Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie ptasi narcyzm zdjęcie Nowe pokolenie zdjęcie Urodziny rybaka
zdjęcie ptasi narcyzm Wołodyjowski na to:
Amigamedia: to nic nie da, mały wycinek z kadru 12 Mpx. Wiem i boleję. dzięki ...
zdjęcie ptasi narcyzm amigamedia na to:
Zestawienie luks,ale jakość jest bardzo kiepska.Masz RAWa,z tego,to wyślij mi ...
zdjęcie Nowe pokolenie amigamedia na to:
(:
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Foto moon pl  Zmiany  

Więcej dla lepszych...?

storm Data wysłania : dnia 29.01.2009
Czytany : 3034 razy
Treść :
A co powiecie na to, by najlepsi z nas, otrzymali prawo do publikowania codzinnie? Nie mówię o tych, którzy pstrykają (jak ja), ale o fotografach.

Pojawią sie pewnie zapytania o obiektywność i wybór najlepszych. My wszyscy jednak wiemy, że jest klika, kilkanaście osób, które zasługują na taki status.

Wydaje mi się, że mogłoby to:
Primo po pierwsze: podnieść poziom,
Primo po drugie: przyciągnąć więcej ludzi doświadczonych i dobrych,
Primo po trzecie: zachęcić innych do podnoszenia swojego poziomu.

Może warto?
Odpowiedzi na wątek:
Strony : 1 2
mikry Data wysłania : dnia 13.06.2009
nie ilosc a jakosc prac jest wazna ,troche wiecej ze strony moonowiczow samokrytyki i autocenzury ,i tych bardziej doswiadczonych i tych mlodszych plus rzeczowa obiektywna ocena zdjec pozbawiona wszelkich osobistych animozji a napewno poziom bedzie wzrastal.Wszelkie klasyfikowanie kogokolwiek,segregowanie nie jest mz dobrym pomyslem
mikry Data wysłania : dnia 13.06.2009
absolutnie na nie ,to nie jest dobry pomysl
vincemancini Data wysłania : dnia 12.06.2009
oceny nikomu do niczego nie są potrzebne , jest to błąd wielu portali
vincemancini Data wysłania : dnia 12.06.2009
myślę , że propozycja @ storma jest na miejscu
roksana Data wysłania : dnia 01.02.2009
Jestem za Achajem. Pamiętam czasy kiedy były tu oceny. I chyba nic dobrego z tego nie wynikało. Ludzie łatwiej trawią krytyczne uwagi, niż niskie oceny. Poza tem, żeby napisać cóś krytycznego trzeba się trochę wysilić i znależć choćby nikłe podstawy dla uzasadnienia. A ocenę można było dać anonimowo, często na zasadzie; ty o mnie żle, to masz za swoje!
loki_p Data wysłania : dnia 01.02.2009
Achaj nie mylmy katalogu z seria :)
Co do możliwości publikowania kilku zdjęć w tym samym czasie to chyba jedynym rozwiązaniem była by zmiana limitu z 1foto na 36 h na powiedzmy 5 fotek na tydzień. Wrzucasz serie złożoną z 5 fotografii i przez tydzień nic już nie wstawisz. Jest jedno ale... jak duże jest zapotrzebowanie na taką "usługę"? Wydaje mi sie że niewielkie i raczej nie ma co kruszyć kopii w tym temacie.
Co do tytułowego "Więcej dla lepszych" to pomysł jest całkowicie chybiony. I nie chodzi tutaj o to kto jest tym "lepszym" tylko o fakt że zazwyczaj ci lepsi nie odczuwają potrzeby ciągłego publikowania swoich prac. Są "lepsi" bo u nich wyznacznikiem jest jakość a nie ilość. Potrzeba ciągłego pokazywania swoich "dzieł" cechuje raczej początkujących fotografów a nie tych doświadczonych czy jakkolwiek ich nazwiemy.
Sam obserwuje sporo użytkowników na kilku portalach i raczej nikt z nich nie wstawia zdjęć z prędkości serii wypluwanej przez ckm... Poza tym na takim jednym portalu na literkę D jest coś takiego jak status "mistrza" dający większe przywileje jeśli chodzi o publikacje i chyba nikt z tamtejszych "mistrzów" nie nadużywa tych przywilejów.

Podsumowują pomysł chybiony :)
achaj Data wysłania : dnia 31.01.2009
zastanawia mnie tylko jedno.. co komu po ocenach.. ? czy sprawią że zdjecia będa lepsze?? że poczujecie sie dowartościowani? .. z doświadczenia wiem że doprowadzi to do tak kuriozalnych sytuacji jak np. na digarcie.. gdzie w opisie profilowym sporo ludzi ma taki wpis.." nie dziękuj odwdzięcz sie i ocen.." oczywicie sami oceniają wszystkie prace na maxa.. albo jak na OB .. gdzie porobily się hermetyczne grupy TWA których członkowie bez względu na jakość zdjęcia .. zawsze dają pobratymcom max oceny..

przecież bez sytemu oceniania idac na moonie że niektorzy mają tendencje do wręcz kazdenia.. są tacy ktorzy komentują tylko dobre prace... slabe omijają łukiem.. i nie wazne czy to z powodu aby nie urazic autora.. czy też po prostu nie chcą komus się narazic..

skupmy się lepiej na tym co jest istotą tego portalu... na zdjeciach.. i róbmy je coraz lepsze.. a czasem gorsze..

jadu i złej woli i tak tu dostatek..

a co sie tyczy zwiekszenia limitu zamieszczanych zdjęć.. nie weim czy bylbym w stanie zrobić 3 dobre lub warte pokazania zdjecia w tygodniu.. ale rozumiem że istnieje coś takiego jak prawo serii .. chyba loki o tym pisał.. jest to jakis pomysł.. i ma sens.. tylko jak to zrobic.. bo o ile dla jednych serią jest cią zdjeć np.. assamańskie twarze.. o tyle dla kogos innego moze to byc zbior całkiem przypadkowych fotek ze spaceru..

ok jest moderacja zeby takie cos prostować.. ok.. zartowałem.. moderacja na moonie to ... (autocenzura).. ;)
Gladiator Data wysłania : dnia 31.01.2009
faktycznie zgodzę się z natalis.ddm usunięcie możliwości punktowania zdjęć z moona nie było chyba do końca przemyślaną decyzją,
łatwiej było by chyba stworzenie możliwości blokowania ocen
w momencie wystawiania zdjęć dla tych bojących się :)

po drugie pasowało by trochę cenzury wprowadzić na niektóre wypowiedzi

a co do większej częstotliwości wystawiania fot arczi ma zdecydowanie racje
44 Data wysłania : dnia 30.01.2009
ktoś kiedyś powiedział, że nie ma lepszych i gorszych, są tylko dobrzy i źli :)
SiejeOwies Data wysłania : dnia 30.01.2009
Ktoś kiedyś powiedział:

Lepsze wrogiem dobrego.
2Fast Data wysłania : dnia 30.01.2009
wsumie to zgadzam sie ze stormem.. moze niekoniecznie z jego propozycja ale z checia polepszenia tego czy czy owego. Kierunek jak najbardziej prawidlowy.
44 Data wysłania : dnia 30.01.2009
witek.el Ty to masz gadane :)
natalis.ddm Data wysłania : dnia 30.01.2009
Ja tak obserwuje te dyskusje toczace sie tu i przy okazjii innych watkow i szczerze to mnie to wszytsko troszke smieszy...ludzie byly oceny?byli najlepsi wybierani (wyrozniani)?byli i nie chcieliscie. wiec o co chodzi?

Wiem Panie Stormwatcher, ze chce Pan dobrze i doceniam to. Ale msz tu na moonie i tak mozna pokazac sporo zdjec w ciagu tygodnia.jak to mowia co za duzo to nie zdrowo...

A tak odnosac sie do ogolu...ostatnio ciagle czytam ze na oph to a plfoto tamto...przeciez mozna miec konto i tu i tam (chyba nie zabrania tego ani moonowy ani zaden inny regulamin?).Rozumiem, ze po prostu chcemy "ulepszych" moona...ale moze wymyslmy cos swojego? wiem wiem latwo powiedziec...ale pomysle:)

pozdrawiam:)
arczi Data wysłania : dnia 30.01.2009
Co do pomysłów mam lepszy - bo sprawdzony (a właściwie OPh podsunęło ten pomysł). Moja propozycja wygląda tak: płacisz - możesz częściej wrzucać foty.

Szymon miał by w końcu jakąś kaskę na serwerek... a ci bardziej zawzięci mogli by troszkę częściej wrzucać zdjęcia :) Nikt by nie mógł się czuć poszkodowany w takiej sytuacji... chyba nikt. ;)

Pzdr.
storm Data wysłania : dnia 30.01.2009
Po pierwsze wrzucam jakieś propozycje bo od tego jest forum a ja mam jakieś propozycje. I muszę powiedzieć, że ja składam te propozycje w dobrej wierze... I może nawet nie by coś zmieniać na siłe bo kim jestem by to robić? Mam jednak głos i się wypowiadam a podobno bez różnicy zdań nie ma postepu.

Wypowiedzi pewnych osób, może nawet moje gdy się zagalopowałem, były i są na poziomie rynsztoka. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś nadzieje, że to miejsce we wszechogarniającym internecie jest wyjątkowe, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, to niech przeczyta dyskusje prowadzone pod zdjęciami tych i innych osób. Klimat panuje tu iście barowy. Tylko czekać aż będziemy na zewnątrz wychodzi, by sobie po mordzie dać.

Inną sprawą jest brak administratora... ja nie widzę, żadnych efektów jego działania poza czerwoną ramką raz po raz (i to za zwyczaj nie tam gdzie powinna być). Propozycje to pieprzenie dla pieprzenia... Anarchii nie lubię ale uważam władza powinna być dla ludzi.

Kiedyś miałem nadzieję przejechać się na zlot, poznać ludzi, was... a dzisiaj się zastanawiam czy przy takich okolicznościach rozmawiacie w taki sam sposób jak tutaj pod zdjęciami. Jeśli nie, to czy tak łatwo się przestawić?

Ps. Jeśli kogoś uraziłem, przepraszam.
witek.el Data wysłania : dnia 30.01.2009
Loki_p Ty nic nie rozumiesz; Strormwatcher ich wybierze. Ja jestem za. Tym bardziej, że sam wybrania się nie obawiam, jako że :
- obniżam poziom
- jestem niedobry
- nie zachęcam nikogo do podnoszenia czegokolwiek
Mogę się tylko obawiać zabrania prawa do pisania komentarzy. Ale z drugiej strony te moje produkty z technicznego punktu widzenia są chyba zdjęciami?
A odnośnie propozycji w tej sprawie w stosunku do userów mających słabe zdjęcia, albo nie mających ich wcale to obawiam się czy :
Jeśli powiedzmy stolarz zrobi mi krzesło z wystającym w siedzeniu gwożdziem, mam prawo zaprotestować? Czy też ponieważ sam nigdy krzeseł nie produkowałem, mam zamknąć mordę i siedzieć na gwożdziu wbijającym się w d ... ? Bo przecież ten co robi wie lepiej i może to mój tyłek jest nie taki jak trzeba. Osobiście mam głęboko w d ... opinię producentów zdjęć, ale też np. samochodów, czy aparatów fotograficznych. Mało tego; podobają mi się kobiety, chociaż (o ile wiem) żadnej w życiu nie wyprodukowałem.
mihau Data wysłania : dnia 30.01.2009
Tryskasz ostatnio pomysłami, ale ten nie jest dobry.
kan_gory Data wysłania : dnia 30.01.2009
ta propozycja, to nie jest dobry pomysł....
loki_p Data wysłania : dnia 30.01.2009
A jaką metodą wybierzemy tych lepszych ? :)

Jedyny argument jaki mi przychodzi na myśl to możliwość wstawienia serii, powiedzmy 3-4 zdjęć które powinno się oglądać razem. Jeśli jednak seria jest ciekawa to przerwy między kolejnymi zdjęciami tylko zaostrzą apetyt.
small town witch Data wysłania : dnia 30.01.2009
kilka ? dwie najwyzej
Strony : 1 2