Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie zdjęcie mech
zdjęcie Kukacz Rybson na to:
Fajny okaz właśnie się trafił ,jak by się nie wiercił to by tak fajnie pi ...
zdjęcie Rybson na to:
+++. Są fotogeniczne, jakoś brak mi szczęscia je spotykać ;(.Pozdrawiam
zdjęcie Rybson na to:
Dobre, fajnie się ogląda, wciąga.Pozdrawiam
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Fotografia  Techniki fotograficzne  

Księżyc

Adam Ziarko Data wysłania : dnia 20.03.2008
Czytany : 2890 razy
Treść :
Jak zrobić dobre zdjęcie księżyca>?? Pomóżcie
Odpowiedzi na wątek:
Opyrchał Wojciech Data wysłania : dnia 22.03.2008
Najlepszą ostrość można uzyskać zimą. Latem wilgotność powietrza też pogarsza widoczność.
Adam Ziarko Data wysłania : dnia 21.03.2008
Dziękuję;-)) Będę próbował!!;-)) i Wesołych świąt wszystkim życzę;-))
witek.el Data wysłania : dnia 21.03.2008
Nawet jeśli te 200 mm to rzeczywista ogniskowa obiektywu, czyli po przeliczeniu (dla D40X) na mały obrazek 300 mm, to i tak jest to za mało jeśli chodzi Ci o zdjęcia samego księżyca. Ja robiłem ogniskową 420 mm (dla małego obrazka) i wychodziło niezbyt interesująco. Dopiero z konwerterem 2,2x , czyli przy ogniskowej ponad 900 mm było lepiej. Oczywiście jeśli księżyc ma stanowić tylko jeden z motywów na zdjęciu, to te 200 mm może wystarczyć. Poza tym przy zdjęciach księżyca i innych ciał niebieskich bywają takie dni, że praktycznie nie da się zrobić ostrego zdjęcia. Jest to związane z przejrzystością powietrza i turbulencjami w atmosferze. Stopień turbulencji w atmosferze określa tzw. seeing (pl.wikipedia.org). Nie wplywają też dobrze na jakość zdjęć silne światła w pobliżu, czy nawet ściany budynków. Takie ściany nagrzane w dzień przez słońce, wieczorem wywołują pionowe ruchy powietrza i w konsekwencji marną ostrość zdjęć.
Dzięki za porady;-))
achaj Data wysłania : dnia 21.03.2008
Adaś a jak już zrobisz i będzie ci sie wydawać że księżyc wyszedl jednak zbyt mały ( bo tak będzie ) może skusisz sie na taki soft.. PhotoZoom Pro2. nie zastąpi on tego prawdziwego soczewkowatego zoomowania, ale przy odrobinie cierpliwości można uzyskac bardzo dobre wyniki.. pzd
ok;-)) Największą ogniskową w nikonie D40x mam 200mm. Będę Próbował... Dzięki za pomoc
withinfun Data wysłania : dnia 20.03.2008
ja zazwyczaj biore iso 200,ogniskowa ~450,ewentualnie pozniej crop,f5,6 i czas jakas 1/160 s...pzdr :)
sela Data wysłania : dnia 20.03.2008
uruchom wyobraźnie i 400mm ogniskową powinno wystarczyć chyba ze chcesz kratery wtedy z 800 albo 1200 mm też zależy od matrycy i jej wielkości ... ale większość to wyobraźnia
Adam Ziarko Data wysłania : dnia 20.03.2008
ok;-))
2Fast Data wysłania : dnia 20.03.2008
dlaczego woda jest mokra? a kto zabil morze martwe? no kto mi powie:))) uruchom brahu wyobraznie i pokombinuj. czekam na efekty. pozdr :)