Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie zdjęcie
zdjęcie Jarek Bukowski na to:
kolejny? super? co jest grane?
zdjęcie amigamedia na to:
Kolejny super obraz,co jest grane?
zdjęcie Jarek Bukowski na to:
groźnie to wygląda. chyba wolałbym więcej detali na dole zdjęcia - tam jest ...
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Analog  

sredni format

withinfun Data wysłania : dnia 13.05.2011
Czytany : 4623 razy
Treść :
Ostatnio intensywnie rozwazam kupno aparatu srednioformatowego.
Mimo wszystko, cyfra to jednak nie to samo... :)
Nie za bardzo jednak wiem, co jest warte zakupu a co nie...
Moje typy to Pentacon Six TL, Kiev 80/88 i Mamiya 645 Pro...
Jakies propozycje, przemyslenia? Co jest godne uwagi?
Licze na jakies podpowiedzi :)
Pozdrawiam
Odpowiedzi na wątek:
Czarno Biale Zdjecia Data wysłania : dnia 04.09.2011
Sredni Format analogowy jest bardzo tani.
za $1000 mozesz kupic bardzo dobrego Hasselbalda.

Pamietaj nie chodzi tylko o aparat ale o obiektywy wiec najlepiej poszukac jakis zestaw fotograficzny, mozesz wtedy pstrykac takie czarno biale zdjecia ze mozg staje.

Oczywiscie sredni format ma bardzo dobra jakos , moim zdaniem Hasselbald jest bardzo dobry poszukaj na ebay ktos to to moze wysle z USa bo tutaj bardzo tanio to sprzedaja a aparaty sa bardzo dobre.

www.rafalmaleszyk.com
withinfun Data wysłania : dnia 15.05.2011
dzieki za podpowiedzi :) zamowilem w koncu Mamiye 645 Pro .. Oby zakup byl trafiony :)
achaj Data wysłania : dnia 14.05.2011
wiesz co mnie skłoniło do Bronki? .. otóż.. bardzo jasna matówka (jaśniejsza niż w Mamiyi) i bardzo miękko rysujące obiektywy szczególnie Zenzanon 150mm f4 i co najważniejsze .. Zenzazony mają centralną migawkę!

nakładanie klatek to zmora nie tylko pentacona .. ale również kijevów oczywiście wada jest do naprawy.. jedna z moich kaset od bronki też miała taką przypadłość.. a koszt naprawy przewyższał cenę kasety zakupionej na ebayu .. zatem leżakuje sobie teraz w piwnicy ;)

tutaj masz fajny artykuł porównujący w dość naiwny sposób bronice i mamiye..nie mniej daje jakiś wgląd w zagadnienie

www.stegierski.com
Wooojtas Data wysłania : dnia 14.05.2011
Co bys nie wzial to sie zakochasz ;)
withinfun Data wysłania : dnia 14.05.2011
achaj, wooojtas dzieki za odpowiedz :)
troche sobie poczytalem o tych aparatach i
za Mamiya przemawia ergonomia, obsluga, budowa, to, ze jest to dosc nowy sprzet no i w koncu to mamiya :)
za Pentaconem przemawia optyka Zeissa, kwadratowy format zdjec (choc dla niektorych to wada) i cena.. odstraszaja za to archaiczna budowa, problemy z nakladaniem sie klatek, ciemny wizjer...
hmm.. musze jeszcze jeszcze wszystko przeanalizowac... moze jeszcze jakies propozycje do portretu? :)
;)
slavicflavour Data wysłania : dnia 14.05.2011
dzieki stary... chyba sie skusze.... a ten eye cos tam mnie przerazal ;-)
P.S.
Jedna wada plastikowy haczyk przy zamknieciu klapy sie mi urwal i musialem dosztukowac jakis metalowy...
Zalezy jaka wersje kupisz, tylko hamerykanskie wersje to mialy ja tego nie mam prosty trzypunktowy autofocus... Sprzet jest solidnie zrobiony, swietnie naswietla, zawsze jestem zdziwiony np. po wywolaniu filmu z jakiejs imprezy na ktorej nie pamietam ze robilem zdjecia zawsze jest perfect naswietlone hehe...
Masz duzo funkcji mniej lub bardziej przydatnych od korekcji i bracketingow po wielokrotne naswietlanie jednej klatki, chyba tylko podcierac nie umie ten aparat :) Oglnie rzecz biorc jestem bardzo zadowolny a kupilem go dawno jakies 5lat temu za 600z cos takiego... pozdrv.
wooojtas... mowisz, ze uzywasz tej 50tki... ona ma tam cos takiego jak wybieranie punktu ostrosci zrenica... mozna to wylaczyc?? przeraza mnie mysl, ze bedzie mi ostrzylo gdzie nie spojrze ;-)
Slavic bierz 50tke niezatapialny sprzęt... jest super po prostu cały czas go używam!!!
CO do średniego... to inna bajka, zaczniesz robić na średnim rzucisz w kąt całą reszte popierdółek :)))
Ja mam Yaschicę Mat 124G... Ciężko w tym w sporcie przyszaleć, ale statyw pod pachę, wschód słońca Velvia 50 zalóżona cyfra do pomiaru światła i lecimy... Pozdrawiam
no tak... ja bralem 50d ze wzgledu wlasnie na ergonomie i jakosc tego body. moglem wziasc nawet 450d z podobnej jakosci matryca, a o wiele tansze ale wolalem jednak miec cos solidnego i szczelnego zwlaszcza, ze laze czesto w extremalnych warunkach. wiec taki A1 powinien byc okej ale eos 50e tez bedzie dobry... mam budzet okolo 600pln`ow. biorac eos 50e bede mial komfort uzywania szkielek od cyfrzaka ale A1 jest pancerny i nie ma tej calej elektroniki, ktora moze sie popsuc. nie moge jedynie znalezc zadnej przejsciowki na ten gwint. ciekaw jestem czy taka istnieje?? noi ten A1 wyglada jakby chcial zdobic polke w witrynie nawet jak nie bede potrafil go obslugiwac ;-)
oj slavi.. przecież w cyfrakach nie tylko o samą matryce idzie. zarówno w przypadku cyfry jak i analoga jakość aparatu ergonomię itd warunkuje dziesiątki czynników np. jakość materiałów, jakość wykonania oprogramowanie, elektronika, zastosowane rozwiązania techniczne itd.
sorki, ze sie podlacze pod temat. ja np. chcialbym korzystac ze szkielek canona. jaki analog bylby odpowiedni. ciagle nie rozumiem roznicy w analogach. w cyfrze na cene wplywa jakosc matrycy, a w analogach?? czym np. rozni sie eos 50 od eos 300?? procz cena... bardziej myslalem o czyms takim jak canon A1... ponoc jest pancerny ale tutaj inny gwint... jest jakas przejsciowka??
z tego co wymieniłeś.. Mamiya.. a jeśli ten format czyli 6x4,5 warto pomyśleć nad Pentax'em czy Bronic'ą. Jak w przypadku każdego innego systemu tak i te wymienione mają swoje wady i swoje zalety.

Ja wybrałem Bronice ETRS i sobie chwale, choć zapewne Mamiye czy Pentaxa też bym cenił;)