Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie Woziwoda... zdjęcie zdjęcie Baletnica wodna
zdjęcie Baletnica wodna Shodan na to:
Mile dla oka :)
zdjęcie Papu amigamedia na to:
Dzięki.
zdjęcie Papu Archetyp na to:
BDP. Świetny moment ustrzeliłeś.
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Fotografia  Techniki fotograficzne  

Fotografia Cyfrowa - Co Dalej?

achaj Data wysłania : dnia 06.07.2009
Czytany : 1807 razy
Treść :
chciałbym Wam zaproponować dyskusje o przyszloci fotografii cyfrowej.. jak Waszym zdaniem będzie wyglądać za lat 10?.. w co będą wyposażone aparaty? czy będzie to GPS w standardzie? a może matryca pełnoklatkowa? a moze moduł z kuchenka mikrofalową, lub odtwarzacz MP3?.. a dla miłośników filmu... możliwość oglądania na wyświetlaczu (3D oczywiście) trójwymiarowych filmów video .. ;)
Odpowiedzi na wątek:
withinfun Data wysłania : dnia 07.08.2009
*ostrosc w roznie oddalonych od siebie punktach.. np jeden 0,5 a drugi 5 m od fotografa.. i nie chodzi mi tu o wieksza go bo cos co nie jest ostre i tak nigdy nie bedzie.. ;)
withinfun Data wysłania : dnia 07.08.2009
hmm mi by sie marzyl taki balans bieli co by ustawial miejscowo rozna temperature barwowa na zdjeciu.. wyobrazcie sobie zdjecie zima na ktorym cienie nie sa niebieskie a w swietle nic nie jest zazolcone.. i to bez PSa czy czegos innego ;) albo naturalnie wygladajacy portret oswietlony fleszem i swiatlem zarowym jednoczesnie.. to by bylo cos ;)
fajnie by bylo gdyby lampa wbudowana wysuwala sie duzo wyzej, miala wieksza moc i odchylana glowice..
grafika wektorowa zamiast rastrowej prosto z aparatu ;)
mozliwosc ustawiania ostrosci w kilku roznych punktach bez bawienia sie w wielokrotna ekspozycje..
zakres tonalny porownywalny do ludzkiego oka.. cos ok 20ev w swiatlach i 12 w cieniach..
albo miejscowe zmiany czulosci na zdjeciach, gdzie zakres tonalny jest zbyt wielki..

to pewnie trudne do zrealizowania ale moim zdaniem duzo by ulatwilo i poprawilo w kwestii robienia zdjec oraz ich jakosci.. moze kiedys ktorys producent na to wpadnie :)
Elessar Telcontar Data wysłania : dnia 25.07.2009
wielkoformatowe cyfry z miechami :D
Lenka Data wysłania : dnia 25.07.2009
z nowinek uwazam że powinno się pojawić pokazywanie obrazu w przestrzeni
10 lat to sporo czasu
ale może nie starczyc
moim marzeniem jest zrobienie jeszcze za swojego zycia pokazu slajdów na srodku pokoju
osoby ogladajace sa dookoła
ja oczywiscie gdzieś tam technicznie - byle gdzie
a obraz na srodku
to jest moja wizja - doczekamy :)
Tanatos Data wysłania : dnia 07.07.2009
w kazdym badz razie co do regul fotografii mysle, ze rozwina sie nowe trendy. w koncu ilez to razy mozna kadrowac w ten sam sposob... mocne punkty, pierdu, pierdu... byly dzwony, byly rurki (ktorych mimo wszystko zawsze sie trzymam), kolej na krotkie spodenki w zime :) fotografia nas zaskoczy
Tommy_G Data wysłania : dnia 06.07.2009
napewno technika pójdzie tak do przodu że jakość i osiągi pełnej klatki będziemy mieli w klasie amatorskiej...

zapewne jakość lcd będzie w stylu bravia, a kręcenie filmów będzie normą

ciekaw jestem czy w przyszłości będą nadal obowiązywały stare reguły fotografii takie jak złoty podział, kompozycja itp czy może będzie to wszystko "po nowemu"

czas pokaże...
Tanatos Data wysłania : dnia 06.07.2009
za 10 lat? 15mpx w telefonach, 40mpx w kompaktach a o lustrze boje sie myslec ;)
jarek_gazik Data wysłania : dnia 06.07.2009
ja poproszę o klimatyzację