Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie Warszawa Wola - kaplica Guzowatych zdjęcie Szpila zdjęcie
zdjęcie ewedan na to:
mi to nie przeszkadza, fajne zdjęcie...
zdjęcie dr3wno na to:
Nie jest to wielki mankament, ale u tomszy trzeba doszukiwać się uchybień na ...
zdjęcie eve-klon na to:
troszke ciasno gora ale i tak ladna zdobycz;>
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Cyfrówki  

Pentax k10d

<arti> Data wysłania : dnia 06.04.2008
Czytany : 2875 razy
Treść :
Zastanawiam się nad kupnem PENTAX k 10d lub k200d ciekaw jestem waszej opinii na temat tego sprzętu
Odpowiedzi na wątek:
Lupus Data wysłania : dnia 29.06.2008
Ja kupiłem kadyszkę jako swoją pierwszą lustrzankę. Jak dla mnie bomba. Co prawda jest to puszka mocno manualna, niemal jak stare analogi, ale daje duże możliwości, a jak ktoś ma choć minimum wiedzy o fotografii, to bez problemu da radę. Kitowy obiektyw faktycznie nienajgorszy. Z wad, to tak jak już klasycznie się wymienia w różnych testach - brak przycisku balansu bieli wyprowadzonego gdzieś np pod lewą dłonią np. No i jpgi nie są megarewelacyjne, chociaż jak się dobrze ustawi, to dają radę. RAWy rewelka.
Kolory - meganaturalne. Na iso 1600 niestety mocno szumi, ale do 800 jest okay. To tyle. Ja naprawdę polecam tę puchę. Stosunkowo tania, wyjątkowo ergonomiczna i wszystkomająca. W tej klasie cenowej oferuje jakość sprzętu o klasę wyższego.
renacor Data wysłania : dnia 29.04.2008
nie mam zastrzeżeń. mam go od paru miesiecy i na razie pstryka ;] miał juz stycznosc z piaskiem i wodą ;] tylko zamienilem obiektyw kitowy na 16-45, wydawal mi sie obiektywniejszy ;] na razie chyba tyle moge powiedziec ;] szczególy na www.dpreview.com. pozdrawiam i powodzenia ;]
palermo Data wysłania : dnia 28.04.2008
Trochę ludzi z Pentaxami się nazbiera :)
Tommy_G Data wysłania : dnia 09.04.2008
jak już wiele razy pisano.. kup taki który Ci dobrze leży w dłoni i weź pod uwagę czy będziesz ostro kupował nowe szkiełka. W tej klasie wszystkie są do siebie podobne a i tak foty będziesz robił Ty a nie aparat.
Michał K. Data wysłania : dnia 09.04.2008
jak ktoś nie potrzebuje af to jest sporo starych szkieł :) ja np kupiłem sobie 135/2,8 na dworcu w gda za 120 zł :)
jur432 Data wysłania : dnia 09.04.2008
witam.ja mam Pentaxa K100D Super kit sigma 35-105 tokina 100-300 mm i reszta czyli filtry. Moim skromnym zdaniem dobrze zrobisz kupując Pentaxa czy to będzie K10-tka czy też K200-setka oba te modele są rewelacyjne. nie zastanawiaj się nad Canonem czy też Nikonem, Pentax to jest to i napewno jak będę się przesiadał to na wyższy model PENTAXA.pozdrawiam
mihau Data wysłania : dnia 09.04.2008
przesiadłem się bdb hybrydowego fuji6500 więc był to dla mnie wielki skok. Tak jak achaj zapisał, ma dobrą stabilizację, system czyszczenia matrycy i solidny, uszczelniony korpus. Z tego co wiem jest porównywany do nikona d80 i canona 40d a jednak tańszy. Niestety ma drogie obiektywy, ale za to kitowe są jedne z lepszych na rynku zwłaszcza smc DA 18-55 mm f/3.5-5.6 AL. Jak dla mnie amatora jest wystarczający, kupiłem go jeszcze w zestawie z 50-200, który mz jest ok.

Kilka osób ma na moonie penaxy.
maVen Data wysłania : dnia 08.04.2008
Czemu ja mam ... :)
achaj Data wysłania : dnia 08.04.2008
napisze co czytałem w VFD .. to kawał dobrej japońskiej roboty.. powiadają że to pancernik wśród aparatów.. uszczelniony korpus..a jeśli dodać do tego stabilizacje matrycy system czyszczenia matrycy.. to zapowiada sie smacznie.. acha..piszą że ten aparat dobrze leży w dużych dloniach.. pozdrawiam
sela Data wysłania : dnia 08.04.2008
mihau ma :)
piwo82 Data wysłania : dnia 08.04.2008
obawiam się że niewiele osób na tym forum ma Pentaxy :)