Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie Gdzie ten śnieg? zdjęcie Playmobil Underground zdjęcie Posypało
zdjęcie Posypało Wołodyjowski na to:
śnieżyca autentyczna, zdjęcie traci przy pomniejszaniu, zaś ratowanie podost ...
zdjęcie Posypało gbur polski na to:
Nic w tym dziwnego, że z balkonu – na taką pogodę to psa z budy nie wypędz ...
zdjęcie Tomasz Balon amigamedia na to:
Świetne!
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Foto moon pl  Ogólne dyskusje  

moderacja - krótko

Legal Data wysłania : dnia 30.11.2011
Czytany : 3298 razy
Treść :
Od moderacji serwisu oczekuję pracowitości oraz zdecydowanej i konsekwentnej postawy. Moderatorzy nie muszą tłumaczyć swoich decyzji publicznie.
Są ostatecznymi arbitrami, a nasze członkostwo na tym portalu oznacza akceptację ich prawa do decyzji.
Odpowiedzi na wątek:
Strony : 1 2
4mat Data wysłania : dnia 08.01.2012
kolo_bolo: niektórzy powiedzą Ci "ale to już było i się nie sprawdziło" i temat się zamknie. foto_moon to taki staruszek, któremu już nic się nie chce.
kolo_bolo Data wysłania : dnia 06.01.2012
Foto moon przez dosc dlugi czas oferowal swoim uzytkownikom kiepska moderacje,chamskie komentarze bez uzasadnienia, ale co najwazniejsze nie oferowal i nie oferuje zadnych konkursow czy tez oceniania zdjec. To mogloby zatrzymac co nie ktorych, i sprowadzic nowych. Mysle ze wlasciciel tego portalu musi zainwestowac w przebudowe portalu poki jeszcze ktos tu wystawia zdjecia. Bo robi sie coraz smutniej. Najwieksza atrakcja fotomoona w ostatnich 2 latach bylo powszechne trolowanie, ale to niesety jest za malo na portal fotograficzny.
Ps
Wiem ze ameryki nie odkrylem.

Ciekawy jestem ile wart jest foto.moon.pl

pozdrawiam
Sroka Data wysłania : dnia 03.01.2012
XXXX burak jesteś i tyle, naucz sie pisać po polsku;
pokaż swoje zdjęcia mądralo!
XXXX Data wysłania : dnia 03.01.2012
Niestety ten poratal już upada tylko poczekac ja wywiesi białą flagę, wszyscy Ci co znają się choć trochę na fotografii już dawno poszli sobie, bo niechcą się użerać z niektórymi osobami.
Panie moderatorze troche za puźno wyskakiwać z ramkami czeba było najpier utęperować język niektórych, a potem działać coś w innym kierunku.
Legal Data wysłania : dnia 09.12.2011
Muszę napisać, że widać ostatnio wyraźnie taką pracę moderatorów, jakiej się domagałem w poście. Sam doświadczyłem czerwonej ramki, którą uznaję zgodnie z własną deklaracją bez dyskusji :) Na portalu strona z ostatnimi zdjęciami wygląda już całkiem przyzwoicie. Myślę, że tak trzymać, choć teraz przybywa mało zdjęć.
Pozdrawiam, inne ofiary tej polityki naprawczej :)
yanmar Data wysłania : dnia 08.12.2011
dr3wno dobrze mówi...
i dodam jeszcze, iż mam wrażenie, że ci, którzy mają pojęcie o fotografii, jakoś nie mają parcia na krytykowanie i moderowanie fot... w przeciwieństwie do wielu tak zwanych "gniotorobów"...
4mat Data wysłania : dnia 07.12.2011
to co ja proponuję to tylko mój pomysł na to aby trochę usprawnić działanie portalu.. nie chcecie zmian to ich nie będzie i nic tu się nie zmieni.
dr3wno Data wysłania : dnia 07.12.2011
pozatym, ostatnim czasem z moderacją nie jest zle. lepsze dla serwisu byloby gdyby ludzie madrzej komentowali i jesli juz dojdzie do wymiany zdan to by byla ona pozytywna a nie klotnia
dr3wno Data wysłania : dnia 07.12.2011
4mat zapomniales ze tak jak wszedzie , tutaj tez są grupki osób które za sobą przepadają , jednoczesnie nie przepadajac za innymi. i mozliwosc moderowania innym zdjec, dalaby im sporo radochy. mz. zly pomysl
Sprawa jest prosta. Możliwość moderacji powinny mieć osoby:
* z min. 2 letnim stażem
* które mają co najmniej kilka zdjęć w portfolio
* które są aktywne na portalu i regularnie z niego korzystają
yanmar Data wysłania : dnia 07.12.2011
4mat - weryfikacje, lustracje, i co jeszcze?
i kto ma weryfikować?
i kto zweryfikuje tych, którzy będą weryfikować?
Jebsza Data wysłania : dnia 07.12.2011
ale to już było...
yanmar: mój pomysł jest dobry, nie przeczytałeś dokładnie co napisałem.
Napisałem 3 ZWERYFIKOWANYCH użytkowników, co to znaczy?
Ano to, że kilku ludzi, którzy mają dłuższy staż na moon dostaje takie uprawnienia i jeśli 3 z nich wykonałoby akcję moderacji to foto odpada. Proste i przejrzyste.
yanmar Data wysłania : dnia 06.12.2011
4mat - kiepski pomysł, wystarczyłoby 3 trolli, żeby nawet najlepsze foto wymoderować...
a nawet wystarczy jeden, z kilkoma kontami i kompem w domu, w pracy, laptopem, netem w komórce...
Yeti Data wysłania : dnia 06.12.2011
4 mat jest nas zbyt mało... efekt mógłby być opłakany...
Raczej proźba do wszystkich pozapraszajcie ludzi by przyszli i pokazali parę dobrych zdjęć... pozdro
4mat Data wysłania : dnia 06.12.2011
Jak zarządzający portalem nie mają czasu na przeróbki, to poproszę o kod źródłowy portalu, przerobię go i odeślę autorowi do weryfikacji, wtedy będzie mógł wprowadzić zmiany..
4mat Data wysłania : dnia 06.12.2011
a wystarczyłoby, żeby przy zdjęciu i przy komentarzu była opcja "moderuj".
Działałoby to tak, że np jeśli 3 zweryfikowanych użytkowników portalu wciśnie "moderuj" to zdjęcie automatycznie ma czerwoną ramkę, tak samo z komentarzami, ktoś kto dostałby moderację 3 komentarzy w ciągu dnia dostawałby bana z automatu aż do momentu cofnięcia go przez głównego moderatora.

Bez takich zmian, ten portal NIGDY się nie zmieni.
Moderator Data wysłania : dnia 05.12.2011
każdy powinien być moderatorem dla siebie....i to bardzo surowym...jeśli tak nie będzie to w końcu zaleje nas "bylejakość"...i czerwona ramka zamieni się w białą flagę
storm Data wysłania : dnia 01.12.2011
Każdy niech pilnuje siebie, robi dobre zdjęcia i będzie ok.
tuna-anut Data wysłania : dnia 01.12.2011
jw
Strony : 1 2