Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie no to zbliża się koniec zdjęcie Maluch w rzepaku zdjęcie
zdjęcie fachowiec_1212 na to:
gratki, genialne ujęcie, świetne nasycenia barw i ostrość idealnym miejscu ...
zdjęcie fachowiec_1212 na to:
łał, magia, świetne zdjecie
zdjęcie Tam gdzie nie byłeś bajsza na to:
:) Dzięki
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Fotografia  Obróbka cyfrowa / oprogramowanie  

Cyfrowe filtry do GIMPa

jarek_gazik Data wysłania : dnia 11.02.2008
Czytany : 4438 razy
Treść :
Czy ktoś wie czy istnieją cyfrowe filtry ocieplające lub ochładzające do GIMPa. Czasem spieprzę temperaturę, a gdy robię jpg to nie wiem jak w GIMPie to naprawić. W PSie to łatwizna - bo są filtry. Do GIMPa na pewno też są, ale nie mogę ich znaleźć. A może jakaś dedykowana linuxowa aplikacja do "filtrowania"? Za any help będę wdzięczny.
Odpowiedzi na wątek:
achaj Data wysłania : dnia 15.02.2008
roa nie wyrobisz w rawie gradientowego filtra .. takiego w pół kadru.. a w psinie czy gimpie dasz rade.. choć będzie to tylko namiastka.. ja tam wole cokiny ;)
roa Data wysłania : dnia 15.02.2008
rób w rawach, i po prtoblemie ;)
achaj Data wysłania : dnia 12.02.2008
jeśli PS'owe łatki da się zakompilować w Gimpie to mam cos takiego co w dośc przyzwoity sposób udaje filtry gradientowe.. mozna je stosowac jako winiety, lub tradycyjnie i na dodatek dwustronnie tzn, od dołu jak i z góry dwa różne odcienie.. jakby co.. zastukaj w moje gg.
jarek_gazik Data wysłania : dnia 12.02.2008
mam te od PSa, ale są to filtry "artystyczne". A mnie chodzi o symulację zwykłych fotograficznych filtrów ocieplających itp. Te od PSa można zainstalować przy pomocy aplikacji pspi - i to mam zrobione :)
sela Data wysłania : dnia 11.02.2008
Jarku zapytaj na gimpuj.info tam ludzie żyją gimpem więc może ktoś wie jak i co :)
Opyrchał Wojciech Data wysłania : dnia 11.02.2008
A te od psa nie pasują??