Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie Nowe pokolenie zdjęcie Urodziny rybaka zdjęcie
zdjęcie Urodziny rybaka Jarek Bukowski na to:
nie podoba mi się ten kadr. chyba za dużo w nim się dzieje. w takim układzie ...
zdjęcie Jarek Bukowski na to:
myślałem, że to okno, a to lustro :) szkoda, że ta firanka tam wisi, ale roz ...
zdjęcie Chwila ta tomsza na to:
ładny obrazek plus opis ... zatrzymuje, daje tę odrobinę ciepła
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Foto moon pl  Skargi, zażalenia, prośby  

Moderacja - konstruktywniej?

Lord Maximilian Data wysłania : dnia 15.03.2009
Czytany : 3309 razy
Treść :
Jestem na moonie nowy. Z aparatem też raczej dopiero się uczę obchodzić. Sprzęt fotograficzny mam słaby - ale to ponoć człowiek robi zdjęcie, nie sprzęt. Zamieściłem ostatnio zdjęcie, które wykonałem córce podczas spaceru. Owszem - jest osobiste, owszem mam do niego emocjonalny stosunek. Jednak nie były to powody, dla których je wrzuciłem. Wydawało mi się dobre wystarczająco, by umieścić je w portfolio - ciekawy widoczek w tle (lekko rozmyte drzewa odbijające się w wodzie), "poważny i władczy" wyraz twarzy trzyletniej modelki, niebo tworzące kielich w kształcie "V" - jakby stworzone dla Dana Browna. Niestety - zostało wymoderowane. "Dura lex, sed lex" - nie mam pretensji. Jednak postulowałbym nieco bardziej konstruktywną moderację niż automatyczne "z powodu niskiej jakości technicznej". Moderator mógłby wskazać, które dokładnie elementy okazały się tak tragiczne, że zdjęcie powinno zostać zablokowane. Tak abym mógł się rozwijać i nie popełniać kolejnych podobnych błędów - wszak "Jesteśmy tu po to, by rozwijać się" - czyż nie?
Odpowiedzi na wątek:
Strony : 1 2
Lord Maximilian Data wysłania : dnia 18.03.2009
Trudno. W takim razie nie zabieram tu już głosu i pozostałym proponuję to samo. Temat wyczerpany.
Moderator Data wysłania : dnia 18.03.2009
niesety nie mamy możliwości zamknięcia wątku
Lord Maximilian Data wysłania : dnia 18.03.2009
Pytanie do moderatorów serwisu - czy można na forum zamknąć wątek, aby zablokować możliwość dodawania komentarzy? Jako założyciel wątku widzę że poszedł w niezamierzonym kierunku i przestał dotyczyć tematu - dlatego chcę go zamknąć, lub jeżeli się nie da to skasować. Z góry dziękuję.
44 Data wysłania : dnia 18.03.2009
nie wiem 2fast czy Ty jesteś chory, głupi czy po prostu chcesz się zemścić. stwierdziłem ostatnio że z pewnymi ludźmi (a jest was tu kilku) nie ma sensu się dyskutować więc proponuję żebyś sobie dał siana. zajmij się zdjęciami bo Twoje pajacowanie (i innych podobnych) zrobiło się po prostu nudne.
roksana Data wysłania : dnia 17.03.2009
Lordzie Makximilian po prostu rób swoje, tzn. fotki jakie Ci się podobają. Nikt Cie tu nie zje. Będziesz coraz lepszy i coraz odporniejszy na krytyczne komentarze. Wszyscy to przeszli . No, może ja nie :)
Lord Maximilian Data wysłania : dnia 17.03.2009
PS. ad Tymek:
Niestety - moim wrogiem jest czas. Przy czwórce małych dzieci (od 5 m-cy do 4,5 lat) jestem zmuszony do wolniejszej metody uczenia się - czyli prób i błędów. Ale jak podrosną, a ja w końcu zmienię sprzęt... :)
Lord Maximilian Data wysłania : dnia 17.03.2009
Zgadzam się, 2Fast. I nie oczekuję, że ktoś mi pod zdjęciem da "receptę na sukces". Ale umiem czytać, i zanim wyślę coś na moona to staram się "spojrzeć na nie obiektywnie i ocenić, czy reprezentuje sobą jakiekolwiek wartości fotograficzne". Dlatego właśnie jeżeli fotografia zostaje wymoderowana oczekuję (powtarzam się, wiem) konkretnych zarzutów pod jej adresem, a ni zdawkowego hasła "z powodu niskiej jakości technicznej". Nie chcę bowiem robić zdjęć słabych, a tym bardziej umieszczać ich w tym serwisie. Jeżeli bardziej doświadczeni koledzy fotografowie uznają zdjęcie za wyjątkowo kiepskie, to po prostu chcę wiedzieć dlaczego, by następnym razem nie popełnić tych samych błędów.

Ok. Proponuję naprawdę zakończyć wątek i do sprawy nie wracać. Jeżeli pozostali użytkownicy, a szczególnie moderatorzy serwisu wezmą moją prośbę pod uwagę to świetnie, jeżeli nie to trudno. Akceptuję to jako obyczaj moona i z nim nie dyskutuję. Najwyżej częściej niż inni będę miał czerwone ramki:) Może kiedyś nauczę dlaczego...
tymek Data wysłania : dnia 17.03.2009
Może by tak jakąś książkę sobie kupić? Albo choć poszukać jakiś artykułów w sieci?
2Fast Data wysłania : dnia 17.03.2009
ukrywac dyletanctwo i niedouczenie. Z takim podejsciem ja tez nie widze sensu bys wysylal tu/gdziekolwiek swoje `prace`. Juz macham ci raczka i ukratkiem ocieram lze..
Widzisz, Lordzie nikt nie napisze ci pod fotka gotowej recepty na super fotki. To wlsnie cala zabawa polega na jej poszukiwaniu. A jak juz ja znjdziesz to bron boze mi o jej nie mow!
Powodzenia
2Fast Data wysłania : dnia 17.03.2009
44 to wybitny artysta niszowy.. taki co po bez mala 3 latach na serwisie (i conajmniej trzech zalozonych kontach) w dalszym ciagu nie rozumie w jaki sposob mozna uzyskac pelna glebie ostrosci przy f4.. Zeby swiadomie lamac zasady trzeba najpierw je porzadnie poznac i zrozumiec a nie pod pretekstem `sztuki
Lord Maximilian Data wysłania : dnia 16.03.2009
PS. I dzięki 44 za naprawdę konstruktywną krytykę:)
Lord Maximilian Data wysłania : dnia 16.03.2009
Ok. Z mojej strony temat chyba został wyczerpany - nie chcę się kolejny raz powtarzać. W tym miejscu dzięki achajowi za pierwszy chyba naprawdę rzeczowy komentarz pod moimi zdjęciami. Pozdrawiam i kończę wątek.
loki_p Data wysłania : dnia 16.03.2009
Lordzie komentarze sa dobrowolne. Ktoś ma ochotę to coś napisze konstruktywnego ktos nie ma to napisze że słabe i tyle. Samo słowo "słabe" tez sporo mówi w odpowiednich ustach. Możesz wtedy sobie zadać pytanie dlaczego. Wiedzę o błędach czerpie sie nie tylko z komentarzy pod swoimi zdjęciami bardzo pomocne sa też krytyki pod innymi zdjęciami. Generalnie potrzeba czasu by poprawić warsztat. Dużo pomaga oglądanie fotografii innych.
44 Data wysłania : dnia 16.03.2009
www.fotka.pl
Radek S Data wysłania : dnia 16.03.2009
44, gdzie wysyłasz zatem? Czy wszędzie na necie jest tak źle jak tuta? Możesz polecić jakiś portal, gdzie doceniają prawdziwą sztukę w wymiotują na widok kwiatuszków:)?
44 Data wysłania : dnia 16.03.2009
a mnie Twoja rada :D
small town witch Data wysłania : dnia 16.03.2009
wzruszylo mnie twoje wyznanie
44 Data wysłania : dnia 16.03.2009
:D stw zawsze byłaś dowcipna i za to Cię lubię ;]
Lord Maximilian Data wysłania : dnia 16.03.2009
-> stw
Nie będę miał zastrzeżeń do uzasadnienia modów. Chodzi mi o konkrety - tak, bym więcej nie popełnił tych samych błędów i nie marnował limitu uploadowego kiepskimi zdjęciami. Ja lubię krytykę, o ile jest konstruktywna. O ile pozwala dostrzec błędy i ustrzec się przed nimi na przyszłość. Bo z pewnością nie było błędem fotografowanie własnej córki. Błędem musiało być coś innego, ale nie wiem co. Dlatego ten wątek i dlatego wołam o konkretne zarzuty, a nie sprzeciwiam się zablokowaniu mojego zdjęcia.
Lord Maximilian Data wysłania : dnia 16.03.2009
Żebyśmy się dobrze rozumieli, 44 - nie mam przeciwko nic moderowaniu słabych zdjęć - moje być może było słabe. Nie bronię go. Ale chciałbym wiedzieć, co konkretnie było nie tak. Ja najwyraźniej nie jestem w stanie tego ocenić - mnie wydawało się w miarę dobre. Skoro zostało wymoderowane, to proszę o konkretne zarzuty. Przeciw jestem moderacji w imię zasad - bo ktoś do kosza wrzucił. Konkretów kcem. I tyla.
Strony : 1 2