Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie no to zbliża się koniec zdjęcie Maluch w rzepaku zdjęcie
zdjęcie fachowiec_1212 na to:
gratki, genialne ujęcie, świetne nasycenia barw i ostrość idealnym miejscu ...
zdjęcie fachowiec_1212 na to:
łał, magia, świetne zdjecie
zdjęcie Tam gdzie nie byłeś bajsza na to:
:) Dzięki
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Fotografia  Obróbka cyfrowa / oprogramowanie  

panorama

pawelek196 Data wysłania : dnia 02.07.2008
Czytany : 3223 razy
Treść :
witam, czy moglby mi ktos podac nazwe jakies dobrego a darmowego programu do tworzenia panoram?? wiem ze mozna je laczyc w ps ale jak to robic to nie mam pojecia, moze ktos mi poda przepis albo wskaze strone z ktorej moglbym sie tego nauczyc z gory dzieki.
Odpowiedzi na wątek:
chlopiec_z_plakatu Data wysłania : dnia 06.05.2011
Możesz też spróbować ICE: research.microsoft.com
MWu Data wysłania : dnia 05.05.2011
@marut
Używam tych programów od ponad roku i mogę je polecić. Wystarczy zainstalować paczkę z Huginem który zawiera wszystkie te programy. Polecam ten program bo potrafi automatycznie połączyć zdjęcia panoramę, zrobić korekcję perspektywy, dystorsji i ekspozycji. Czasami trzeba poprawić trochę aby wyglądała poprawnie. Jest też www.fotofuzja.pl - który automatycznie łączy zdjęcie w panoramę jak Hugin, nie trzeba nic instalować, ale nie ma możliwości poprawy - jak mamy nie najlepsze zdjęcia to efekt może nie być najlepszy.
achaj Data wysłania : dnia 04.07.2008
cos sie pokiełbasiło z tym odnosnikiem... ten powinien byc ok...

sprawdz.to
witek.el Data wysłania : dnia 04.07.2008
Automat wykorzystujący logarytmy to chyba suwak logarytmiczny. Ale to bardzo stary automat :). Może Ci chodzi Sela o algorytmy?
achaj Data wysłania : dnia 04.07.2008
a może to cię zainteresuje...

sprawdz.to

jeden z lepszych a w dodatku po polsku programów do generowania panoram.. nie potrzeba żmudnego składania na oko...a w dodatku umożliwia generowanie panoram 360'. program jest bardzo skuteczny. wersja 30 dniowa tworzy znak wodny na obrazach... no ale ;)
sela Data wysłania : dnia 04.07.2008
ja składam ręcznei w Gimp i nie narzekam mam pełną kontrole nad tym co robię nie lobię automatów nawet jak dobre logarytmy ale zawsze to automat ... tu masz składaki ręczne ... > www.digart.pl albo www.digart.pl
marut Data wysłania : dnia 03.07.2008
pierwsze próby są tu: marek.arcan.com.pl
6 poziomych kadrów, na trzech byli poruszający sie ludziska
marut Data wysłania : dnia 03.07.2008
proponuję taki zestaw:
Hugin - w roli głównej,
Enblend - zadba, aby przejścia między zdjęciami były jak najmniej rażące,
Autopano - automatyczne wyszukiwanie punktów kontrolnych.

co prawda zacząłem wczoraj z tym przygodę, ale podobuje mnie się :)