Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie Kontakt wzrokowy zdjęcie Apple zdjęcie Pomnik Oconella Dublin
zdjęcie Observed ewedan na to:
Nie uważam, że „Obserwować” jest złym tytułem.
zdjęcie gbur polski na to:
Amigamedia - TO pytanie zadałem Tobie. Jest ono retoryczne. Też mam Pentaxa dl ...
zdjęcie Observed gbur polski na to:
Na tym portalu jak ktoś "wielki" nie ma do czego się przyczepić to czepia si ...
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Cyfrówki  

Alfa 99 czy Alfa 77

jarek_gazik Data wysłania : dnia 23.09.2013
Czytany : 2256 razy
Treść :
Moja Alfa 100 powoli dożywa swych dni. Szumi jak głupia, z ostrzeniem też miewa problemy (w sumie miała od zawsze). Myślałem o alfie 850 - ale już nie produkuję i jest niedostępna. W moim zasięgu cenowym jest alfa 77, ale kusi alfa 99 - ale to ponad 10 tysięcy złotych!!. Z tego co się orientuję alfa 77 i alfa 99 mają podobną elektronikę - różnią się wielkością matrycy. Zastanawiam się czy warto tak duże pieniądze dopłacać. Nie chcę przechodzić na inny system ze względu na posiadane szkła. Focę głównie portrety, ludzi. Czasem widoczek. Nie focę zupełnie sportu. Jakie macie doświadczenia? Czy ktoś przechodził ze "zwykłego" cyfraka na pełen format? Jakie ma odczucia?
Odpowiedzi na wątek:
Strony : 1 2
Shodan Data wysłania : dnia 01.10.2013
No i tym sposobem Jarku, doszedłeś do tego samego punktu co ja kiedyś.
Uważam że do dobra decyzja a alfa 900 czy 850 da Ci na pewno sporo frajdy.
Kat Data wysłania : dnia 30.09.2013
Tutaj na forum gośc sprzedaje A850, pośpiesz się:
klubkm.pl
jarek_gazik Data wysłania : dnia 29.09.2013
Podjąłem decyzję :-). Kupię Alfę 900. Te półprzepuszczalne lustra nie dla mnie - a systemu nie będę zmieniał - za dużo klamotów mam. Na nową mnie nie stać. Ale jeśli ktoś ma w dobrym stanie z niewielkim przebiegiem (albo wie kto ma) - proszę o kontakt.
jarek_gazik Data wysłania : dnia 26.09.2013
Nową A 900 można kupić za 6000. Muszę poczekać do gwiazdki ze względów oczywistych. Dziś (właśnie wróciłem) byłem w Sony Centre. Mam następujące wnioski co do A77 i A99:
1. Zaleta półprzepuszczalnego lustra - czyli np śledzenie (ustawiasz ostrość na oko modelki a aparat sam to śledzi) - to gówno prawda i pic na muchy. Działa to tak wolno i niedokładnie że pewno ze 2 generacje potrzeba jeszcze.
2. Oba aparaty uruchamiają się WOOOOLNO. Moja Alfa 100 jest szybciej gotowa do focenia!!!
3. Wizjer optyczny - dla mnie chyba jednak nieakceptowalny - na pewno wymaga dłuuuugiego przyzwyczajania się.

Jeśli ta Alfa 900 będzie jeszcze gdzieś dostępna NOWA - to w grudniu będzie moja. Za stary jestem na jakieś pułprzepuszczalne cośtam - i nie potrzebuję miliona klatek na godzinę.
Kat Data wysłania : dnia 26.09.2013
A77 tez jest mirrorless, ma elektroniczny wizjer tak samo jak A99 - to jest dopiero telewizor!
Kat Data wysłania : dnia 26.09.2013
gdy wyjdzie następca A77 to będzie kosztował pewnie tyle co używane A99 To może lepiej kup A700, w porównaniu z A100 to będzie spory skok!
jarek_gazik Data wysłania : dnia 26.09.2013
Ha! na początku 2014 ma być następca alfy 77
www.sonyalpharumors.com

Tylko co to za wynalazek - bezlustrowy? Trochę tego nie kumam.
Kat Data wysłania : dnia 24.09.2013
Rozumiem. Też miałem szkła Minolty 50/1.7, 135/2.8 fllintę nawet sławną 85/1.4 potem kupowałem Sony aż doszedłem do Zeiss 135/1.8!
Na całej wymianie straciłem tylko 200zł ale to były czasy kiedy bagnet A miał jeszcze sporo użytkowników.
Teraz straciłbym sporo więcej i cieszę sie że mam już to za sobą.
jarek_gazik Data wysłania : dnia 24.09.2013
Migracja na inny system raczej odpada ze względu na osprzęt. Mam dobrą 50'tkę f 1.7, jasną 75-200 f.4, 28-75 f.2.8 (wszystkie minolta maxxum - to nie są szkła sony! jakość naprawdę nie do pobicia). Do tego flesza z obrotową głowicą...Trochę się tego uzbierało. Gdybym chciał zmienić system zapłaciłbym majątek.
jeszcze jedno, na wspomnianym forum polecam wątek:
Przyszłość bagnetu A klubkm.pl
Shodan Data wysłania : dnia 24.09.2013
a i jeszcze jedno, choć nie wiem czy to jest dla Ciebie istotne ale pamiętam że A55 i A65 nie przewidywały użycia GRIPa więc warto zwrócić na to uwagę w stosunku do A77
Moja historia:
A100-->A700-->50D--->5Dmk2
Jarku, polecam to forum: klubkm.pl
znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania a może i nowa puszkę dla siebie bo ceny lepsze niż na alledrogo.
No to chyba sam sobie odpowiedziałeś :) skoro A77 i A99 mają ten sam AF a poziom szumów i jakość fotek zadowala Cię z A77 to :) niczego nie ryzykujesz ani nie zyskujesz jeśli chodzi o AF. Sądzę też że nawet A99 miewa chwile słabości i nie zawsze trafia z ostrością ale w tym temacie pewnie może powiedzieć coś więcej Amigamedia. Może też Amiga poda Ci jakiś zajebisty powód ;)
Acha - tak w ogóle to dałem ciała, bo czaiłem się na Alfę 850 - ale jest już nie do kupienia :-(
Wierzę pisze się przez RZ :-)
:-D :-D gdyby 9000 nie było problemem to nie byłoby wątku hi hi hi. 3500 jest poważnym wydatkiem, ale powiedzmy takim który mogę żonie wytłumaczyć - że 8 (powiem że 10) lat nie zmieniałem aparatu i że to będzie prezent na gwiazdkę urodziny, imieniny i zająca. Wybór Alfy 99 oznaczałby odroczenie wymiany puszki i mozolne ciułanie - ale na to się zdecyduję wyłącznie gdy ktoś poda mi jakiś zajebisty powód. Dla mnie zajebistym powodem byłoby np superlepsze działanie AF. Ale z tego co wiem to 99 i 77 mają ten sam AF. Z tym ze temu co piszą tzw "obiektywni" dziennikarze nie wieżę ani odrobinę, dlatego pytam Was o subiektywne odczucia. Jeśli chodzi o jakość fotek, szum itp - to alfa 77 zupełnie mnie zadowala.
Amiga ma też niezłe szkło (tele) za około 4,5 - 5 tyś co z resztą widać :)
Wracając do tematu to cóż ... jeśli wydanie 3,5 tyś lub 9 tyś to nie jest problem dla Ciebie i nie masz takich upodobań jak ja to sprawa staje się prostsza :) a jeśli 9 tyś to dużo to sprawa staje się jeszcze prostsza :) Zapomniałem dodać że osobiście i tak obrabiam foto na kompie (prostuję i inne takie ) i nie są mi potrzebne żadne cuda na kiju jakie są zamknięte w puszce choć oczywiście kupując puszkę i tak muszę za nie zapłacić to też był dla mnie jakiś argument przy wyborze aparatu. Np 500tka umie robić HDRy i robi je całkiem nieźle ale ja i tak wolę zrobić HDRa z RAWA na kompie. Kupując swoją 500 chciałem wydać jak najmniej kasy , zyskać lepszą matrycę rodem z nowych puszek Sony i zachować wszystkie swoje szkła zdobyte za czasów Alfy 300 i 500tka doskonale się sprawdziła jako wybór.
Sorry Shodan, to Amiga trzaska fotki alfą 99 :-). Ale Twoja opinia jest niezmiernie użyteczna - bo sam przeszedłeś przez te same wątpliwości które ja mam obecnie. Alfę 77 można dostać za 3500, a alfę 99 za 9000. To prawie 3 razy tyle. Nie wiem czy pełny format to wynagradza. Patrzyłem na fotki robione jednym i drugim - i dla mnie jakość obydwu jest powalająca - ale ja mam pierwszą generację alfy 100 sprzed pewnie 8 lat, więc wszystko obecnie wyprodukowane mnie obezwładnia.
Nie może być ! bo od dawna nie załączam Exifów więc może Twoje oprogramowanie zrobiło CI kawał odczytując exifa którego nie ma :) Co do autofocusa to lepiej sprawdź na forach co piszą na ten temat w odniesieniu do A77 czy A99 bo w sonaczach już tak jest że w różnych modelach różnie działa AF i raz lepiej raz gorzej ale jeszcze chyba żadnemu modelowi nie udało się trafić z ostrością za każdym razem. Skoro Twoja puszka to Alfa 100 to ośmielam się stwierdzić że swoje ma za sobą a co za tym idzie na cokolwiek byś jej nie wymienił to będziesz zadowolony. Niemniej A100 była całkiem przyzwoitą konstrukcją jak na swoje czasy i mniej szumiała niż np a350 gdzie na tej samej powierzchni matrycy upakowali 13 mpx co z klucza powoduje większy szum niż np w a300 z 10 mpx na pokładzie.
Wezwalem Cię "do tablicy", bo ostatnie foto miałeś według Exifu robione alfą 99 :-). używam wyłącznie szkieł minolta maxxum - to były w swoim czasie topowe szkła - więc aberracji itp się nie obawiam. W obecnej puszce najbardziej mnie bolą szumy i problemy z fokusem - jest niepewny, wolny i do dupy.
Strony : 1 2