Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie Warszawa - Park Edwarda Szymańskiego zdjęcie ...
zdjęcie Warszawa - Park Edwarda Szymańskiego Rafał Zmuda na to:
..widzę ze jest następca goscia wstawiającego zdjęcia kamieni:)
zdjęcie ... ewedan na to:
@ eve-klon chętnię zobaczę... ;)
zdjęcie ... wk na to:
++
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Fotografia  Wydarzenia  

Zróbmy coś razem !

achaj Data wysłania : dnia 18.11.2010
Czytany : 11306 razy
Treść :
Mam aparat przerobiony na kamerę otworkową … w aparacie jest negatyw typ 120 Fomapan 100.. jest również pomysł (nic oryginalnego.. acz na Moonie raczej nowość) aby znaleźć 12 śmiałków którzy podejmą się realizacji pewnego projektu.

Otóż chodzi o to aby 12 autorów zrealizowało jeden temat… oczywiście interpretacja tematu zależy tylko i wyłącznie od autora. Kwestie techniczne oraz sposób obsługi aparatu przekaże w późniejszym terminie.. jednak już teraz mogę powiedzieć że jest dziecinnie prosta i nikomu nie powinna sprawić najmniejszych problemów.

Udział w projekcie wiąże się z kilkoma zasadami.

Po pierwsze, należy przestrzegać terminu – każdy autor będzie miał 3 dni na zrealizowanie tematu i wysłanie aparatu do następnego uczestnika projektu, tak aby między zrobieniem jednego zdjęcia a drugiego.. minął ok. tydzień
Druga sprawa to gotowość poniesienia kosztów wysyłki (ok. 6pln) aparatu do następnego uczestnika.. nie ma od tego odstępstwa. Ostatni autor wysyła aparat do mnie ja wywołuje i skanuje materiał, z którego .. zrobimy jakąś prezentacje w ramach Moona.

Kolejny wymóg to posiadanie statywu – w zależności od okoliczności, naświetlanie może trwać od trzech dziesiątych sekundy do kilku godzin.

Każdy z uczestników będzie miał tylko jedną szanse.. jeśli coś pójdzie nie tak.. trudno.

Aparat na tylnej ściance posiada „okienko” w którym podczas przewijania negatywu widać numery kadrów.. dla każdego autora przypisany zostanie jeden numer.. i będzie on zarazem oznaczać kolejności w której dany autor będzie wykonywać zdjęcie. Kolejność wylosuje bardzo subiektywnie ;)

O kwestii dbania o sprzęt nie wspominam.. wszyscy fotografujemy.. widomo o co chodzi. Chociaż z drugiej strony nie ma co przesadzać.. aparacik jest dość solidnie zbudowany a wszelkie zbędne elementy zostały zeń usunięte.

Jako temat wybrałem przeprawę przez wodę.. może być rzekę morze .. jezioro ..lub inną sadzawkę..

W grę wchodzą - mosty, mostki, kładki.. oraz wszelkiego typu instalacje umożliwiające przejście suchą nogą nad wodą..

Na tą chwilę cztery osoby wyraziły gotowość udziału w przedsięwzięciu.. czyli pozostaje jeszcze osiem wolnych kadrów.. a zatem ..kto pierwszy ten lepszy..
Odpowiedzi na wątek:
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8
Michał Garbala Data wysłania : dnia 19.01.2012
Czy zdjęcia trafia na jakąś galeryjkę na moonie, żeby można było je skomentować? Ponoć Szymon miał na to przeznaczyć miejsce.

Bajo ;)
slavicflavour Data wysłania : dnia 03.01.2012
Gratuluje... czekalem na wyniki od poczatku pojawienia sie tego "dziela" Achaja. piekna sprawa. moj typ to tez zdjecie z lodka ale ciezko sie zdecydowac ;-) pzdr.
sela Data wysłania : dnia 03.01.2012
eh i ktoś nie przewiną klatki i nie ma 9 ;/
kobitka Data wysłania : dnia 31.12.2011
Ale fajnie! Dzięki Achaju! jak już obrazki wiszą w sieci to lada dzień dorzucę opis mojego mostu. Czy są gdzieś teksty do zdjęć?
2Fast Data wysłania : dnia 31.12.2011
pozdrawiam. najlepszego w nowym roku!
yanmar Data wysłania : dnia 30.12.2011
fajnie, że się udało doprowadzić to przedsięwzięcie do końca - gratulacje dla achaja i wszystkich uczestników projektu!

wiem, że to nie konkurs, ale moim faworytem jest ostatnie zdjęcie, to z łódką... :)
prasa Data wysłania : dnia 29.12.2011
W otworkowej instrukcji Achaj napisal tak:
’’ Z wszelkich wyliczen wychodzi ze kat „widzenia’’ dla tego ustrojstwa wynosi ok. 90 stopni i jesli ktos z Was chciałby w oparciu o ta wartosc komponowac kadr, moze sobie taki kat wyobrazic ..’’ – koniec cytatu.

Jak zobaczylem swoje zdjecie to troche zwatpilem bo spodziewalem sie takiego kadru jak widac tu >> prasa.pr.ohost.de << Jednak ogniskowa i kat patrzenia dziurki zmylily moja wyobraznie… na PLUS ;) bo kadr i kat z otworka bardziej mi się podoba.
Pozdrawiam.
Shodan Data wysłania : dnia 29.12.2011
cofam ;)
jest ... coś mi komp źle odświeżył
Shodan Data wysłania : dnia 29.12.2011
Znowu wcięło gdzieś 11 klatkę :(
dr3wno Data wysłania : dnia 29.12.2011
świetna sprawa. i mysle ze mozna byloby robic takie cos czesciej ( moze nie tyle jednym aparatem, bo widzielismy ile to trwa, ale kazdy swoim. Ktoś ustala temat, i chętni realizują go) . klimatyczne foty
achaj Data wysłania : dnia 29.12.2011
Proszę Cię Michale bardzo :)

1. achaj
2. 2Fast
3. Mono
4. Kobitka
5. Sroka
6. Msus
7. Yeti
8. Storm
9. sela
10. Prasa
11. Shodan
12. Michał Grabala

w takiej też kolejności zamieszczone są zdjęcia w galeryjce. ze względów oczywistych nie ma zdjęcia nr 9, zatem po nr 8 jest nr 10
Michał Garbala Data wysłania : dnia 29.12.2011
Achaj czy możesz napisać ostateczną listę tak żeby było wiadomo kto był który? Po tych wszystkich zamianach ciężko mi się już połapać kto wszedł za kogo... ;)
Wooojtas Data wysłania : dnia 28.12.2011
Super pogratulować!
mono Data wysłania : dnia 28.12.2011
to ostatnie z łódka jest b. cacy !
storm Data wysłania : dnia 28.12.2011
Świetny pomysł. Cieszę się, że udało się go zrealizować. Jeszcze dzisiaj wyślę opis!
Sroka Data wysłania : dnia 28.12.2011
hello!
fajne foty!
oprocz mojej :( niestety
ale fajnie ze są
pzdr
Pedros Data wysłania : dnia 28.12.2011
Świetnie to wszystko wyszło, gratuluję wszystkim uczestnikom oraz przede wszystkim Achajowi za pomysł i efekt koncowy - super robota !!!
Świeć Się Data wysłania : dnia 28.12.2011
Świetny pomysł!

Wszystkim miłośnikom fotografii proponujemy sfotografowanie oświetlonego miasta, domu, wnętrza mieszkania lub po prostu jakiejś oświetlonej ozdoby świątecznej. Później podzielcie się zdjęciami na swiecsie.pl i wygrajcie cenne nagrody! Konkurs ciągle trwa - zapraszamy:)
Radek S Data wysłania : dnia 28.12.2011
Ta akcja to chyba jedna z lepszych inicjatyw, które miały miejsce na moonie. Kto wie, gdyby takie projekty pojawiały się częsciej, byłaby szansa na zmiane kursu całego portalu..Gratulacje
achaj Data wysłania : dnia 28.12.2011
poprawka :)

z niewiadomych przyczyn w pierwszej galeryjce zabrakło zdjęcia nr 11..

poprawiłem ten stan i dałem nieco większą rozdzielczość. przepraszam za zamieszanie

imageshack.us
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8