Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie zdjęcie
zdjęcie Burzowa Pani w okularach Marcinnos na to:
Fajne zdjęcie !
zdjęcie + dr3wno na to:
Mnie przepraszać nie masz za co ;)
zdjęcie ...spotkanie... Shodan na to:
kadrowo OK a jeśli miałbym się czegoś czepić to zbyt płytka GO
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Analog  

Analog z gwintem M42 - pomoc wyboru aparatu

Kevat Vaeltaja Data wysłania : dnia 30.12.2011
Czytany : 5070 razy
Treść :
Witam.

Poszukuję aparatu analogowego z gwintem M42. Szukając po internecie jest tego nie wiele, ale z pewnych witryn... dowiedziałam się, że dobrymi producentami analogów są: Revueflex/Chinon i Porst.

Kieruję się do Was z kilkoma pytaniami:
- Czy są również inne warte uwagi i zakupu analogi? Interesuje mnie cena góra do 150 zł (kierunek Allegro) (:
- Na aukcja jest sporo 'Praktica'... nie wiele wyszukałam wiadomości na temat tego producenta, ale znalazłam zalety i wady. Co właśnie mam wahania co do tego aparatu. Co więcej powiecie od Ciebie?
- Z źródeł na allegro, jakie polecacie jeszcze inne analogi?
- Co do Revueflex... znalazłam dwa modele: 1000S i 2000CL... na który bardziej zwrócić uwagę?
- A pentax, co o nim powiecie?

~ KV.
Odpowiedzi na wątek:
Sroka Data wysłania : dnia 01.01.2012
stosujac odpowiedni pierscien mozesz stosowac obiektywy z gwintem M42 (chyba) we wszystkich obecnych na rynku markach.
jesli bardzo chcesz stare analogi to polecam Praktice, bo to bardzo przyzwoity aparat, Zenity maja to do siebie, ze gwinty lubia sie zapiekac, co grozi tym, ze raz wkrecony obiektyw pozostanie w nim na stale...
Co do Pentaxa w rachube wchodza tylko modele Spotmatic I i II, bo pozniejsze modele (od 1975) maja juz bagnet K.
Stosujac pierscien posredni do zmiany M42 na bagnet K niestety nie otrzymasz ostrosi na nieskonczonosc, poniewaz konstrukcja przejsciowki wystaje ok 1-2 mm poza body.

Spotmatic to super aparacik; cichy, w miare lekki i z jasnym wizjerem, bardzo ladny, szczegolnie dzwignia naciagu filmu bardzo estetyczna i fajnie mieciutko pracujaca, jak dla mnie to wzorowy model lustrzanki.
acha niech cie nie zmyli nazwa - spotmatic - nie znaczy ze ma pomiar punktowy swiatla - owszem ma TTL ale srednio-wazony

Dla mnie wybor tylko miedzy practica a pentaxem

pzdr