Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie zdjęcie
zdjęcie jawa na to:
O kokoszka:)
zdjęcie Urwis Krzysiek Shodan na to:
bokeh wymiata a co do kadru to za Legalem.
zdjęcie Jadzia na to:
pomimo właśnie tego szumu i tak wygląda to świetnie :)
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Fotografia  Techniki fotograficzne  

zaciemnione rogi

pawelek196 Data wysłania : dnia 16.02.2008
Czytany : 4476 razy
Treść :
mam prosbe. czy moglby mi ktos powiedziec jak robi sie takie zdjecia z zaciemnionymi rogami, najczesciej tylko gornymi?? i to nie sa zdjecia robione szerokim katem na wysokiej przyslonie, tylko teleobiektywem, widizalem takie z wesela mojego kuzyna i zastanawiam sie jak to zrobic? to sie robi w ps czy trzeba przyslone na maksa przykrecic?? moze ktos mi podpowie. Z gory dziekuje.
Odpowiedzi na wątek:
rafal_boruch Data wysłania : dnia 25.01.2015
Ciemniejsze rogi to tzw winietowanie.. może być naturalne wywołane przez wady w optyce obektywu, możesz też winiete nałożyć w dowolnym programie graficznym. W lightroomie nazywa się to : Post-Crop Vignetting :)
Pozdrawiam Rafal
witek.el Data wysłania : dnia 28.12.2009
“Dopóki ziemia kręci się,
dopóki jest tak, czy siak,
Panie, ofiaruj każdemu z nas,
czego mu w życiu brak:
Mędrcowi darować głowę racz,
tchórzowi dać konia chciej.
Sypnij grosza szczęściarzom
i mnie w opiece swej miej.

Dopóki ziemia kręci się,
o Panie, daj nam znak,
Władzy spragnionym uczyń,
by władza im poszła w smak.
Hojnych puść między żebraków,
niech się poczują lżej!
Daj Kainowi skruchę,
i mnie w opiece swej miej.

Ja wiem, że Ty wszystko możesz,
wierzę w Twą moc i gest,
Jak wierzy żołnierz zabity,
że w siódmym niebie jest.
Jak zmysł każdy chłonie z wiarą
Twój ledwie słyszalny głos,
Tak wszyscy wierzymy w Ciebie,
nie wiedząc, co niesie los.

François Villon; Modlitwa
achaj Data wysłania : dnia 28.12.2009
sam nie wiem.. jak sie nie będę kłócił to se ;) ludzie pomyślą ze fajny gość ze mnie..

kurde .. noo

roksano wszystkiego dobrego w nowym roku.. dużo radości a smutków mało.. pozdrawiam serdecznie :)
dr3wno Data wysłania : dnia 28.12.2009
..
roksana Data wysłania : dnia 28.12.2009
.
dr3wno Data wysłania : dnia 28.12.2009
dla mnie tez ? ;]
W Nowym Roku życzę wszystkim Moniakom, a szczególnie Achajowi; żebyśmy byli w Nowym Roku zawsze razem. A szczególnie; żebyśmy się nie kłócili o jakieś bzdury. Jeśli już to o jakieś konkrety :) Do zobaczenia w Nowym, lepszym Roku. Wszystkim buzi od Roksany Łabrowicz
:)
A czy to jest takie piękne? Jeśli, to np. w Corel ; efekty; artystyczne; winieta.
achaj Data wysłania : dnia 26.12.2009
a najprościej jest założyć na obiektyw dziurawą pończochę...
maryanna Data wysłania : dnia 26.12.2009
są filtry nakładane na obiektyw, które dają efekt winiety
loki_p Data wysłania : dnia 17.02.2008
Wspolczesne obiektywy zwlaszcza te z dluzszymi ogniskowymi nie winietuja az tak zeby bylo to zauwazalne. Taki efekt tak jak pisali poprzednicy to wynik obrobki komputerowej.
Najlatwiej jest taki efekt uzyskac w trakcie wywolywania rawa. W kazdym programie jest suwak odpowiedzialny za pozbywanie sie winietowania. Nic nie stoi na przeszkodzie zeby go wykozystac w druga strone i przyciemnic narozniki.
Jesli robisz zdjecia w jpeg to mozna uzyc filtru "lens correction" i tez przy uzyciu jednego suwaka przyciemnic rogi.
sela Data wysłania : dnia 17.02.2008
i w sumie tak samo w każdym innym programie do obróbki posiadającym warstwy i możliwość zmiany krycia i mieszania :) chyba że chcesz się pobawić to możesz wziąć gradient i gradientem ale wtedy trzeba ustawić odpowiednio przejścia tonalne więcej zabawy ale można uzyskać trochę lepszy efekt (podobno) sposób Dromka jest chyba najprostszy najszybszy no i co najważniejsze dający dobry efekt :)
Dromek Data wysłania : dnia 16.02.2008
Ale komu chcesz te rogi doprawić, panu młodemu? Żartowałem. Każdy kiepski obiektyw winetuje, a w PS masz co najmniej kilka sposobów na to Najprostszy to nałożenie na zdjęcie pustej warstwy, zamalowanie pędzelkiem narożników - duża wielkość pędzla i maksymalna miekkość- a później wyregulowanie kryciem warstwy intensywności efektu