Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie zdjęcie
zdjęcie amigamedia na to:
Masz pomysły.Bardzo fajne.
zdjęcie amigamedia na to:
Dobre jest,było by jeszcze lepsze,gdybyś,dodał odrobinkę dymu.
zdjęcie bandziol20 na to:
b. fajne tetrisy :)
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Fotografia  Obróbka cyfrowa / oprogramowanie  

Gimp vs. PS

piendp Data wysłania : dnia 16.11.2011
Czytany : 1790 razy
Treść :
Witam,
w pewnym projekcie muszę umieścić działanie programów Photoshop vs. Gimp wykonujące tę samą edycję na tym samy zdjęciu. W tym, że Photoshop ma tam wypaść lepiej. Możecie coś zaproponować. Jakieś przykłady z własnego doświadczenia? Bardzo proszę o pomoc.
Odpowiedzi na wątek:
jarek_gazik Data wysłania : dnia 24.09.2013
Dla mnie to przede wszystkim szybkość działania - szczególnie na mac osx.
Nawet miałem korespondencję z developerami gimp. Niektóre podstawowe operacje na gimp (jak np nałożenie winiety) trwają lata całe. Kiedyś używałem wyłącznie gimp-a, ale obecnie wyłącznie szopa. Choć uczciwie trzeba przyznać, że do gimpa jest pełno gotowych plug-inów w necie które znacznie mogą ułatwić pracę. Moja córka zajmuje się rysunkiem - i właśnie dlatego woli gimpa i inne freeware'owe programy.
Beggi Data wysłania : dnia 23.09.2013
Są bardzo skrajne opinie na ten temat. PS jest komercyjny, więc ma lepszy support, więcej osób przy tym siedzi.
ederbi Data wysłania : dnia 21.11.2011
w gimpie nie ma jako takiego usuwania szumów, można sie bawić filtrami gaussa albo innymi pierdolami ale to nie to samo. wogle to ps ma lepsze algorytmy, ja bym wykonał kilka zabiegów na zdjęciu, np. wyostrzanie, usuwanie szumów, wygładzanie, rozmywanie dodatkowo używając warstw żeby było ciekawiej i praktycznie w każdym procesie lepiej wypadłby ps.
grzegorz pawlik Data wysłania : dnia 19.11.2011
Zrób projekt o handlu programami, tam PS wypada lepiej :]
sela Data wysłania : dnia 18.11.2011
Kiedyś pisałem prace dyplomową o PS-sie a na końcu stwierdziłem, że to samo można zrobić w Gimpie.. Za mniejsze pieniądze. Zrób to samo w oby dwóch programach tylko użyj innej drogi. W Gimpie dłuższej a w PS-ie krótszej i będziesz miał, że jakiś efekt wyjdzie szybciej w PS-sie. Przykładów można mnożyć bez liku. Choć są efekty których oba programy mogą sobie pozazdrościć ....