Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie no to zbliża się koniec zdjęcie Maluch w rzepaku zdjęcie
zdjęcie no to zbliża się koniec bajsza na to:
Koniec?
zdjęcie fachowiec_1212 na to:
gratki, genialne ujęcie, świetne nasycenia barw i ostrość idealnym miejscu ...
zdjęcie fachowiec_1212 na to:
łał, magia, świetne zdjecie
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Foto moon pl  Ogólne dyskusje  

Chowamy kredki do plecaka i...

arczi Data wysłania : dnia 29.01.2008
Czytany : 13454 razy
Treść :
...i uciekamy (to ładniejsze słowo - "uciekamy") z moona - motto ostatnich miesięcy na moonie :( Szkoda że tak się dzieje... wciąż lubię ten portal i nigdy przez myśl mi nie przeszło aby "swoje kredki chować do plecaka" i ewakuować się stąd... zwłaszcza że trochę czasu zeszło mi aby skompletować tornister pełen kredek... kolorowych kredek.... i tych mniej kolorowych również... :(

Po prostu czasami szkoda że nie można powrócić do niektórych zdjęć :( :( :(

.......
Smutne pozdrowienia dla
tych którzy jeszcze chcą tu być
.......
Odpowiedzi na wątek:
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9
arczi Data wysłania : dnia 30.01.2008
...czemu na "twój sposób" interpretowanie czyichś słów skierowanych do Ciebie prowadziło by do tego że musiał byś się obrazić na cały świat???... Ja nie mam takich odczuć... hmm... dziwne achaj... dziwne...
achaj Data wysłania : dnia 30.01.2008
arczi.. gdybym chciał na swój sposób odbierac intencje ludzi z ktorymi wymieniam poglądy via net.. no to chyba bym musiał obrazić się na cały świat.. nie no.. powiedz prosze że to co napisałeś było uszczypliwym żartem..
achaj - bez urazy... ale zwrot "no to teraz by pasowało" z poprzedniej Twojej wypowiedzi jest bardzo... hmmm... taki "z góry" w stosunku do rozmówcy? Może o tego typu zwroty między innymi chodziło Dromkowi (głośno myślę, nie jestem w końcu Dromkiem..)??? Czasami warto ważyć słowa.... i delikatniej formułować swoje wypowiedzi... Nie zawsze wypowiedzi i intencje oczywiste dla Piszącego są oczywiste i dla innych ;)

pzdr.
no to skoro tak to po co ta cała heca?
Dromek Data wysłania : dnia 30.01.2008
A moim zdaniem, nie zawsze
no to teraz by pasowało abyś zdefiniował jak wygladają autorytarne wypowiedzi.. może jakieś cytaty.. ? choć to zapewne spowoduje eskalacje dyskusji ale dyskutować zawsze warto..
A ja wcale nie jestem przeciwny poradom, dyskutowaniu nad zdjęciami, wytykaniu oczywistości. Jestem tylko przeciwny wypowiadaniu autorytatywnych, nie znaszących sprzeciwu sądów dotyczących wartości pracy, braku uzasadniania negatywnych opinii itp
BAE - masz rację... co prawda kropelki są tylko jedne - ale ja staram się (na ogół) zauważać w zdjęciu plusy i minusy... no chyba że minusów nie widzę - wówczas uważam że wystarczy "fajne", "świetne" lub coś w tym stylu ;)

Podejrzewam że dużo osób wciąż by tu było gdyby nie niepotrzebne kłótnie... myślę że to podstawa.

Co do zbyt dużej ilości "autorytetów" - to zgodzę się... ale Dromku - ja też lubię czasami komentować portrety czy inne odleglejsze mi tematyką zdjęcia - mimo że nie znam się na tym za dobrze... To autor zdjęcia (uważam) powinien sobie wyważyć mój komentarz zważywszy na moje doświadczenie w danym temacie. Osobiście np. bardzo cenię zdanie yśka w kwestii makro (taki przykład), a osoba która nie ma ani jednego zdjęcia makro na swoim koncie i pisze (przykładowo) że mała GO - no cóż... niech zrobi z większą sobie myślę i nie obrażam się... ani też nie docinam....

Jeszcze jakieś pomysły na to czemu wielu nie chce być na moonie i kasuje swoje portfolia szybciutko uciekając stąd???
BlackAcidEvil Data wysłania : dnia 30.01.2008
Dromku.. nauka i dobra zabawa sie nie wykluczają :) naprawdę chciałabym przeczytać jakiś konkretny komentarz w stylu "podoba mi sie to zdjęcie bo: " albo " nie podoba mi sie bo:" albo"fajne zdjęcie takie Twoje ale może sprobuj zrobić tak czy siak.. co o tym myślisz?" bo czasem mam warzenie, że ludzie otwierają foto.. patrzą na autora i piszą "fajne, może być, rewelka" :/ kiedyś Pedros zaproponował mi abym spryskała kwiatki woda zanim zacznę robić im zdjęcia.. wtedy w ŻYCIU BYM NA TO NIE WPADŁA i bardzo sie mi to przydało.. nauczyłam sie czegoś.. a i ile zabawy przy tym miałam! :) Czemu teraz ludzie nie chcą, boja sie czy coś.. wyrażać swoich szczerych opinii i boja sie coś grzecznie czasem zasugerować jak Pedros z tymi kropelkami ???? .. pozdrawiam
niczego ci Dromku nie sugeruje i nie wytykam pochodzenia. po prostu rozwazałem to co wcześniej napisałeś.. bardzo ciekawie napisałes na temat tego że cieszą cię pochwały a przy krytyce czujesz dyskomfort.. a i to o fachowości zasobie wiedzy etc.. zatem jeśli ( tym razem ogólnikowo aby nie było skojarzeń personalnych) ktoś oczekuje pochwał niech i krytyki sie spodziewa.. lognicze prawda? a co się zaś tyczy owej fachowości i sposobu komentowania.. szanowny kolego.. gdybyśmy chcieli doszukiwać sie w KIMKOLWIEK fachowości i gdyby ten ów KTOŚ mial prawo pisać komentarze tylko wówczas gdyby jego poziom wiedzy i fotografii byl naprawde dobry.. wówczas były by tu tylko zdjecia.. i zero komentarzy.. a przecież to jest miejsce które ma służyć wymianie pogladów i pokazywaniu tego co sie robi.. przecież to są tylko zdjęcia do cholery.. czy jest to aż takim bolesnym ze ktoś o nich czasem napisze ze są słabe? w zyciu realnym często spotykamy sie z większa krytyką naszych działań i co .. też odchodzimy..? ale dokąd ? obrazamy sie? ..

czy napisanie komuś pod zdjeciem.. " nie podoba mi sie gdyż kadr jest wg. mnie słaby a kompozycyjnie jest chaotycznie" jest atakiem personalnym i nie przemyślanym tekstem ??.. a jeśli piszę komuś że jego zdjecie po prostu " nie podoba mi się " a ten ktoś odpisuje.. " tobie achaj nic się nie podoba... nie komentuj moich zdjec lepiej.." to kto tu jest "zły" ?.. kto tu komu "dowala " personalnie..

mozna by tak w nieskończoność.. a i tak niczego nie zmienimy... ile takich portali tyle takich samych "problemów"

najlepszym rozwiazaniem było by chyba wprowadzenie blokady komentowania zdjęć.. - nie chcę aby ktoś komentował .. blokuję taką opcje.. albo nie chce aby achaj mi pisał pod fotkami.. blokuje go..

tylko dokąd to zaprowadzi.. ?
SoulRebel Data wysłania : dnia 30.01.2008
ja swoj plecak ciagle przepakowywuje, wybieram sie w droge na rozne foto safari i wiem ze nigdy z moona nie znikne. pomimo braku aktywnosci ostatnio, swiezych fot ciagle tu zagladam ogladajac nowe foty. zostal sentyment i wdziecznosc dla [nie]znajomych z moona za wiedze, porady i dobre flow ktore tu jest. tym chyba rozni sie ten portal od innych, przez ta atmosfere, znajomosci userow na zywo ciezko odejsc tak po prostu, bez slowa.. ja nie mam zamiaru chyba ze dostane bana za brak aktywnosci :> pozdrowienia dla ksiezycowej ekipy. bless
Ależ ja się nigdzie nie wybieram :) (no, chyba że na piwo)
Dromek - nie nie nie! Tylko nic nie chowaj do plecaka...
Nie wiem Drogi Kolego jaką aluzję wyczuwasz, żadnej w swoich słowach nie ukrywałem.
Mieszkam pod lasem, na typowym zaścianku, więc i zaściankiem musiało Ci zalecieć - mieszkając w takim miejscu trudno zdobyć sie na bardziej perspektywiczne myślenie.
Nie napisałem, że należy tylko chwalić, raczej że nie należy tylko krytykować.
Moje myślenie jest naiwne, bo sam jestem naiwny.
Jak znakomita większośc ludzi na świecie, lubię gdy mówią o mnie dobrze (nie ma chyba w tym niczego dziwnego), ale tez nie popadam w depresję gdy mówią o mnie źle, najwyżej odczuwam pewien dyskomfort.
Wiem, że świat nie kończy się na mnie, Legionie ani Bajszy.
Nie wiem natomiast z jakiego powodu wypowiedzenie przeze mnie opinii spotyka się natychmiast z personalnym atakiem, odwoływaniem do zaściankowości, naiwności i oskarżaniem o egocentryzm, tudzież depresje rzekomo powodowane krytykami, a nawet doszukiwaniem aluzji.
Uważasz, że tylko krytykanci mówią co myślą?
Ludzie którzy - jak to się popularnie mówi - "dowalają" innym , zazwyczaj działają w imię "mówienia co myślą" lub "mówienia prawdy w każdej sytuacji". Na szczęście nie wszyscy mówią co myślą, niektórzy zwyczajnie myślą nad tym co mówią.

Żeby krytykować innych, trzeba dysponować odpowiednim zasobem wiedzy i być przekonanym o własnej fachowości. Ja nie mam takiego przekonania w stosunku do swojej osoby, więc wypowiadanie negatywnych opinii o nie swoich pracach przychodzi mi z pewnym trudem. Zawsze towarzyszy mi refleksja iż kierując się błędnymi przesłankami spowodowanymi własną niewiedzą mogę komuś wyrządzić krzywdę. Zazdroszczę samopoczucia ludziom którzy w każdej sytuacji przekonani sa że wszystko wiedza najlepiej.
Odrobina szacunku i pokory jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

A swoją droga zastanawiam się, z jakiego powodu wyliczyłes mnie jednym tchem wśród osób które opuściły w ostatnim czasie moona. Czyżbyś sugerował, że powinienem pójść w ich ślady, schować kredki do plecaka i.... ???
Dromku.. wyczuwam aluzje.. ale kazdy kij ma dwa końce.. jeśli jest krytyka negatywna.. musi być i pozytywna. zatem jesli tz negatywna jest zła to i ta dobra musi krzywdzić.. czyli wszystko kręci się wokół tego że schlebiać wolno baa należy, ale "złego" słowa już absolutnie. takim zaściankiem zaleciało. oprócz niektórych ekstremistów, ktorzy zniżają się nawet do wulgaryzmów, nie widzialem aby ktoś komuś napisał czegokolwiek w sposób nieprzyzwoity. byc moze źle rozumuje formułę tego portalu, moze to jest zamknięte środowisko ludzi którzy nawzajem pod niebiosa wychwalają swoje prace i absolutnie nie dopuszczają nawet myśli że mogą robić coś źle .. a jeśli już to wiedzą.. absolutnie nie wolno im o tym mówic gdyz grozi to u nich głęboką depresją. bardzo naiwnym jest myślenie że każdy przyjmie reguły jakimi sie kierujesz oceniając sytuacje. to tak jakby gosiewski twierdził że dworzec we włoszczowej był najważniejszym dworcem świata - moja racja jest najlepsza.

sam widzisz że problemy " stempelkowo- PS'owe " były, są i będą.. jeśli ktoś nie wytrzymuje ciśnienia odchodzi inni przychodzą. a że przy okazji moon się zmienia.. z twojej sennej i radosnej perspektywy na pewno na złe.. lubisz gdy ktoś pisze tylko pozytywnie i łagodnie.. ale na tobie ... legionie .. czy bajszy świat sie nie kończy.. na szczęście. są ludzie którzy potrafią mówić to co myślą.. inna sprawa że trafiają sie ludzie pokroju jebszy.. ale to już oddzielna kwestia..
Michał Garbala Data wysłania : dnia 30.01.2008
w pełni zgadzam się z Dromkiem! :)
Za dużo ostatnim czasem autorytetów sie tu porobiło a za mało tolerancji. Za dużo tropicieli fotoszopa, przepaleń, krzywycgh horyzontów, niepoprawnych kadrów.... Nie wszyscy chcą się uczyć fotografii, niektórzy chcą się nią bawić i w miły sposób spędzać czas (wszak Giertych nie ogłosił moona portalem edukacyjnym) i skoro rózne "powinno", "nie powinno" krzywo", "w prawo", "w lewo" im tę zabawę mają psuć... Czasem wstawienie zdjęcia powoduję licytację wykrytych uchybień i niedoskonałości... Czy każdy z nas chce na okrągło wysłuchiwać tylko pouczeń? Pamiętaćie kilkudniowe dyskusje o tym czy na zdjęciu widać stempelek, czy też go tam nie ma? Albo prowokowanie autorów by się korzyli przed audytorium że nie tknęli zdjęcia PS'em (jakby to jaka zbrodnia była) Ci spośród nas którzy wśród zdjęć szukają zabawy i kumpli do pogadania a niekoniecznie ciągłego podnoszenia fachowości miejsca w których im się tę zabawę skutecznie obrzydza będą omijali wielkim łukiem. Mniej drobiazgowości proponuję, a wiekszej akceptacji i dystansu. Szkoda moona Od czasu gdy przygarnął mnie przed trzema laty bardzo się zmienił. Wielu ludzi odeszło nie dla tego, że czuli potrzebę szukania czegoś lepszego, ale dlatego że zrobiło się tutaj dziwnie ciasno. Pozdrawiam
BlackAcidEvil Data wysłania : dnia 29.01.2008
ja tu jestem dziś głównie z sentymentu.. kiedyś na moonie było można sie czegoś nauczyć.. szkoda, że coraz mniej tu ZDJĘĆ, komentarzy i starych moonowiczów...którzy mogliby doradzić.. podpowiedzieć... natalis.ddm i co z tego, że pastwisko wrócił.. doda fotek i idzie.. nawet pisać pod innymi zdjęciami nie chce.. :/ kiedyś było inaczej...
fiber Data wysłania : dnia 29.01.2008
jakiś rok temu proszono mnie o krótkie scharakteryzowanie polskich portali fotograficznych,
foto-moon'a wymieniłem wtedy jako JEDYNY, na którym nawet słabe foto, zostanie kulturalnie skrytykowane... czasy się zmieniają szybko, coraz częściej czytam tutaj wypowiedzi "kultÓralne"...
co zrobić, Mickiewicz chciał, aby jego słowa trafiły pod strzechy... teraz już i w internecie niektórym adwersarzom słoma z butów wychodzi i nie dziwię się tym odchodzącym.
Ja dalej będę praktykował mój "stand by" modus.
Pozdrawiam rozmówców :-)
Opyrchał Wojciech Data wysłania : dnia 29.01.2008
Jedno w tym swiecie jest stałe, a jest to zmiana. jedni odchodzą a przychodza inni. Wielu przechodzi tu pewna szkołe fotografii i albo sie cos nauczą i dojdą do wniosku że są za dobrzy jak na to miejce i odejdą albo zostana. Nic nie zrobimy. A innych nic z tąd nie ruszy. Czieszmy sie więc każdym który zostanie. Nie dawajmy też powodów do odejścia.
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9