Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie Latająca ryba zdjęcie
zdjęcie Latająca ryba Shodan na to:
podziwiam szybkość migawki :)
zdjęcie Chytrusek Shodan na to:
wolałbym aby było "cieplej". czyli znowu mniej "niebieskiego"... ale to moje s ...
zdjęcie Shodan na to:
za Amigamedia Mz wyczerpał temat ...
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Fotografia  Techniki fotograficzne  

Zdjęcia IR

pawelek196 Data wysłania : dnia 07.09.2008
Czytany : 7902 razy
Treść :
Może ktoś mi na to poradzi. Zrobiłem zdjęcie z filtrem IR które wygląda tak img222.imageshack.us
pewnie pod wzgledami kompozycji itd to nic ciekawego, ale chchialbym sie dowiedizec jak z niego zrobic cos bardizej przystepnego dla oka?? bo po wszelakich obrobkach, robionych wedlug roznych instukcji i tutoriali wyglada tak img222.imageshack.us. Powiedzcie mi czy ja cos zle robie w obrobce, czy może zdjęcia źle robie, coś zmienić?? Moze filtr mam zly?? IR 760. Prosze o jakies podpowiedzi.
Odpowiedzi na wątek:
darekbaranski12 Data wysłania : dnia 20.04.2017
Jak lekko poprawisz w programie zdjęciem to jest dobrze.
ja ddeess Data wysłania : dnia 09.09.2008
powiedzcie jeszcze jak radzić sobie z hotspotem? raz na jakiś czas zdarza mi się, że wylezie; co prawda nikły i nadający sie do skorygowania, ale jednak zauważalny; czy kąt padania światła, czas naświetlania mają tu coś do rzeczy?
pawelek196 Data wysłania : dnia 09.09.2008
kombinowalem z balansem bieli. teraz zdjecia sa bardziej szaro biale, musze poszukac jeszce czegos bardziej odpowiedniego niz moja trawa, bo te kolory jakies nie bardzo. moze to z moim filtrem cos nie tak. na podelku pisze ze ma przepuszczalnosc 760, a jak zauwazylem na samym filtrze pisze 850. Czy to ma znaczenie duze?? cos czuje ze tak. Na aukcji kupilem 760, na pudelko 760, a w pudelku 850. Ja to mam szczescie.
achaj Data wysłania : dnia 08.09.2008
tu masz w prosty i konkretny sposób jak zrobić fotkę IR o przyzwoitych parametrach..

sprawdz.to
Elessar Telcontar Data wysłania : dnia 08.09.2008
jedni ustawiają na trawie...ja zabieram zawsze ze sobą białą kartkę i ustawianie balansu kończy się zawsze na jednej próbie. Robiąc w RAW'ie (co jest istotne) możesz zawsze poprawić balans w trakcie obróbki. Reszta to już miksowanie kanałów i ogólna poprawa kolorów...histogramów itp itd.
loki_p Data wysłania : dnia 08.09.2008
Balans bieli do poprawy. Reszta to już detale.
pawelek196 Data wysłania : dnia 08.09.2008
blans bieli teoretycznie ustawilem na trawie, ale nie wiem czy to do konca dobrze zrobilem, ktos mi zreszta radzil zeby ustawic na cos z menu i tez nie wychodzilo, potem mniej wiecej wiem jak miksowac, sprobuje jeszcze z trawa jak troche slonca bedzie i wtedy sie odezwe. Dzieki za rady.
ja ddeess Data wysłania : dnia 07.09.2008
po pierwsze - jak ustawiasz balans bieli ? jeśli ustawiasz na automat lub jakikolwiek z proponowanych w menu, zawsze wyjda takie klocki; będą co najwyżej bardziej różowe; prawidłowo zrobiony irek w aparacie na być biało-brązowy; potem go się obrabia, ale to juz inna bajka;
w tym celu musisz ustawić w aparacie opcję PRE czyli badanie balansu bieli przez sam aparat; następnie założyć filtr i skierować obiektyw na nasloneczniony zielony trawnik i robić badanie balansu, aż aparat potwierdzi, że go złapał; czasem (w zależnoiści od aparatu, kąta padania swiatła itd) wymaga to kilku, lub kilkunastu prób; warto też ustawić dłuższy czas naświetlania (przynajmniej tak jest u mnie czyli w nikonie D80); obróbka polega na miksowaniu kanałów czerwonego i niebieskiego; powodzenia!:)