Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie zdjęcie
zdjęcie Polowanie amigamedia na to:
Mój błąd,patol był przygotowany na zimorodka i pod wodą jeszcze miałem kam ...
zdjęcie Polowanie bandziol20 na to:
ech, chciałoby się węziej i wydłużyć w górę, trochę przyciemno, ostro ...
zdjęcie Ciepły podwieczorek Shodan na to:
gdybym to JA popełnił taki kadr, dałbym zdecydowanie mniej lewej i dałbym t ...
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Foto moon pl  Zmiany  

Zmiany w moderacji i nie tylko

Shodan Data wysłania : dnia 08.02.2011
Czytany : 5722 razy
Treść :
Pomysł jest taki :
a) komentować wolno tylko tym co mają choć jedno zdjęcie opublikowane
b) poza komentarzem zalogowany user powinien się określić czy foto mu się podoba czy nie (ankieta wyboru (podoba/nie podoba)).
c) każdy zalogowany user może oddać tylko jeden głos i jeden koment pod danym foto (eliminacja pyskówek i pisania nie na temat foto )

to założenia ogólne a teraz szczegóły

foto wisi w serwisie 48 godzin "bezkarnie" i jeśli w ciągu tych 48 godzin zbierze 3/4 negatywnych ocen dostaje z "automatu" czerwoną ramkę

w ten sposób moderator zostaje nieco odciążony od moderowania oczywistych gniotów i innych działań wykonanych "z premedytacją" .

Strzeliłem z tym 48 godzin i 3/4 ocen i być może kryteria należałoby przyjąć inne: np : 5 dni i 3/4 ocen (abo 4/5 ocen)

Co wy na to ? no i co na to Szymon (władca portalu :) )?
Odpowiedzi na wątek:
Strony : 1 2 3
cypricz Data wysłania : dnia 17.11.2014
Taka moderacja z ocenianiem może być dosyć niesprawiedliwa jeśli ktoś zwyczajnie nie jest lubiany na forum. Moderator z reguły jest bardziej bezstronny.
Shodan Data wysłania : dnia 15.04.2011
Proponuję aby sekcja "Zmiany" z tego forum została usunięta ;) bez sensu że tu wisi skoro nic z tego co tu się pisze nie jest realizowane.
yanmar Data wysłania : dnia 16.02.2011
za Yeti
Yeti Data wysłania : dnia 15.02.2011
foto.moon.pl
czy jakiś moderator może mi to wyjaśnić????
milion pięćset 100 dziewięć set lepsze o trylialda gniotów na moonie!!!!....
jasna dupa... moderatorzy gdzie wy macie głowy?
storm Data wysłania : dnia 15.02.2011
Róbcie dobre zdjęcia... to i moderacja będzie mogła spać.
Yeti Data wysłania : dnia 10.02.2011
właśnie dr3ewno dobrze że pamiętasz... a screeny mam do dziś... ale widzę że to walka z wiatrakami... czasem człowiek chciałby coś wyośclić... ale takie klony są bezkarne...
a tacy jak Ty widzą tylko między wierszami... szkoda....
pozdrawiam :)
dr3wno Data wysłania : dnia 10.02.2011
yeti za te screenshoty co kiedyś wstawiales jako foto, powinieneś dostać bana na 69 lat
Shodan Data wysłania : dnia 10.02.2011
Na razie cisza ... ale też jestem ciekaw
Yeti Data wysłania : dnia 10.02.2011
pewnie moderator zobaczył topick i od razu moderował żeby nie było....

JESTEM CIEKAW OPINII WŁADZ NA TEMAT CAŁEGO TEGO WĄTKU !!!

RÓWNIEŻ OFICJALNEGO USTOSUNKOWANIA SIĘ NIEGO !!!
storm Data wysłania : dnia 10.02.2011
Mój post jest nieaktualny. Kliknąłem wczoraj, po wizycie moderatora, na koszyk i wszystki trzy zdjęcia mają czerwoną ramkę.
Shodan Data wysłania : dnia 10.02.2011
może poszedł najpierw ochłonąć :) po tym co tu zobaczył ;) o ile zobaczył ... jest jeszcze inna możliwość :) MY SIĘ TOTALNIE NIE ZNAMY i być może to są absolutne i wyjątkowe dzieła sztuki ;) a pozostałe foty to zwykłe gnioty które tylko dzięki wyrozumiałości moderatora tu jeszcze wiszą ;)
storm Data wysłania : dnia 09.02.2011
Moderator był na moonie przed chwilą, ponad pół godziny, a nadal wiszą zdjęcia z dzisiaj:

foto.moon.pl
foto.moon.pl
foto.moon.pl

Równie dobrze mogłoby go nie być.
Yeti Data wysłania : dnia 09.02.2011
ja też próbowałem :foto.moon.pl

i jeszcze pewno paru próbowało... mam nadzieję że w końcu lód skruszeje, w końcu mamy efekt cieplarniany... lodowce topnieją...
na portalu także ciepło coraz częściej :D
Sroka Data wysłania : dnia 09.02.2011
i ja próbowałem (foto.moon.pl), ale teraz dochodzę do wniosku, ze tak jak jest - jest OK. dlatego, ze:
1. W regulaminie serwisu i w zasadach wysyłania zdjęć jest wszystko napisane, a do zasad należy się dostosować...
2. wysyłając zdjęcia tworze swoje portfolio - jeśli się rozwijam beda o tym świadczyły komentarze pod moimi zdjęciami, jeśli wrzucam zdjęcia przypadkowe aby wykorzystać swój limit wysyłania to tez będzie to widoczne po komentarzach...
3. dyskusje i komentarze jakie są, takie są, ale często (częściej) raczej wnoszą elementy pozytywne niż negatywne...
Acha - bardzo duzo sie nauczylem dzieki TEMU portalowi
pzdr
Shodan Data wysłania : dnia 09.02.2011
no tak ... wiele wyjaśnia ... i rozumiem Twoje podejście ... skoro Ty zmarnowałaś swój czas to i ja spróbuję ;)
chaber Data wysłania : dnia 09.02.2011
Ja próbowałam. Podsumowanie masz tu: foto.moon.pl
Shodan Data wysłania : dnia 09.02.2011
Do właściciela napisałem maila wskazując link do tego wątku. I czekam na odpowiedź.
Jeśli się jej nie doczekam to i tak będę mógł powiedzieć "próbowałem" a to dla mnie lepsze niż bierne pogodzenie się z tym że "tak tu jest i inaczej nie będzie " .

Osobiście należę raczej do ludzi którzy mają w słowniku "nie da się , nie idzie nie można itd". Można oczywiście powiedzieć że moon jest taki jakim go tworzymy i tyle i dalej narzekać i ubolewać nad różnymi wybrykami i brakiem skutecznej moderacji .
Ja nawet nie oceniam gorszy czy lepszy. Tak jest i już . Od czasu do czasu są zrywy żeby coś zmienić, ale z braku reakcji własciciela portalu z czasem cichnie.
Sami użytkownicy nastawieni są na branie i to też jest ludzkie.
Tak, że nawet w ten koszyk sie klikac nie chce, nie mówiąc już żeby klik uzasadnić, lub napisać jakikolwiek komentarz.
A taki wersal jak słowo "dzięki" po komentarzu krytycznym.....no ,cóż "wszystko to byc może , jednak ja to między bajki włożę" :)
yanmar Data wysłania : dnia 09.02.2011
to może dałoby się jakoś zrobić, żeby liczba kliknięć w koszyk była widoczna?

chaber - folklor moona nie jest taki ostatni, znam gorsze portale... :))
Wątek czytany 139 razy -dyskusję podjęło kilka osób. Wszystko widać -to jest idealne podsumowanie użytkowników moona. Tu każdy sobie...
Już kiedyś pisałam, że miejsce jest traktowane jak "Bar przelot" i taki jest właśnie folklor tego miejsca.
Strony : 1 2 3