Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie ptasi narcyzm zdjęcie Nowe pokolenie zdjęcie Urodziny rybaka
zdjęcie ptasi narcyzm Wołodyjowski na to:
Amigamedia: to nic nie da, mały wycinek z kadru 12 Mpx. Wiem i boleję. dzięki ...
zdjęcie ptasi narcyzm amigamedia na to:
Zestawienie luks,ale jakość jest bardzo kiepska.Masz RAWa,z tego,to wyślij mi ...
zdjęcie Nowe pokolenie amigamedia na to:
(:
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Sprzęt  Cyfrówki  

Pomoc Canon 400D, czy Nikon D80

malinowomi Data wysłania : dnia 09.02.2008
Czytany : 3839 razy
Treść :
Może pomożecie :)

Interesuje mnie półprofesjonalna lustrzanka cyfrowa.
Fotografie mają być wykonywane nim różne, zapewne większość to portrety.
Mam w sumie 2 typy: Canon 400D, bądź Nikon D80.
Wiem, że ciężko jest wybrać między Canonem, a Nikonem bo się w sumie równoważą. Przeczytałam kilkanaście recenzji obu aparatów. Byłam prawie zdecydowana na Nikona. Po rozmowie z kolegą mam mieszane uczucia. Poleca Canona, bo rzekomo Nikon tylko ładnie wygląda i tak naprawdę Nikon Nikon to profeska tylko i wyłącznie po nazwie firmy.
Odpowiedzi na wątek:
Strony : 1 2
roa Data wysłania : dnia 10.02.2008
a jeśli chodzi o szkło do portretów to prosponuję 50/1.4 lub 1.8, albo 85/1.2L lub 1.8 albo 100/2.8 macro, ;]
roa Data wysłania : dnia 10.02.2008
kupisz którykolwiek i będziesz zdowolony.
Tom Wolczyk Data wysłania : dnia 10.02.2008
a ja mam canona i jak dla mnie jest idealny, kitowy obiektyw mozna sobie darowac, mam 1,4 USM, cudo. wlasnie tanio kupilem 28 / 105mm USM f3,5 - 4,5 mark II jakies 600 zl i teraz testuje,(www.foto.moon.pl) mz. swietny, uniwersalny obiektyw, od niego mozna zaczac. fakt, ze to nie tanie szkla ale nie wszystko na raz, co miesiac odkladam troszke kaski i co jakis czas cos dokupuje, w miedzyczasie codzienne wizyty na ebay, to prawdziwa kopalnia zlota i wiedzy. moja stara sigma 70/300mm zaczyna stekac, wiec szukam teraz czegos w tym przedziale zoomu, z tym ze na to bede musial b. dlugo zbierac;]]]
Michal Szczyrek Data wysłania : dnia 10.02.2008
Zmagalem sie z tym samym problemem przez pol roku i w koncu wszedlem w Nikona. Jestem zadowolony, na Canona bym go nie zamienil (ostatnio troche osiedli na laurach wg mnie, ich nowosci nie przekonuja - vide 40d). Do tego Nikon ma swietne, niedrogie szkla (35/2, 50/1.8, 85/1.8), a jesli cie stac mozesz zaszalec i pojsc w Zeissa (manualny Diastagon 35mm 3600pln z tego co pamietam).
Ale gdybym mial wybierac jeszcze raz, powaznie bym sie zastanowil. A to dlatego, ze ofensywe rozpoczal Pentax (ktorego zawsze bardzo cenilem K20d ma 14.6mpix) i Sony (ktore moze bardzo namieszac jesli wprowadzi tania pelna klatke 25mpix). Dodatkowe piksele to troche marketing, ale zawsze jest wiecej miejsca zeby kadrowac. No i stabilizacja za darmo. Zobaczymy co z szumami... Jesli mozesz wytrzymyc pol roku, sytuacja powinna sie wyklarowac:)
achaj Data wysłania : dnia 09.02.2008
tak było z K10...korpus ultra szczelny a szkła i bagnet nie..:/
Tommy_G Data wysłania : dnia 09.02.2008
tak tylko do takiego szczelnego pentaxa musisz kupić szczelne szkło bo inaczej lipa
withinfun Data wysłania : dnia 09.02.2008
niedlugo powinien wyjsc tez amatorski pentax k200d,ktory jest pewna rewolucja bo jako pierwszy w tej klasie cenowej posiada uszczelnienia korpusu przed deszczem i piachem....matryca taka jak w k10d ... :D ciekawe co z nastepca nikona d80...
Tommy_G Data wysłania : dnia 09.02.2008
A ja Ci odpowiem inaczej - też miałem ten dylemat i w końcu kupiłem Olympusa E-510 z podwójnym kitem i nie żałuję.. aczkolwiek ja na twoim miejscu poczekałbym z 2-4 tygodnie bo lada lada moment będzie można zasmakować Canona 450D (ponoć rewelacja) i Soniacza Alpha 300 i 350 - mają być cenowo konkurencyjne do poprzedników a technologicznie to duży krok na przód..
teraz to już "po ptakach".. siedzę w nikonie po uszy i dobrze mi z tym.. :)
jarek_gazik Data wysłania : dnia 09.02.2008
Wiem, że radzenie w sprawach finansowych jest zawsze sprawą delikatną. Ale jeśli ktoś zbiera na lustro - to poleciłbym najpierw kupić fajne szkła na ebayu czy allegro a puszkę potem. Sony będzie robiło puszki, a fajne szkła są wymiatane. Np to 70-210 można dostać za 600 złotych, a to szkło o stałym świetle, nie zmienia rozmiaru przy zoomowaniu, stalowe, z gumowym uchwytem. Po prostu cudo. A jakość mojego nowego zakupu 50-tki 1.7 :-D Wiecie, że minolta nawet upchnęła w niej osłonę przeciwsłoneczną wysuwaną spod pierścienia ostrości - czad po prostu. Minolty już więcej nie będzie :( robiła za dobry sprzęt i zbankrutowała...Właścicieli systemu Sony przybywa a starych dobrych szkieł już nie. I jeśli ktoś jakieś kupi to na pewno nie odsprzeda.
withinfun Data wysłania : dnia 09.02.2008
system alpha bardzo sie rozwija...juz niedlugo do sprzedazy wejda Sony A300 i A350 z live view a pod koniec roku profesjonalny model z pelna klatka fotopolis.pl ... dobrych obiektywow bedzie pewnie tez coraz wiecej (np. Sony 24-70mm f/2.8 ZA Carl Zeiss Vario Sonnar T*)...pewnie jak znajda sie fundusze to tez zainwestuje w jakas alphe :) pzdr
rozważałem na poważnie zakup alfy właśnie ze względów na szkła minoltowskie i marzenie jakim są zaissowskie sonary... ale wowczas cena była zaporowa.. zresztą sonary wciąż poza zasiegiem :(
jarek_gazik Data wysłania : dnia 09.02.2008
Jeśli to kogoś interesuje:
Sony Alpha A100 (stabilizacja, ochrona p. kurzowa itp) ok 1800 zł. System szkieł i lamp błyskowych minoltowski. Zaletą tej puszki jest to, że każde szkło jest stabilizowane - szczególnie ważne przy ogniskowych większych niż 150mm. Puszka jest duża, dobrze leży w ręku. Jest już Alpha 200 i Alpha 700. To dobry znak, Sony weszło w rynek luster i puszki robi doskonałe. Szkła niestety nie - ale są dostępne używki minoltowe - doskonałej jakości.
....
....
Obiektyw 50mm stałe światło 1.7 100 USD z przesyłką (stal i szkło)
Obiektyw 70-210mm stałe światło 4 600 zł (stal i szkło)
Obiektyw 28-75mm stałe światło 2.8 1300 zł (nowoczesne szkło, dedykowane cyfrakom, ostatnie z logo "minolta").
....
....
Taki zestaw posiadam - jeśli ktoś chce pomacać - proszę o kontakt na gg.
damaris Data wysłania : dnia 09.02.2008
=)

no wiec - wypowiem sie na temat d80 bo jedyne co wiem o 400d to to ze nie umiem nim robic zdjec =D i teraz jak sie przywyczailam to nie zmienilabym nikona na zadna inna firme...
a z mojego sprzeciku jestem zadowolona, choc jak juz ktos wspomnial - wazniejsze bedzie szklo. Mam 50/1,8 i jest dobry, na tyle na ile moge powiedziec, choc rzeczywiscie moze byc za krotki jesli chodzi o typowy portret (dlatego nastawiam sie juz na 85/1,8). kitowego obiektywu nie ma co kupowac... moj lezy wiekszosc czasu w torbie...
d80 troche rzeczywiscie ma problemy z szumami - ale jak komus zalezy na portretach to zadba o odpowiednie swiatlo i wysokie iso nie bedzie potrzebne...
pozdrawiam =)
teraz by się jakies konkretne tele przydało.. potrzebne??
loki_p Data wysłania : dnia 09.02.2008
Najtaniej i bardzo przyzwoicie to nikkor 50/1.8. Super szkielko za naprawde niewielkie pieniadze. Trzeba tylko uwazac przy ciasnych kadrach aby nie przerysowac twarzy/glowy. Generalnie moge polecic ten obiektyw. Jest wersja drozsza 1.4.
Drugi troche drozszy to nikkor 85/1.8. Stworzony do portretu. Jest drozsza wersja 1.4. Sporo drozsza.
ooo wybacz nietakt.. :] a ze szkiełek portretowych.. nie będzie chyba przesadą że nikonowa 50tka 1,8 nie ma sobie równych w przedziale jakość/cena.. a jeśli nie pożałujesz grosiwa.. 85mm f 1.4 da radę każdemu ;)
malinowomi Data wysłania : dnia 09.02.2008
achaj no w końcu jestem kobietą :)
Brałam do ręki (jak to brzmi) i owszem przyznam, że Nikon lepiej leży w dłoni :]
Jeśli już wybiorę Nikona to jakie obiektywy polecacie na początek do portretów?
wybór zaprawdę trudny... a wszelkie rady i doświadczenia innych bardzo względne.. i cokolwiek subiektywne.. loki napisał bardzo ciekawą rzecz.. z tym braniem do ręki... dosłownie.. canon ma bardzo płytki chwyt.. wyprofilowany jakby dla kobiety... mialem dyskomfort trzymając go w dłoniach.. niby drobiazg..
loki_p Data wysłania : dnia 09.02.2008
A tak z innej beczki to pojawiaja sie powoli plotki o nastepcy D80. Moze warto jeszcze chwile poczekac?
Strony : 1 2