Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie Kontakt wzrokowy zdjęcie Apple zdjęcie Pomnik Oconella Dublin
zdjęcie amigamedia na to:
Gbur,komu zadałeś te pytanie?
zdjęcie gbur polski na to:
A Ty miałeś Pentaxa w łapie? To skąd wiesz, że z tym uszczelnieniem to tak ...
zdjęcie Shodan na to:
popracować światłem i nieco więcej luzu w kadrze i może byłoby OK
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Cyfrówki  

Czy ktoś może spojrzeć ?

chaber Data wysłania : dnia 30.12.2010
Czytany : 1722 razy
Treść :
Jak w temacie.
Najbardziej interesuje mnie co z matrycą. Tu jakaś duża się wydaje. Pytam bo Panasoniki to zawsze szumiały.
Czy z tego opisu, paramaetrów wynika,że teraz będzie lepiej?

www.fotoit.pl
Odpowiedzi na wątek:
achaj Data wysłania : dnia 30.12.2010
luzik :)
DZIĘKUJĘ :))
o proszę.. jest i test... a na optycznych testuje się solidnie..

tnij.org
chaberku.. tutaj garść opinii z portalu optyczne

tnij.org

jeśli dobrze pogrzebiesz znajdziesz na tej stronie test tego aparaciku.

natomiast jeśli chodzi o sklep fotoit .. mam bardzo miłe doświadczenia związane z zakupami w tym sklepie. nie wiem czy pracuje tam wciąż ta sama ekipa.. ale kultura pracy i fachowość jaka tam spotkałem możne być wzorem ..pzd
Tak długo się przymierzałam do napisania tego postu,że produkt mi skasowano i link pusty wyszedł :(

Tu skopiowałam kawełek danych.
Chodzi mi o matrycę.

"Kreatywny kompaktowy cyfrowy aparat fotograficzny z wysokoczułym przetwornikiem CCD oraz jasnym obiektywem LEICA DC VARIO-SUMMICRON (f/2,0)

Aparat DMC-LX5 jest wyposażony w szerokokątny, 24-mm, obiektyw LEICA DC VARIO-SUMMICRON o jasności f/2,0 z optycznym zoomem 3,8x. Ten wysokiej rozdzielczości obiektyw, charakteryzujący się małymi zniekształceniami, umożliwia wykonywanie dynamicznych, szerokokątnych ujęć z ogniskową 24 mm. Jednocześnie wyraźnie odtwarza najdelikatniejsze detale na całej powierzchni kadru. Maksymalny otwór przysłony zapewniający jasność f/2,0-3,3 oraz jego okrągły kształt również przyczyniają się do możliwości uzyskiwania zachwycających zdjęć o delikatnym, miękkim odwzorowaniu tła. Szerokokątne ustawienie o ogniskowej 24 mm umożliwia objęcie obszaru o około 213% większego niż w przypadku typowego obiektywu 35 mm.

DMC-LX5 posiada duży, 1/1,63-calowy, 10,1-megapikselowy przetwornik CCD o ultra wysokiej czułości. Zapewnia on wysoką rozdzielczość i pozbawione szumu zdjęcia, nawet podczas fotografowania z wysoką czułością ISO, a także bogate odtwarzanie gradacji w scenach o wysokiej kontrastowości przy wyjątkowo szerokim zakresie dynamiki. Dodatkowo, przetwornik CCD w aparacie DMC-LX5, może rejestrować zdjęcia wykonane obiektywem z ogniskową ustawioną w zakresie od 24 mm do 90 mm w dowolnej z trzech proporcji obrazu: 4:3, 3:2 lub 16:9, dzięki czemu zawsze możliwe jest uzyskanie dynamicznych, ekspresyjnych ujęć o rozległej perspektywie.

Dzięki funkcji inteligentnej rozdzielczości obraz jest automatycznie dzielony na 3 rodzaje obszarów: krawędzie, szczegółowe faktury oraz gładkie gradacje. Oprócz równomiernej poprawy ostrości, technologia ta precyzyjnie, piksel po pikselu, realizuje przetwarzanie w sposób najbardziej efektywny dla każdego rodzaju obszaru. Uzyskiwany w ten sposób obraz jest czystszy i wyraźniejszy, zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów. Funkcja inteligentnego zoomu około 1,3-krotnie rozszerza zakres zbliżeń, zachowując jakość obrazu, nawet w połączeniu z zoomem cyfrowym. Optyczny zoom 3,8x może zostać praktycznie rozszerzony do odpowiednika zoomu 5x.