej.

Znalazłem obiektyw Minolta AF 50mm 1:1.7. Zastanawiam się, czy będzie dobrze działać AF w połączeniu z moim aparatem:

allegro.pl

Pytanie też mam, czy obiektyw macro f2.8 spełni swoje zadanie w portretach?

Co do lamp to chcę kupić typowo budżetowe ale czy spełniające swoje zadanie lampy:

allegro.pl

allegro.pl

Co o tym myślicie? Macie inne propozycje? A może ktoś chce się pozbyć swojej lampy bądź obiektywu?

Pozdrawiam
Odpowiedzi na wątek:
Maneta Data wysłania : dnia 19.09.2016
świetny obiektyw, marzę o takim
sedecrem Data wysłania : dnia 07.10.2013
Niestety doszły inne wydatki, więc została kasa na coś takiego...

allegro.pl

Pytanie: jaka jest różnica między tymi dwiema?

allegro.pl

Widzę różnice w liczbach lecz jak to się przekłada na prosty język i praktykę?
Shodan Data wysłania : dnia 06.10.2013
Co do obiektywu to bardzo dobre szkło wybrałeś ( za szkło o podobnej jasności ze stajni Sony musiałbyś zapłacić o jakieś 3-4 stówy więcej ) innymi słowy zaoszczędziłeś :) a skoro zaoszczędziłeś to wydaj tą kasę na lampę ;) i co do lampy jednak sugerowałbym Ci zrujnowanie się na jakąś lampę ze stajni Sony (HVL-F42AM lub HVL-F43AM) HLV-43AM ma te same fjuczery co dużo droższa 58AM. Skoro planujesz zakup kilku lamp to chyba nie ma dla Ciebie znaczenia liczba przewodnia głównej lampy a co za tym idzie 58Am możesz sobie odpuścić. A43 da Ci wszystko czego będzie Ci trzeba (zdalne sterowanie z maksymalnym wykorzystaniem zgodności puszka-lampa) ponadto możesz dokupić sobie dodatkowe lampy umiejące pominąć przedbłyski pomiarowe takie jak CHANGYIN (CY-20DS) za jakieś 150 zł/sztuka.
Sam stosuję taką lampę w połączeniu z lampą POPUP Alfy 500 i spisuje się świetnie.
jarek_gazik Data wysłania : dnia 06.10.2013
Nie będziesz żałował zakupu tego obiektywu :-).
sedecrem Data wysłania : dnia 06.10.2013
Dziękuję bardzo. Jarku niestety do gwiazdki długa droga, więc kupiłem obiektyw Minoltę z Allegro :) Ale na pewno zainteresuje się twoją wyprzedażą.
jarek_gazik Data wysłania : dnia 06.10.2013
jeśli chcesz robić fotki jak to do którego dałeś linka - to potrzebujesz lampę - i to z obrotową głowicą. Lampa to jest "must have" w codziennym życiu. Lampa oraz blenda. Ta 50'tka 1.7 minolty ma doskonałe notowania, gdzieś widziałem recenzję wg której wygrało z wiele nowszym szkłem canona 1.8 50mm. Ta minolta 50 1.7 to doskonale wykonane szkło, szybkie, precyzyjne. Na pewno nie pożałujesz wydanych pieniędzy.
sedecrem Data wysłania : dnia 05.10.2013
Chodzi o amatorskie zdjęcia rodzinne, parę zdjęć takiego typu foto.moon.pl , trochę portretów. Nie potrzebuję zbierać całego arsenału.

Chyba kupię ten obiektyw Minolty. Pytanie tylko czy jest w ogóle co myśleć o lampie jako o dodatkowym źródle światła. Na pewno ją wykorzystam z innym obiektywem ale czy potrzebuję jej do wspomnianego obiektywu Minolty?

I co myślicie o tym obiektywie pierścieniowym?
jarek_gazik Data wysłania : dnia 04.10.2013
Ja mam Sony Alfa 100 i właśnie ten obiektyw. To dobry obiektyw - jest szybszy niż to wynika z jego daty produkcji. Bardzo ładny bokeh. Ponieważ to nie jest pełna klatka - więc 50'tka zachowuje się jak 80'tka i przy dziurze 1.7 gdy jest ostrość na oczy - to nos i uszy są już nieostre. To foto.moon.pl foto było robione tym obiektywem (w opisie foto jest link do nieobrobinego oryginału). Co do lampy to do celów pomocniczych (jakaś impreza itp) może być, ale do portretu to tylko blenda. I to duża.

Pytałeś o sprzedaż...ja się noszę z zamiarem zakupu pełnej klatki i być może zmienię system (ostatnie lustra pełnoklatkowe z wizjerem optycznym sony są drogie i niestety już nienajmłodsze). Jest bardzo możliwe że będę miał do sprzedania wszystkie moje zabawki:
Minolta maxxum 50 F1.7
Minolta maxxum 70-210 F.4.0
Minolta 28-75 F.2.8 G
Wszystkie z filtrem UV od nowości
Lampa błyskowa Sigma EF-500 DG ST
Do tego dorzucę gratis sony A100 z kitem.
Ale ze sprzedażą muszę poczekać aż uzbieram kasę na nową puszkę. Czyli na pewno nie dłużej niż do gwiazdki. Jeśli jesteś zainteresowany całym kompletem - myślę, że warto poczekać, bo cena będzie korzystna.
slavicflavour Data wysłania : dnia 04.10.2013
nie jestem fanem systemu sony, ponieważ posiadacze NEX`a bija mnie na głowę naciskając jedynie spust migawki... HDR`y, zdjęcia z ręki w nocy i inne filtry, które się załącza lub te które już są załączone upiekszają zdjęcia niczym aplikacja instagram ale powiem Ci szczerze, ze jeśli chodzi o lampy to i tak do portretu ważniejsze bedzie dobór parasolek, blend i innych rozpraszaczy światła niż samo jego źródło, bo wybrałeś źródła z niższej półki ;-) jeśli chodzi o obiektyw to zależy ile masz miejsca w "studio". wiadomo, że najlepiej mieć np. canona 85mm f1.2 lub odpowiednik systemowy ale jak nie masz miejsca to zrobisz dobry portret mniejsza ogniskową...