Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie Warszawa Wola - kaplica Guzowatych zdjęcie Szpila zdjęcie
zdjęcie ewedan na to:
mi to nie przeszkadza, fajne zdjęcie...
zdjęcie dr3wno na to:
Nie jest to wielki mankament, ale u tomszy trzeba doszukiwać się uchybień na ...
zdjęcie eve-klon na to:
troszke ciasno gora ale i tak ladna zdobycz;>
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Cyfrówki  

DYlemat

SiejeOwies Data wysłania : dnia 09.08.2008
Czytany : 1976 razy
Treść :
Witam, mam zamiar sprowadzić ze stanów pierwsze lustro z dodatkami i chciałbym się zapytać o radę.
Wybrałem D80 a jako główny obiektyw tamrona 17-50 i dalej mam dylemat, czy kupić Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Macro czy AF VR Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED AF-S.
Jak można zauważyć interesuje się fotografią przyrodniczą, obecnie fotografuje głównie makro lecz chciałbym zacząć też podglądać ptaszki i inne bardziej płochliwe zwierzaki ;)
Co byście mi polecili na początek? Ew. coś innego w granicy 450$

Pozdrawiam!
Odpowiedzi na wątek:
arczi Data wysłania : dnia 10.08.2008
SiejeOwies - no tak... tylko że to jednak prowizorka... nie ma to jak dobry obiektyw do makro...
właśnie chodzi mi o to, że do makro zawsze mogę taniej zrobić jakąś prowizorkę - helios, pierścienie ;)
arczi Data wysłania : dnia 09.08.2008
Do robaczków lepszy ten tamron... do ptaszków ten nikkor... - ale to chyba wiesz.... :) Więc pytasz tutaj aby ludzie doradzili Ci na co masz się ukierunkować? Hmm... no to ja napiszę - rób makro :) A jak nie jesteś na nic zdecydowany - to kup tak jak radzi loki_p... ;) pzdr.
loki_p Data wysłania : dnia 09.08.2008
Kup tele. Będzie bardziej uniwersalnie a z czasem na pewno sie okażę jaką drogą chcesz podążać :)
no ja i tak trochę ponad budżet wylazłem, miałem do 1500$ zrobić zakupy a juz ponad 1700$ jest ;D ale fakt faktem, w polsce za to co chce kupić wyszłoby z 5000 ;/
achaj Data wysłania : dnia 09.08.2008
wspólczuje dylematu.. ja mam swojego pewniaka.. jeszcze tylko kilka tysięcy uzbieram i zaszaleje ;):D:D
wiem że tamrona 90 tak czy inaczej będę miał, ale te 70-300 bedzie dłuższe i na początek bardziej uniwersalne i właśnie niewiem co wybrać
achaj Data wysłania : dnia 09.08.2008
obiektywy o które pytasz mają zupełnie inna filozofię zastosowania.. jeśli fotografujesz .. tzw. wszystko.. dobrze by było mieć je oba ..
piwo82 Data wysłania : dnia 09.08.2008
Tamron 17-50 to rewelacyjne szkiełko, ale mój się zepsuł (padła optyka) i musze go wymienić :/ Nikkor 70-300 z VR to przyzwoity obiektyw za niewielkie pieniądze. Zrobiłem nim trochę zdjęć i jedyne do czego mogę się przyczepić to AF, który czasem potrafi się totalnie zgubić i w połączeniu z działającą VR totalnie zblokować na 1-2 sekundy. Pozdrawiam :)