Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie Kontakt wzrokowy zdjęcie Apple zdjęcie Pomnik Oconella Dublin
zdjęcie amigamedia na to:
Gbur,komu zadałeś te pytanie?
zdjęcie gbur polski na to:
A Ty miałeś Pentaxa w łapie? To skąd wiesz, że z tym uszczelnieniem to tak ...
zdjęcie Shodan na to:
popracować światłem i nieco więcej luzu w kadrze i może byłoby OK
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Cyfrówki  

sprzet do fotografowania slubow - jaki ?

arkadiusz wytrykowski Data wysłania : dnia 08.11.2010
Czytany : 2466 razy
Treść :
posiadam canona 30d - obiektyw 18-55 ( stnadartowy) do tego 75 - 300 oraz oraz canona 50 mm 1.18. zrobilem ostanio pare uroczystosci slubnych no i jakos sie zlozylo ze ludziom zdjecia sie spodobaly wiec mam zamowienia na 3 wesela w przyszlym roku ot tak rozeszlo sie ze robie podobno fajne zdjecia :) a ze nienawidze swojej obecnej pracy postanowilem na stare lata sie przekwalifikowac - zeby to wyszlo chce zainwestowac w porzadniejszy sprzet.
pytam sie o rade co powinienem wybrac - chce zostac przy canonie myslalem D7 albo nawet D5 - do tego obiektywy co byscie polecali - bede musial skorzystac - www.jessops.com bo mozna wziasc u nich na raty bez oprocentowania - chce przeznaczyc ok £2000 - 2500 . wdzieczny byl bym za podpowedzi szczegolnie dotyczace obiektywow.
Odpowiedzi na wątek:
Tapczanik Data wysłania : dnia 28.03.2012
moja [url=www.electro.pl]propozycja[/url]
grzegorz pawlik Data wysłania : dnia 13.11.2010
www.fotosik.pl

tu jest kilka porad w temacie, nie wiem na ile przydatnych, pozdr
Yeti Data wysłania : dnia 12.11.2010
ostatni weekend robiłem w norze gdzie było światło tylko świec.... i tam ma znaczenie .... do jutra dziadu ;pp
achaj Data wysłania : dnia 10.11.2010
yeti.. a jakie to ma znaczenie..?
Yeti Data wysłania : dnia 10.11.2010
achaj a Ty kiedy ostatnio robiłeś ślub :D
achaj Data wysłania : dnia 10.11.2010
jeden znajomek ma 30D i 350D.. inny ma D700 i D80 a jeszcze inny ma dwa soniaki.. co sobotę mają "imprezę".. znaczy ze są dobrzy w tym co robią..

wnioski zostawiam autorowi wątku
Kat Data wysłania : dnia 10.11.2010
5D w plener, 50D na sale i do kościoła bo AF ma zdecydowanie lepszy od starej 5-tki ale znów z 50-tki takiego obrazka jak z 5D nie otrzymasz. Przede wszystkim jasne szkła i dobra lampa,17-40/4, 50/1.4, 70-200/2.8 lampa i masz wszystko co potrzeba.
slavicflavour Data wysłania : dnia 09.11.2010
no... jak yeti pisze... 5d ale na szkielka z z czerwonym paskiem juz Ci nie starczy ;-) wiec chyba zostan przy 30d lub poszukaj 50D i zaopatrz sie w dobre szkla.. szkla sa wazniejsze niz pucha... np. 85mm 1.2 canona kosztuje w Polsce na rynku wtornym okolo 6tys...pln a mozna go uzyc na 30d... ale szkla 85mm 1.8 tez canona, ktore jest jednym z lepszych szkiel i kosztuje okolo 1400pln juz nie uzyjesz na pelnej klatce.. wiec tym budzetem co masz to stanowczo cos z polki 40d, 50d... 7d jest drozszy od 50d, a w sumie torozni sie tym, ze posiada kamere, a Ty robisz zdjecia i troche bardziej szumi, bo przy tej samej matrycy ma wiecej trylionow pixeli... chyba ma silniejszy procesor ale nie wiem czy to sie przeklada chocby na rozpietosc tonalna.. pzdr...
Yeti Data wysłania : dnia 08.11.2010
hmmm o 7d zapomnij bo to kaszka... weź starą piątkę ... szkieł z C nie znam pozdro