Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie ptasi narcyzm zdjęcie Nowe pokolenie zdjęcie Urodziny rybaka
zdjęcie ptasi narcyzm Wołodyjowski na to:
Amigamedia: to nic nie da, mały wycinek z kadru 12 Mpx. Wiem i boleję. dzięki ...
zdjęcie ptasi narcyzm amigamedia na to:
Zestawienie luks,ale jakość jest bardzo kiepska.Masz RAWa,z tego,to wyślij mi ...
zdjęcie Nowe pokolenie amigamedia na to:
(:
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Foto moon pl  Zmiany  

rozmiar

Idzi Est Data wysłania : dnia 10.05.2009
Czytany : 2980 razy
Treść :
Szymon, taka moja propozycja - ciekaw jestem co o niej sadzisz, ciekaw tez jestem opinii użytkowników.

Nie wydaje się Tobie (Wam), że rozmiar zdjęcia do 800 pixeli to już nieco za mało? W obecnych czasach, gdzie mamy filmy na youtubie jakości HD, monitory, których rozdzielczość to nierzadko 2000 pixeli - takie zdjęcia po prostu sąmałe.

1000 pix ?
Odpowiedzi na wątek:
Strony : 1 2
Tanatos Data wysłania : dnia 14.05.2009
myslalem, ze rozmiar sie nie liczy:p
arczi Data wysłania : dnia 12.05.2009
achaj - jeszcze ani jednego swojego zdjęcia makro nie wydrukowałem (a tylko ze 3 z Canona 350D poszło do druku)... więc co Ty mi tu o wydrukach... dla mnie bardziej liczy się te 200pix na moonie :P
achaj Data wysłania : dnia 12.05.2009
arczi.. akurat te 200pix ci ulży:D:D i to jeszcze na forum netowym ;)..rozumiem.. wydruk 9x13 cm a 30x40cm..
arczi Data wysłania : dnia 12.05.2009
achaj - nie do końca tak jak mówisz... nie po to robię makro w dużych powiększeniach... aby później gubić efekt zmniejszając zdjęcie.
achaj Data wysłania : dnia 12.05.2009
kilobajty.. rozmiary .. 1000.. milion.. a teraz dobrze by było fajne zdjecie cyknąc.. i założę sie o moją "szmatkę" do czyszczenia obiektywów, że jeśli zdjątko będzie dobre.. to nie ma znaczenia czy pokazemy je 800x600 czy 1000x1000.. 180 czy 200kb..

ale jak świat stary.. magia liczb działa :D:D
arczi Data wysłania : dnia 11.05.2009
He he... a ja dzięki moonowi kupiłem aparacik :) ...no i tu umieszczam 95% moich komentarzy :) ...ale zdjęcia pokazuję w tej chwili też w paru innych miejscach...

DZIĘKI SZYMON ZA TE 1000pixeli i 200kB!!
Pzdr.
rsp75 Data wysłania : dnia 11.05.2009
Dobre to bylo :)
Tommy_G Data wysłania : dnia 11.05.2009
zgadzam się witku,
w moim przypadku również zacząłem od tego portalu i właściwie tylko tu umieszczam zdjęcia,
tu zacząłem swoje pierwsze kroki i tu najbardziej cenię sobie komentarze i wskazówki,
uważam również że moon to unikalny portal i bardzo się cieszę w przypadku pozytywnych zmian

Co do twojego postu to chyba za szybko go przeczytałem i błędnie odebrałem przekaz

pozdrówka
witek.el Data wysłania : dnia 11.05.2009
Tommy; przecież te wszystkie punkty od 1/ do 4/ to były (w moim zamierzeniu) kpiny z domagania się nierealnych wymiarów zdjęć. Jakie są realia wie najlepiej ten, kto nam zapewnia nawet tą rozmowę. Moon jest czymś dziwnym, na dobrą sprawę nie wiem sam, jak funkcjonuje. Ale zapewnia nam wolność wystawiania zdjęć, komentarzy i opinii moim zdaniem największą ze znanych mi stron o fotografii. Był pierwszym, który spotkałem w sieci i do tej pory pozostał najlepszym.
witku, ja również staram się dawać zdjęcia w max dozwolonym formacie i ciężarze.. może i źle Cię zrozumiałem gdyż pisałeś
2 /10 000 x 10 000 pikseli przy wielkości pliku 10 kb
3/nieograniczony wymiar w pikselach przy pliku poniżej 1 kb
itd...

absolutnie nie uważam że 200kB to mało biorąc pod uwagę braku sponsorów i dochodów z reklam na moonie
Nie wiem, czy dobrze mnie rozumiesz, bo ja Ciebie nie bardzo. Zawsze daję zdjęcia w maksymalnym dopuszczalnym rozmiarze, np. 800 x 600 pikseli przy formacie poziomym i przy około 180 kb. A teraz jest nawet możliwość 1000 x 1000 pikseli przy dopuszczalnym pliku 200 kb. Jeśli ktoś uważa, że to mało to powinien zacząć rozważania od funkcjonowania naszego portalu, a dokładnie, jak jest opłacany. Ja nie wątpię, że gdyby Szymon mógł, to zapewniłby nam nieograniczoną wielkość zdjęć. Robi co może.
witku.. zawsze można zdjęcie pokroić do 800x800 skompresować tak do 190kB a potem walnąć ramkę dobijając do 1000x1000 i zmieścić się w tych 200kB
.....

jea :)
Czytam to i nie wierzę własnym oczom. Przeciez to niemożliwe, żeby ktoś będący tu kilka lat nie rozumiał, o co tu idzie. To ja dam inne, bardziej realne propozycje : 1/3000 x 3000 pikseli dla tych, którzy wpłacą 100 zł na miesiąc, 2 /10 000 x 10 000 pikseli przy wielkości pliku 10 kb, 3/nieograniczony wymiar w pikselach przy pliku poniżej 1 kb. 4/wszystkie inne głupsze propozycje
Idzi niezłe masz wtyki że załatwiłeś taki bonus :)
tak na serio to super sprawa
dzięki Panie Szymonie
Idzi Est Data wysłania : dnia 11.05.2009
łe no rewelacja
2Fast Data wysłania : dnia 11.05.2009
Latwo poszlo!

Skoro tak to idzmy na calosc :) Moja propozycja:
Nagroda w wysokosci 1000pln za najlepsze zdjecie tygodnia wybierane droga smsowa.
Fotka kwartalu - gdzie nagroda bedzie wyjazd na szeszele albo inne bahamy dla autora, zony/meza, sasiadki i psa,
No i najwazniejsze:
Nagroda roku ktorej to wlasciciel otrzymalby zlotego nikona d3x z kompletem wysadzanych diamentami obiektywow. Do tego sesje aktow fotogrficznych u samego Krzysztofa K ( www.foto.moon.pl ) i bilet na nieustawiany final Ligi Mistrzow w ktorym to sedzia niepodyktuje 10 ewidentnych rzutow karnych przeciwko jednemu z katalonskich klubow i obdaruje czeronymi kartkami 12 zawodnikow klubu przeciwnego za sobie tylko znane przewinienia.. (zbieznosc faktow nie do konca przypadkowa)

Przepraszam, musialem odreagowac.. :)))

A tak zupelnie serio to .. Dzieki dla Szymka za udogodnienia!

Pozdrawiam imprezowo :)
Szymon Kosydor Data wysłania : dnia 11.05.2009
1000x1000, 300x300, 200kB
nikpk Data wysłania : dnia 11.05.2009
Przy zdjęciu 1000xileśtam,przy pionowym kadrze, trzeba będzie "przewijać" obraz na monitorze.To przeszkadza w odbiorze mz.Co innego przy panoramach,tu przydałby się większy rozmiar.Kb więcej poprosimy,więcej,pewno:)
Tanatos Data wysłania : dnia 10.05.2009
ja bylbym za, jednego zdjecia nie moge wstawic bo przy 800x600 malo na nim widac a szkoda...
sela Data wysłania : dnia 10.05.2009
tzn dał bym blokadę na wielkość dolną zdjęcia a odblokował górną i dodał mozliwość dodawania zdjęć nie większych niż około 250kb
Strony : 1 2