Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie no to zbliża się koniec zdjęcie Maluch w rzepaku zdjęcie
zdjęcie no to zbliża się koniec bajsza na to:
Koniec?
zdjęcie fachowiec_1212 na to:
gratki, genialne ujęcie, świetne nasycenia barw i ostrość idealnym miejscu ...
zdjęcie fachowiec_1212 na to:
łał, magia, świetne zdjecie
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Foto moon pl  Ogólne dyskusje  

Chowamy kredki do plecaka i...

arczi Data wysłania : dnia 29.01.2008
Czytany : 13453 razy
Treść :
...i uciekamy (to ładniejsze słowo - "uciekamy") z moona - motto ostatnich miesięcy na moonie :( Szkoda że tak się dzieje... wciąż lubię ten portal i nigdy przez myśl mi nie przeszło aby "swoje kredki chować do plecaka" i ewakuować się stąd... zwłaszcza że trochę czasu zeszło mi aby skompletować tornister pełen kredek... kolorowych kredek.... i tych mniej kolorowych również... :(

Po prostu czasami szkoda że nie można powrócić do niektórych zdjęć :( :( :(

.......
Smutne pozdrowienia dla
tych którzy jeszcze chcą tu być
.......
Odpowiedzi na wątek:
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9
achaj Data wysłania : dnia 01.02.2008
mam złe wieści.. u mnie bez zmian..
mihau Data wysłania : dnia 01.02.2008
Brawo gdamian, zgadzam się z Toba bez dwóch zdań. Mam nadzieję, że jednak bedziesz tu wstawiał swoje zdjęcia.
Dromek Data wysłania : dnia 01.02.2008
Trochę mi ulżyło, juz myślałem że jakis dziwny jestem :) Pięknie to ująłeś Gdamianie, wiele z Twoich myśli podzielam, a zwyczajnie nie potrafię ich wysłowić Nie dajmy się zwariować!!!
gdamian Data wysłania : dnia 01.02.2008
cieszę się, jarku i faście, że mnie popieracie. Miło mi, że nie tylko ja tak myślę.
2Fast Data wysłania : dnia 01.02.2008
Dzieki gdamian.
jarek_gazik Data wysłania : dnia 01.02.2008
Podpisuję się pod Gdamianem obiema ręcama. Nie wszyscy i wszystko musi być obiektywne. Jeśli ktoś chce być obiektywny niech idzie do obiektywnych. Rany jak ja nie cierpię misjonarzy - włącznie z tym co siedzi we mnie.
2Fast Data wysłania : dnia 01.02.2008
...
gdamian Data wysłania : dnia 31.01.2008
Po przeczytaniu i rozważeniu dotychczasowych komentarzy, mogę powiedzieć, że w pełni popieram Dromka. Chcę jednak powiedzieć równiez coś od siebie. Mój rozwój w fotografii pozostaje na szczęście niezależny od udziału w takim czy innym portalu, choć udział w portalu w jakimś sensie zależy od mojego fotograficznego rozwoju.
Łatwo to prześledzić. W moim rozwoju fotograficznym nie patrzę na mody, trendy, klimaty. Robię to, co mi odpowiada i portal fotograficzny nie ma tu nic do rzeczy. Z drugiej jednak strony, dzięki mojemu zaangażowaniu w fotografię, zmienia się mój stosunek do udziału w forach fotograficznych. Zaczynałem parę lat temu na plfoto.
Byłem wtedy niezwykle naiwny, wydawało mi się, że wkraczam do świątyni sztuki, i w ogóle byście się uśmiali, gdybyście mnie wtedy zobaczyli.
Przeszedłem również etap (czasem mi się niestety zdarza nawrót) choroby pod tytułem "czemu nikomu nie podoba się to, z czego jestem tak dumny". Oczywiście - patrząc na to z zewnątrz, taka teza jest z gruntu fałszywa, ale w chwili zwątpienia czy doła, człowiek wygaduje takie rzeczy.
Wiąże się z tym również inny aspekt udziału w forach, który przerabiałem lub którego byłem świadkiem - współzawodnictwo. A to już wiadra pomyj krążą. Co kto robi lepiej, kto ma lepszy sprzęt, lepsze modelki, i kto jest w ogóle większym fotografem. Tylko (to nie moje ale mi się podoba), jakiś dramatyczny pech sprawił, że dany "wielki guru" nie został poproszony o sesję do National Geographic czy innego playboya.
Przeszedłem i inny etap. Wymądrzania się przy czyichś zdjęciach. I bardzo się tego wstydzę. Po gadałem często straszne bzdury równocześnie kreując się (nieświadomie) na znafcę.
Im jestem starszy, im więcej wiem od życia, tym ostrożniej wypowiadam się na temat technicznej strony zdjęć.
Co nie znaczy, że nie oceniam. Bardziej dociera jednak do mnie czyjś świeży pomysł, radość z robienia zdjęć. NIebanalne i nieskażone tzw "warsztatem" spojrzenie.
I myślę sobie - ilu ludziom ta zabawa - a być może i początek kreacji sztuki został obrzydzony przez wymądrzalców, którzy przeświadczeni o własnej nieomylności kasowali tego czy tamtego.
Dromek napisał słusznie - to ma być przyjemność. To ma być obcowanie z czymś ponad zwyczajność. Nie sztuka nauczyć się na pamięć budowy i kompozycji kadru, by potem innych mieszać z błotem. Sztuką jest dostrzec w słabym zdjęciu coś wartościowego. Sztuką jest dostrzec miałkość jakiejś fotografii nienagannej technicznie ale nudnej i pretensjonalnej do bólu. Cóż... Na to nie ma tutoriali. To trzeba czuć.
To trochę jak z tym przykładem, że nie powie się do szefa "idiota" a do otyłej kobiety "jesteś gruba". Otóż to nie kwestia instynktu samozachowawczego czy rachunku strat czy zysku. To kwestia dobrego wychowania i taktu.
Piszę to mając pełną świadomość, że niektórzy działają na mnie jak płacta na byka.
W szczególności ci, którzy przenieśli się tu z innych serwisów, gdzie zapewne odnosili niesamowite sukcesy i zdali sobie sprawę, że jest jeszcze miejsce, gdzie nie uszczęśliwili innych swoimi dziełami i "dobrymi radami".
Tylko o jedno proszę - mam wrażenie, że moon, to miejsce inne niż np "obiektywni". NIe ma tu potrzeby wysilać się na głupio-mądre a czasem wręcz idiotyczne tzw "konstruktywne krytyki". Tu nikt (mam nadzieję) potrzeby windowania się na pierwszą stronę serwisu - bo nie ma nawet ku temu instrumentów.
TAK - moon, to (mam wrażenie) takie miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoją pasją, gdzie mogą się wiele nauczyć ale nie poprzez pomiary linijką i poziomicą tylko poprzez naukę dobrego smaku, wyczucia, estetyki.
A być może tak nie jest? Może to tylko moje pobożne życzenia?
Nie wiem. Od jakiegoś czasu ja również się zastanawiam, czy sobie uczestnictwa TU nie darować. Inna sprawa, że w przeciwieństwie do wielu powszechnie znanych i szanowanych userów, za mną nikt nie będzie płakał. :)
PS
A jak już wymieniamy nieobecnych, to ja bardzo proszę dwie panie: Martynę Gajdzińską i Small Town Witch - wróćcie proszę. Bardzo mi brakuje Waszej twórczości.
achaj Data wysłania : dnia 31.01.2008
.. plum ..
Adonis Data wysłania : dnia 30.01.2008
niektórtrzy odchodzą po cichu...
niczym Ikar wpadając niezauważenie do morza...
ShiningBlack Data wysłania : dnia 30.01.2008
przede wszystkim trzeba miec wielki dystans... o samego siebie. achaj ma w tej dyskusji bardzo duzo racji.
jarek_gazik Data wysłania : dnia 30.01.2008
Dromku - foto.moon.pl moje foto z galerii Radka

A to foto Radka z mojej galerii foto.moon.pl
achaj Data wysłania : dnia 30.01.2008
Dromku oczywiście że ni powiedzialbym szefowi ze jest idiotą jak również tęgiej kobiecie ze jest gruba..i wcale nie idzie tu o odwage lecz o bilans zysków lub strat i dobrze o tym wiedziałes, piszac to.. a co do odwagi... czy sadzisz że nie miałbym jej na tyle aby powiedziec komus w oczy że zrobił kiepskie foto.. bo w gruncie rzeczy o to idzie a nie o "idiote".. a na koniec.. jeśli pozwalasz sobie na wyrażanie swojej byc może błędnej opini.. pozwól to czynic innym.. pozwól błądzic jako i sam błądzisz.. a epatowanie niewinnością dobre jest i chwyta.. tylko kogo drogi Dromku ?
Dromek Data wysłania : dnia 30.01.2008
Achaj, w sposób ogólny, starając się nikogo nie tykać i nikogo nie obrazić wyraziłem swoją opinię (być może i błędną, jednak moją własną) po czym z gruntu dowiedziałem się, że ta opinia (a może i ja sam) jest naiwna, zalatuje zaściankiem itp a w dodatku świat nie kręci się dookoła mnie (popatrz, na to bym sam nie wpadł). Ja rozumiem że nie boisz się mówić co myślisz (swoją drogą, ciekawe czy w swej bezkompromisowej odwadze powiedziałbyś swojemu szefowi, że jest idiotą? - jak widzisz odwaga do szczerości tez bywa zależna od okoliczności, a internet wyzwala akurat niezwykłe wprost pokłady takiej "odwagi").
W jakim celu to prowokacyjne "no to teraz by pasowało....", mimo iż jak sam zauważyłeś doprowadzi to do eskalacji?
To między innymi takie zachowanie zniechęca do aktywności.
Po co mam zabierać głos i nastawiać się na obraźliwe ataki, mimo że niczego złego nikomu nie uczyniłem?

Jarek, Radek - przegapiłem sytuację, ale pomysł przedni :) Gratuluję
Radek S Data wysłania : dnia 30.01.2008
Jarek, teraz nam usuną konta;)
jarek_gazik Data wysłania : dnia 30.01.2008
Achaj, nie jesteś jedynym który martwi się o jakość serwisu. Kiedyś z Radkiem S zaczęliśmy podejrzewać, że na moonie daje się nam oceny za "nazwisko" a nie za jakość fotki. Ja wstawiłem Radka fotkę, Radek wstawił moją. Obok siebie (mamy je do dziś w galeriach, można poznać po EXIFie). Okazało się że znakomita większość zauważyła że coś się nie zgadza, niektórym się to podobało, innym nie. Za wyjątkiem zagorzałych oponentów (Radek ma takich) którzy rzucili się na jego (moje) foto jak zwykle to czynią. Większość nas tutaj włącza komputer i wpisuje foto.moon.pl aby OGLĄDAĆ ZDJĘCIA i porozmawiać o nich w sposób możliwie cywilizowany. Mamy również na portalu osoby które "polują" na poszczególnego usera, na określony typ błędu...Oby po prostu myśliwi nie narobili tyle hałasu że zwierzyna ucieknie. Trolle były od zawsze, ale głównie w bajkach - na moonie jeden Jebsza wystarczy.
arczi Data wysłania : dnia 30.01.2008
a więc achaj - miłego dnia... ;)
tego się obawiałem.. miłego dnia :]
arczi Data wysłania : dnia 30.01.2008
......
arczi.."porównanie " .. znasz takie określenie. wiem że odniosłem sie do swojej osoby, ale ona ;) jest mi najbliższa :D:D

i czyżys nie sugerował cytatem "no to teraz by pasowało" że mogę rozmówcę (Dromka) traktowac z góry i że powinienem coś robić delikatniej..?
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9