Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie .. zdjęcie Wejście smoka ! zdjęcie
zdjęcie eve-klon na to:
badzmy szczerzy patrzac na portfolio....raczej mega szczescia
zdjęcie amigamedia na to:
Możliwe.
zdjęcie eve-klon na to:
byle jako zaprezentowane
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Fotografia  

Zróbmy coś razem II

Sroka Data wysłania : dnia 28.08.2011
Czytany : 1506 razy
Treść :
nie wiem jak wy, ale ja cala swa wiedze fotograficzna czerpie z ksiazek. Jednak ksiazki maja ograniczenia: trudno w jednej ksiazce zmiescic wszystkie informacje na temat "JAK I CZYM ROBIC ZDJECIA" - nie wspominajac o pomyslach na zdjecie bo to zupelnie inna bajka.
No wiec propozycja jest taka: napiszmy razem taka wikipediowa ksiazke o fotografii posilkujac sie zdjeciami z Foto.moon.pl
- co wy na to?
Odpowiedzi na wątek:
Shodan Data wysłania : dnia 31.08.2011
uważam że pomysł średnio trafiony (żeby nie powiedzieć że bez sensu) bo:
książki o fotografii zawierają informacje o podstawowym abecadle typu :
zależność GO od wartości F , czułości ISO od czasu naświetlania itd. O podziale kadru na mocne punkty też. Nie ma MZ przepisu w wyniku którego powstaną same dobre zdjęcia .
Dzisiaj dyskutowałem ze swoim kolegą który (też tu na moon jest i który tu dawno temu mnie zaprosił ) na temat zdjęć i wpływu cyfryzacji na podejście do fotografii . Obydwoje pamiętamy doskonale czasy analogów bez PSa . Stwierdziliśmy dzisiaj że w zasadzie prawie z każdego gniota w PS można coś wyciągnąć ale chyba nie o to chodzi , bo trzeba starać się robić takie zdjęcia i w taki sposób żeby nie wymagały PSa i chyba w tym tkwi sedno dobrej fotografii a tu kłania się owe abecadło , czyli kompozycja kadru i dobór parametrów taki żeby PS był zbędny.
storm Data wysłania : dnia 29.08.2011
Książki ogłupiają i kłamią. Ja uczę się na błędach i próbach... własnych.
achaj Data wysłania : dnia 28.08.2011
nie bardzo rozumiem o co chodzi.

pytasz czym robimy zdjecia? w większości przypadków podane jest to w exifie, a gdy ktoś cyka analogiem, jego dobra wola jeśli poda kilka szczegółów. ot i cała encyklopedia ;)