Ostatnio dodane zdjęcia
zdjęcie zdjęcie zdjęcie
zdjęcie Legal na to:
bezczelna kryptoreklama kancelarii prawnej - zglosilem do moderacji
zdjęcie Taki?...czy taki !!! Legal na to:
myślę nad wskazaniem jakichś mocnych stron tego obrazu, hmm - może ciekawy k ...
zdjęcie Legal na to:
ok
Ostatnie komentarze

Forum

Forum  Fotografia  Techniki fotograficzne  

jak się robi takie zdjęcia??

pawelek196 Data wysłania : dnia 20.01.2008
Czytany : 6630 razy
Treść :
jak się robi takie zdjęcia?? foto.moon.pl
foto.moon.pl
Odpowiedzi na wątek:
storm Data wysłania : dnia 24.01.2010
A jak się robi takie zdjęcia...? Na tym portalu Zdjęcie dnia - ale czy to fotografia? Dla mnie chyba zdbyt daleka obróbka.

www.photomediaworld.com
pawelek196 Data wysłania : dnia 23.01.2008
Nie wiem który canon EOS 500 ma taką opcje, bo mój na pewno nie. Gdzie masz tą instrukcje?? U mnie tylko autofocus jest i jego wykorzystuje, bo innej możliwości nie mam. Może mówisz o EOS 500N, ale wątpię, żeby tam było coś takiego. Przecież to analogówki są.
jarek_gazik Data wysłania : dnia 22.01.2008
EOS 500 ma tę funkcję i nazywa się ona w nim "predictive AI Servo" :-) Przynajmniej tak piszą w instrukcji obsługi www.google.pl
Dromek Data wysłania : dnia 22.01.2008
przypuszczam, że robi się je bardzo przyjemnie
pawelek196 Data wysłania : dnia 21.01.2008
no tak, fajnie sie to nazywa, ale mój analogowy aparat tego nie ma, ani obiektyw, bo nawet nie wiem czy to od obiektywu zależy. Ale juz mniej wiecej wiem jak sie to robi, musze sie wiecej nameczyc niz cyfrowka, ale trzeba kombinowac. dzieki za pomoc.
jarek_gazik Data wysłania : dnia 20.01.2008
Nie wiem jak się ta funkcja nazywa w canonie, ale pewnie tak jak wszędzie - continuous autofocus.
pawelek196 Data wysłania : dnia 20.01.2008
fajnie się mówi ostrzenie na serwo, co to w ogóle jest i jak to zrobić w analogowym Canonie EOS 500???
Opyrchał Wojciech Data wysłania : dnia 20.01.2008
Dodatkowo warto mieć ustawione ostrzenie na Serwo i zaczęć wcześniej ostrzyć na obiekt. Wtedy aparat niby sobie wylicza gdzie ma mieć ostrość za chwile. Polecam wszelkiego rodzaju rajdy, ptaki, a nawet ulice do treningu. Potem efekty będą takie. foto.moon.pl foto.moon.pl foto.moon.pl
jarek_gazik Data wysłania : dnia 20.01.2008
To jest tzw "panoramowanie:. Trzeba na stosunkowo długim czasie (ale bez przesady 1/30, 1/60) podążać obiektywem za obiektem i "pstryk" :-) Łatwiejsze niż się wydaje. To co jest trudne - to zaplanowanie kadru w momencie pstryku - dlatego dobrze sobie najpierw zaplanować gdzie zrobię pstryk - potem cofnąć obietyw tak skąd nadjedzie obiekt, śledzić go i pstryknąć w zaplanowanym miejscu :) To mój tato - www.bpi.com.pl