Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie Letnia drzemka zdjęcie
zdjęcie bogdan na to:
To taka próba nowej zabawki do prowadzenia meteoryt się załapał a co do doł ...
zdjęcie gbur polski na to:
Pomimo tak długiego czasu to jednak szumy nie są aż tak wielkie (spodziewałb ...
zdjęcie gbur polski na to:
Dobrze to wypatrzyłeś i zrobiłeś - mimo wszystko jestem na nie. Nie lubię t ...
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Foto moon pl  

Prośba do fotografów:)

agnieszkaklara Data wysłania : dnia 07.01.2013
Czytany : 1199 razy
Treść :
Szanowni Państwo,

mam (ogromną!) przyjemność pisania pracy licencjackiej (polonistyka,III rok,UKSW) na temat współczesnego polskiego słownictwa związanego z fotografią cyfrową.

W związku z tym zbieram materiały dotyczące słownictwa i prosiłabym Państwa - fotografów amatorów, profesjonalistów - o wypisanie wszystkich, przychodzących do głowy, potocznych słów,wyrażeń ekspresywnych związanych z fotografią, z aparatem cyfrowym, z obrazem, z akcesoriami aparatu. (np. aparat kompaktowy - mówimy czasami potocznie na niego "małpa", "małpka", "landszaft" - mówi się tak niekiedy o zdjęciu przedstawiającym krajobraz).

Dziękuję z góry serdecznie. Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowiem bezzwłocznie jako że jestem już stałą użytkowniczką foto.moon.pl :)
Odpowiedzi na wątek:
slavicflavour Data wysłania : dnia 26.01.2013
lipa, gniot - jak kolega wyżej, podoba mi się - coś jak "like" na fejsie, pgr, lgr, pdr, ldr, mp, go - współrzędne kadru...
dr3wno Data wysłania : dnia 19.01.2013
cóż.. będę pierwszy. wchodząc tutaj na moona pierwsze co przychodzi mi na myśl jesli chodzi o potoczne okreslenia to okreslenie kiepskiej fotografii "gniotem" Z innych to np:
lustro-lustrzanka;
słoik/szkło-obiektyw;
dziura-przysłona;
światło-jasność obiektywu;
puszka-body;
szum/ziarno-artefakty;

Poki co, tyle.. idę spać, dobranoc:)